Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Inchiriere Slot-Machines

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
kapio

kapio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 07.10.2008
Buna.

Daca am o cafenea, pot inchiria de ex 10 aparate slot-machine (pacanele) din Olanda, Germania ?
Din Romania stiu ca se poate, distribuitorii de asa ceva avand licenta, autorizatie, etc, platesc ei toate taxele dupa ele.

Dar pot inchria din Europa, tot asa, ei avand toate avizele fiind o firma legala ce opereaza in tara lor.

Multumesc.

#2
Lenevo

Lenevo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,015
  • Înscris: 10.04.2017
Parerea mea ca mai bine apelezi la firme din Romania, am avut o cunostinta care a inchiriat asemenea aparate, tot se defectau, practic se incerca fraudarea lor prin tot felul de metode.

#3
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
la modul general, raspunsul este "nu". firmele respective trebuie sa respecte legile si regulile din romania daca vor sa aiba activitate aici.
la modul particular, nu-i exclus ca vreo astfel de firma sa-si fi obtinut deja autorizatiile necesare in romania.

#4
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014
De ce inchiriat si nu cumparat?
Cat dai chiria lunara mai bine dai rata pentru imprumutul pe care-l faci, si dupa X perioada de timp, ramai cu ele

#5
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 TheRipper, on 18 aprilie 2017 - 07:39, said:

De ce inchiriat si nu cumparat?
Cat dai chiria lunara mai bine dai rata pentru imprumutul pe care-l faci, si dupa X perioada de timp, ramai cu ele

răspunsul e în detaliile contractului. S-ar putea ca un abonament de întreținere să fie inclus la varianta cu chirie și taxat separat la varianta achiziției, de exemplu.

#6
kapio

kapio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 07.10.2008
Eu as vrea sa le cumpar, mi-ar fi mai bine, am de la cine cu un pret ok. Dar citeam ca licenta anuala e 20.000 eur, autorizatia aparat / an 2600 eur, taxa viciu aparat 400 eur, garantie aparat 167 eur, etc. Pt 10 aparate care is ale mele sa dau 60.000 eur anuale taxe, e cam..

Acum de-aia va intreb, care stiti legea. Chiar trebuie sa fac documentatia pt sala de jocuri daca am 10 aparate ale mele intr-o cafenea ? Sau doar daca e activitate principala sala de jocuri?

#7
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
Da, daca sunt ale tale trebuie sa iti iei licenta si sa platesti toate taxele.

#8
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014

 kapio, on 18 aprilie 2017 - 09:52, said:

Eu as vrea sa le cumpar, mi-ar fi mai bine, am de la cine cu un pret ok. Dar citeam ca licenta anuala e 20.000 eur, autorizatia aparat / an 2600 eur, taxa viciu aparat 400 eur, garantie aparat 167 eur, etc. Pt 10 aparate care is ale mele sa dau 60.000 eur anuale taxe, e cam..

Acum de-aia va intreb, care stiti legea. Chiar trebuie sa fac documentatia pt sala de jocuri daca am 10 aparate ale mele intr-o cafenea ? Sau doar daca e activitate principala sala de jocuri?



bun, atunci cat ar fi chiria pentru cele 10 aparate?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate