Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

De unde va imbracati?

- - - - -
  • Please log in to reply
142 replies to this topic

#127
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
eu ma imbrac din sifonier.

#128
Lenevo

Lenevo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,015
  • Înscris: 10.04.2017
La decatlon gasesti incaltaminte comoda, din nefericire este cu panza alba care se ingalbeneste, dar pretul este ok, asta fata de top sport sau intersport este acceptabil.
Bershka are haine comode si iara ok ca pret, gen tricouri polo sub 40 de lei, camasi, blugi de calitate sub 200 de lei, genul ala de blugi care nu se rup si nu se decoloreaza dupa o spalare.

#129
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
Eu de la H&M, Intersport, si altele.

#130
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,152
  • Înscris: 24.05.2006
de pe net- sportsdirect, zalando, stylepit, amazon.

#131
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Din dulap.

Si daca e sa fac o aroganta, din Parndorf. Posted Image

Edited by ericmario, 17 April 2017 - 17:13.


#132
ShadowBroker

ShadowBroker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 09.03.2017
Fashion Days(cam de toate), Otter(incaltaminte), Sportsdirect(in general imbracaminte/incaltaminte sportiva de firma - marcile proprii sunt ieftine, dar de proasta calitate), Sportsshoes(imbracaminte/incaltaminte sport de calitate), amazon.de(cam de toate)... si de la decathlon am luat vreo doua tricouri, dar n-au mare branza ce-mi place mie..  ochelari soare in general de la magazine specialziate gen optiplaza, optiblu, samd... de h&m, zara, c&a, kenvelo, pull & bear si altele de genul asta ma feresc, am luat vreo doua chestii, dar mi se par de calitate proasta si nu foarte ieftine... pe vremuri mai luam blugaraie de la motor si junker, dar ori nu mai au, ori nu-mi place mie, si in plus sunt si scumpi...

#133
5w30

5w30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 14.04.2017
Eu nu ma imbrac. Ma imbraca nevasta. Eu doar execut ordinele.

#134
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 12.02.2008
Sports Direct, Primark

#135
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,228
  • Înscris: 01.12.2007
FashioDays si ZorileStore au magazine prinBucuresti?

#136
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008

 Lenevo, on 17 aprilie 2017 - 16:36, said:

De unde va cumparati hainele, incaltamintea, ceasurile, accesoriile?
Zara, Metro, Selgros, Deichman, Decatlon, Kenvelo etc...
Atentie la 3.e din Regulament !

#137
ShadowBroker

ShadowBroker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 09.03.2017

 scrisit, on 17 aprilie 2017 - 17:33, said:

FashioDays si ZorileStore au magazine prinBucuresti?
FD e exclusiv online. Pe site-ul zorile zice ca doar in Neptun.

#138
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007
- Pantalonii.. Meyer, se gasesc in Obor dar cred ca au patruns si prin moluri. Pentru mine sunt nota 10/10, doar ca in ultimul an au inceput sa schimbe modelele si asta pentru mine nu-i de bun augur.
- Suprapantaloni (daca e nevoie la munca de topograf) Decathlon.
- Bocanci Grisport deocamdata, dar vreau sa-mi iau din nou Meindl. Am avut si au fost excelenti.
- Sandale.. de unde gasesc. E destul de greu se pare. Acu am Ecco dar cele mai bune au fost Grisport.
- Pantofi ... nu prea port insa anul asta mi-am luat Greyder pe motiv de design, par OK, dar nici nu-i am de mult. Nu port adidasi, tenisi, etc Am o pereche de tenisi de alergat, dar nu-i folosesc decat in scopul asta.
- Camasi Peek&Cloppemburg.. diverse firme dar si MarkSpencer. Am luat si Collins dar nu mai iau asa ceva->teapa. In general caut oferte.
- Tricouri Peek$Cloppemburg de la alea mai ieftine Montego pana la Esprit.. doar putin mai scumpe dar mai calitativ. Am luat si la oferta la preturi de nimic (15lei/tricou sau ceva de genul, pret de Decathlon practic)
- Hanorace cu gluga acum am Tom Taylor (unul de iarna) MarkSpencer si Napapirji. Tot la Peek&Cloppemburg le caut. Sau Mark&Spencer. In general le iau cand nu am nevoie de ele, la oferta sau ceva.
- Haine de ploaie, de munte.. am de la SportVirus.
- Geci de piele, tot Peek&Cloppemburg am 2 bucati dar nu sunt multumit ca sunt di piele de oaie. Caut din .. orice altceva de multa vreme dar nu gasesc. Vitel, Capra, Bivol, Taur, orice. Au la MassimoDuty de capra dar sunt prea fancy pentru mine. Pana gasesc ceva decent o reglez cu din astea de oaie, tot de la Peek & Cloppenburg.
- sosete din lana Marks&spencer, cele mai ieftine sosete de lana care pot fi gasite pe piata ->, excelente dar trebuie luate ceva mai mari ca se cam strang in timp.
- pulovere.. am 2 de lana Peek&Cloppembourg si BucurObor(vechi dar foarte bun). Nu prea le port insa decat cand e foarte frig si nu e suficient hanoracul si geaca. Iau unul cu mine insa cand plec iarna pe campuri just in case, dar in general hanoracul TomTaylor m-a slujit destul de bine, pacat ca tre sa-mi iau altul ca s-a tocit ca dracu la maneci.
- mai am cateva boarfe (pulovere de bumbac, camasa tip geaca si inca cateva, putine) pe care nu le port insa. Stau acolo degeaba. In general eu port cam aceleasi tip de haine, nu-mi plac schimbarile.
Si asta-i toata garderoba mea. Incap toate intr-un rucsac, daca le pierd raman in curu gol! hahahah

In general cumpar in ianuarie hainele de iarna ca-s mai ieftine. si toamna mai ciupesc cate o camasa-doua. Vizitez des Peek &Cloppemburg pentru ca de-acolo isi cumpara nevasta si neavand ce vace, mai caut si eu mocaciuni care sa mi se potriveasca ca stil. Cateodata mai cumpar si la pret intreg daca gasesc ceva sa ma dea pe spate. In afara de Meyer la pantaloni, nu am o firma anume pentru celelalte haine. Ar fi fost ideal sa nu stau sa caut, dar n-a fost sa fie!

Nevasta: hahhaha aici e mai complicat are o gramada de boarfe, cam de 5 ori mai multe ca mine. Exagerez de 5 ori, de fapt doar de vreo 10-12 ori :D )
Peek&Cloppemburg, MassimoDutty, Mark&Spencer sunt in general magazinele vizitate in mod recurent. Are o geaca de piele pe care o iubeste de la CasaTeo dar nu mai sunt in Bucuresti de mult din pacate.
Incaltari... dracu stie.. din multe locuri. Are diste bocanci Scarpa de vreo 10 ani si arata impecabil. Dar nu-i poarta decat in conditii de urgie.

Pentru copii cumparam de la LC Waikiki (70%), Next (20%, mai ales pentru fata), Marks&Spencer (10%, tot fetita are prioritate). Mai avem si C&A si H&M, dar in general LCWaikiki sunt preferate calitate/pret. Pentru o rochie sau ceva deosebit mai incercam si Next sau Marks&Spencer, dar in principiu nu prea ne permitem sa dam prea multi bani pentru jumatate de an in care le poarta pana nu le mai vin.
Pantofi pentru copii Grisport(iarna <- excelenti ) CCC+ Decathlon(restul). Dar acu s-au deschis DDstep(4Kids) in SunPlatza, slava domnului ca CCC aia devenisera enervanti rau cu culorile si designul lor de rahat. Le-am luat la amandoi cate o pereche si .. par a fi super la pretul ala.


Nu  cumpar online nimic.

Deci cam asta e!

Acuma.. de unde naiba gasesc eu geaga din piele de vitel dar care sa nu fie de motociclist?

#139
Lenevo

Lenevo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,015
  • Înscris: 10.04.2017
In ianuarie este bine sa cumperi haine de iarna, preturile sunt oarecum normale dupa sarbatorile de iarna.

Cat despre geci care sa nu fie tineresti? Musse, HM, Berska.
In tara noastra nici iarna nu prea gasesti haine groase, magazinele astea se adreseaza mai mult tineretului si tineretul si iarna merge la mall in tricou si geaca de toamna. Tin minte ca eram in cautarea unui pulover de iarna si nu gaseam, gaseam bluzite cu care nu aveai ce face nici toamna cu ele.

Edited by Lenevo, 17 April 2017 - 19:58.


#140
John_Biggun

John_Biggun

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 31.03.2008
de la Lidel :D

#141
H6D-100c

H6D-100c

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 27.01.2017
De unde imi permit, doar nu din Galeriile Lafayette din Paris -in general (80%) de la croitor, mai cumpar o camasa, o cravata de la magazin, si evident, tot de la magazin articole vestimentare intime, dar un pantalon nu gasesc niciodata la magazin care sa corespunda ca marime si totodata ca material, culoare, croiala, deci croitorul e de baza. Partea buna e ca cunosc un croitor foarte bun si rezonabil ca pret, in plus are materiale de buna calitate.

#142
versacic

versacic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 28.10.2017
Ma imbrac de la second, daca au lucruri bune, de ce nu ! Nu are sens sa dau banii aiurea pe ceva ca nu imi aduce ceva in plus.

#143
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012
De obicei din Decathlon imi cumpar, la raionul de drumetie au si haine care nu arata 100% a haine de outdoor and stuff, sau mai cumpar de pe okazii haine noi/sh vandute la pret mic. Acum ceva timp am gasit niste blugi de 200lei redusi la 45lei pentru ca aveau un mic defect de fabricatie aproape invizibil Posted Image  Recent i-am gasit pe tipii astia cu tricouri personalizate si mai cumpar de la ei te miri ce tricou haios.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate