Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

De unde va imbracati?

- - - - -
  • Please log in to reply
142 replies to this topic

#1
TVWLTOOZ

TVWLTOOZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,335
  • Înscris: 26.03.2011
Vă salut,

Dragi colegi, de unde v-ați luat ultima haină de calitate? De unde luați de obicei haine, încălțăminte? Sunteți mulțumiți de ele?
Eu unul sunt cu moralul la pământ pentru că toate hainele se strică rapid.
Pantalonii se rod la manșete, buzunare sau iese culoarea, cămășile prind luciul ăla specific de material uzat, se trag fire, tricourile se lasă, etc.
Și nici măcar nu mă zgârcesc la bani, cred că le cumpăr eu de unde nu trebuie. Am haine de pe la toate așa zisele magazine mari, Zara, Bershka, H&M, împinge și urs etc. Și nu sunt mulțumit absolut deloc.
Nu mai zic că o pereche de pantofi casual de la Levis s-a stricat în 6 zile de purtat.

Precizez că soția mereu spală la temperaturile potrivite, nu calcă ce nu trebuie călcat etc, deci nici de aici nu e problema.

#2
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009
Tricourile si mie mi se lasa toate la spalat, deja nu mai cumpar.

Cu pantalonii, de acord cu tine, poveste de acum cca 3 saptamani: luat blugi noi de la Stardivarius, in maxim o saptamana era cusatura descusuta intr-o parte. Uimita, ii arat colegei mele de birou si ea razand mi-i arata pe ai ei care se desfaceau in dreptul genunchiului si ii luase cu cca 2 sapt in urma. A, si in aceeasi zi mi-am luat si o geanta tot de la ei, era 170 de lei, ma uitam ieri ca are o ata care ii atarna intr-o parte, se descoase modelul vietii....

Ultimul ( ca m-am jurat ca e ultimul) maieu de la Mango arata ca naiba, s-a largit si e XS....

Bucuroasa si eu zilele trecute, cumpar o frumoasa bluza albastra de la Reserved, normal o spal dupa o purtare la 30 de grade, acum este stramba, pur si simplu s-a intors cusatura din lateral spre centru.

Naiba sa le ia de haine!

#3
MihaixD

MihaixD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 12.05.2012
Eu am ajuns la concluzia că aşa sunt toate hainele. Am încercat magazine de-aici şi din străinătate, nu e mare diferenţă. Pe mine mă enervează că din blugii negrii îmi iasă culoarea...

#4
Horsie

Horsie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 10.06.2002
"Zara, Bershka, H&M" - really?
Stiu ca sunt considerate afordable, dar Zara e un H&M mai scump si cam toate sunt de "folosiinta limitata".
Nu zic ca daca cumperi mai scump sunt automat mai bune, dar H&M + C&A sunt la limita ieftinului.

Din pacate singura optiune viabil real este o excursie pana la Parndorf...

#5
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
De la 38.

#6
TVWLTOOZ

TVWLTOOZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,335
  • Înscris: 26.03.2011
Păi ce au Zara și restul? Din câte știu Zara era unul din cei mai mari retaileri mondiali. Sunt liber la orice sugestie dacă știi vreun magazin cu haine de calitate.

#7
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
haine C&A si pantofi de la Ecco.

#8
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009
Si revenind la intrebarea initiala, in primul rand din Afi, acolo e atractia mea:P,  in general Stradivarius, Koton, Pull$Bear( doar blugi, restul sunt varza, mai ales incaltarile si rochiile), de munca de la Orsay sau Cache-Cache, mai imi place Reservedul din Liberty, in rest mai una-alta de pe unde imi mai face cu ochiul.
Eu la incaltaminte am oroare de cumparat pt ca nu gasesc nimic care sa imi placa indiferent de magazin si de cat costa.


A, si ca mi-am amintit: ultima fusta de la Promod care a costat ceva bani, e toata numai scame, s-a ales praful de ea. Am purtat-o de maxim 3 h si dupa ce am spalat-o, ma gandesc sa o iau prin casa....

#9
TVWLTOOZ

TVWLTOOZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,335
  • Înscris: 26.03.2011
C&A, blugi luați acu 1 lună, am dat vreo 170 lei pe ei și încă iese culoare. Chiloții mei albi sunt bleo acu!

#10
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010
Fishbone din New Yorker.
Nu am deloc probleme cu hainele la spalare, au aceleasi culori.

Edited by evon, 01 October 2012 - 20:43.


#11
mrsixstrings

mrsixstrings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 27.12.2011

 TVWLTOOZ, on 01 octombrie 2012 - 20:41, said:

C&A, blugi luați acu 1 lună, am dat vreo 170 lei pe ei și încă iese culoare. Chiloții mei albi sunt bleo acu!
Si eu patesc la fel cu o pereche de blugi de la C&A, doar ca mi se albastresc unghiile. Ar trebui spalati inainte de folosire, dar e mai misto cand ii ai noi pe tine. :D

#12
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011

 TVWLTOOZ, on 01 octombrie 2012 - 20:41, said:

C&A, blugi luați acu 1 lună, am dat vreo 170 lei pe ei și încă iese culoare. Chiloții mei albi sunt bleo acu!
Nu mai purta chiloti !

#13
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009

 evon, on 01 octombrie 2012 - 20:42, said:

Fishbone din New Yorker.
Nu am deloc probleme cu hainele la spalare, au aceleasi culori.

Am si eu niste maiouri din New Yorker, chiar ca-s bune, sunt singurele care nu se stricara la spalat pana acum. Astea-s de la Amisu si au costat pe jumatea celui de la Mango( ambele:P)

 Puferiu, on 01 octombrie 2012 - 20:47, said:

Nu mai purta chiloti !

Pai si ce rezolva?
Nu o sa mai fie albastru pe chiloti, da o sa fie pe cur:D

#14
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

 nicopuscasu, on 01 octombrie 2012 - 20:41, said:

Si revenind la intrebarea initiala, in primul rand din Afi, acolo e atractia mea:P
Si eu, stau chiar langa Afi si mai mereu ma opresc sa dau o raita inainte sa vin acasa Posted Image

 TVWLTOOZ, on 01 octombrie 2012 - 20:39, said:

Păi ce au Zara și restul?
Eu n-as eticheta o haina dupa firma, ci dupa material, croiala etc. Tot din magazinele enumerate de tine imi iau haine, plus alte cateva(da, New Yorker e nr 1, ii sunt fidela :D ) si n-am probleme cu ele, nu mi se rup, nu mi se tocesc, nu mi se largesc, nu mi se scamoseaza...

Edited by malls, 01 October 2012 - 20:50.


#15
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009

 malls, on 01 octombrie 2012 - 20:48, said:

Si eu, stau chiar langa Afi si mai mereu ma opresc sa dau o raita inainte sa vin acasa Posted Image


Eu n-as eticheta o haina dupa firma, ci dupa material, croiala etc. Tot din magazinele enumerate de tine imi iau haine, plus alte cateva si n-am probleme cu ele, nu mi se rup, nu mi se tocesc, nu mi se largesc, nu mi se scamoseaza...

Eu zic sa te luam la shopping cu noi:))

Afi e si dragostea mea, nu stiu cum se face ca oriunde ma duc, tot acolo dau:D

#16
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
din toate magazinele , nu recomand decat zara pentru baieti , mie imi vin turnate si calitativ sunt ca turcismele , nu chinezarii sau indianisme

#17
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

 nicopuscasu, on 01 octombrie 2012 - 20:50, said:

Eu zic sa te luam la shopping cu noi:))
N-o sa rezolvati mare lucru, merg cu sixstrings si degeaba, tot i se decoloreaza blugii :D

 Puferiu, on 01 octombrie 2012 - 20:52, said:

Nu va mai place din piata...
Mai, nu stiu cum e in piata, dar am fost in Brasov intr-un centru din asta comercial cum e Sir-ul sau IDM-ul la noi si erau haine la fel de scumpe ca-n mall-uri, daca nu chiar mai scumpe.

#18
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009

 virtualx, on 01 octombrie 2012 - 20:51, said:

din toate magazinele , nu recomand decat zara pentru baieti , mie imi vin turnate si calitativ sunt ca turcismele , nu chinezarii sau indianisme
Vezi ca am avut haine din Pakistan si India, haine de copii si erau super misto, le spalam si le respalam si erau ca noi. Le-am dat altor copii si arata perfect dupa atata timp.
Nu vorbesc de chinezarii, alea sunt necumparabile....

 Puferiu, on 01 octombrie 2012 - 20:52, said:

Nu va mai place din piata...

Trecui prin piata si imi arunc ochii la o hartie A 4 cu pretul la niste jalnicii de blugi chinezesti- 80 de lei.
Aolo si nou-nouti in mall tot atat....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate