Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Job McDonald"s Anglia

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008

 YourFan, on 17 aprilie 2017 - 15:05, said:

Eh, poate a, avut noroc.
Norocul si-l mai face si omul!

#20
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

 bietu, on 17 aprilie 2017 - 15:09, said:

Norocul si-l mai face si omul!
Corect! Daca esti serios si iti vezi de treba, ai succes...Posted Image

#21
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007

 bietu, on 17 aprilie 2017 - 14:40, said:

daca ai ambitie si iti vezi de treaba esti boier!
exact asa este si in Romania.....si cam pe peste tot. Ai o meserie iti vezi de treaba si muncesti 10 ore pe zi, 6 zile din 7, traiesti mai mult decat decent si aici.

#22
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

 bietu, on 17 aprilie 2017 - 14:40, said:

Daca atata poti atunci stai acasa! Am foarte multi prieteni in uk care duc o viata mai mult decat decenta! Intradevar e greu la inceput dar daca iti vezi de treaba dupa un an cel putin esti mai mult decat ok! Fratimiu zugravea prin vecini ca sa faca un ban cand a ajuns acolo si statea intr-un cartier vai mama lui, acum dupa un an jumate este stivuitorit platit cu peste 10 lire pe ora si sta in centrul Sheffielld-ului intr-un apartament cu patru camere cu inca doi prieteni sot si sotie! Mai lasati vrajeala asta ca e de cacat acolo, daca ai ambitie si iti vezi de treaba esti boier!

Ma rog...daca in opinia ta ''boier'' inseamna 1500 de lire pe luna in Anglia ..na..o fi.  Clar avem opinii diferite despre ''boierie'' :)

#23
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
chiar de curand instalatorul care-mi mai face mici reparatii si care vine cand poate din cauza programului plin, mi-a marturisit ca are zile cand castiga si 250-300 de euro pe zi, media fiind pe la 150-200 (mi-a spus in lei dar am facut eu transformarile).....da aici in Romania. Daca ii zic de 1500 de lire pe luna in Anglia il umfla rasul. Este adevarat ca este bun meserias, serios, nu se uita la ceas ca-i ora 16, nu bea ca porcu, etc

Edited by alexpet, 17 April 2017 - 16:12.


#24
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007

 alexpet, on 17 aprilie 2017 - 15:38, said:

exact asa este si in Romania.....si cam pe peste tot. Ai o meserie iti vezi de treaba si muncesti 10 ore pe zi, 6 zile din 7, traiesti mai mult decat decent si aici.
Tu sigur stai la parinti si nu muncesti de ai asa impresii. Ia sa iei tu 1500 de lei sa vezi ce iti ajung banii.. Nici macar de chirie si mancare

#25
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
10 ore pe zi, 6 zile din 7 te duci spre 2000 de lei ca zilier... nu mai zic sa stii sa faci ceva..

#26
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007
Voi vorbiti din povesti. 2000 de lei nu se fac asa usor cum dati voi din taste. A doua, 2000lei iti ajung intr-un oras ca Rosia Montana sau Targoviste sau alte orase moarte.

#27
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

 scrisit, on 17 aprilie 2017 - 14:27, said:

Pentru ca din mia aia nu ramane cu nimic,dar isi permite o viata decenta.
O viata decenta cu 3 pakistanezi in camera, departe de familie si prieteni. Visul englezesc :lol:

 scrisit, on 17 aprilie 2017 - 17:21, said:

Voi vorbiti din povesti. 2000 de lei nu se fac asa usor cum dati voi din taste. A doua, 2000lei iti ajung intr-un oras ca Rosia Montana sau Targoviste sau alte orase moarte.
Daca imparti chiria cu altii (nu pakistanezi) sau stai la parinti, ajunge. Sigur ca nu traiesti o viata de huzur, da tot e mai bine ca la McShit in Londra, cu pakistanezii la paket...

#28
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,917
  • Înscris: 25.06.2007

 annapolis1111, on 17 aprilie 2017 - 12:48, said:

ce presupune jobul in sine
Sclavageala pe bani de rahat, ce sa presupuna altceva? :lol:
Nu ai nicio meserie/ profesie? Invata ceva cautat, daca tot vrei sa pleci, macar sa pleci pe bani mai adevarati...

#29
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009
am si eu o intrebare.
in londra, cu exceptia unui singur medic alb vazut in dlr, toti ceilalti erau indo-pakistani. de surori nu mai vorbesc.
developerii soft si traderii in the city si canary wharf sunt majoritatea indo-pakistani. la fel si sefii lor.
curry a devenit cea mai reprezentativa mancare in uk, la fel si ceaiul (care vine din india si in india din china). restaurante indo-pakistani enorm de multe.
primarul londrei este pakistani.
in timpul campaniei brexit, indo-pakistanii nu au fost mentionati ca fiind ceva negativ, englezii si indo-pakistanii au descris romanii si polonezii ca ceva
foarte negativ.
cand arata la tv gramezi de paturi suprapuse (bed-sit-uri) intr-o camera si apoi pasapoartele numai pasapoarte romanesti se vad.

atunci, cu toate astea, de ce considera romanii ca indo-pakistanii o duc rau ?
cate restaurante romanesti celebre si cu dever exista in londra ?
cati traderi, medici, softisti romani sunt in londra ?
cati sefi romani sunt in londra ?

nu mai vorbesc in US unde indo-pakistani sunt coloana vertebrala a softului iar in anumite state (printre care new jersey si californai) sunt coloana vertebrala a sistemului medical. nu mai pomenesc de wall street si silicon valley unde FOARTE multi sunt sefi si/sau patroni.

caci la culoare ce sa zic, romanii sunt vazuti de vest europeni ceva mai brunetei, nu-i asa ?!

ps
sa mai adug si eroii nationali "englezi", adica jucatorii de cricket ?!?

Edited by avenirv, 18 April 2017 - 15:28.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate