Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Bug aranjare icons pe desktop

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
raul1ro

raul1ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 17.02.2011
Aseara am facut un update la W10. La acest update ii spune Windows 10 Creators Update, version 1703.
Dupa update toate pictogramele erau aranjate anapoda si incercand sa le aranjez am intampinat o problema.
Aici este un link cu problema pe care o am: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YxKR5Tdwn9k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Cum as putea sa rezolv aceasta problema?

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001
Cu nume mai scurte cum e? (redenumeste-le).

#3
raul1ro

raul1ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 17.02.2011
Exact la fel se comporta

#4
Eltronik

Eltronik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 08.03.2017
Da click dreapta - View - Debifeaza Auto Arrange Icons iar la Sort By debifeaza tot ce este acolo.

#5
raul1ro

raul1ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 17.02.2011
Sunt deja cum imi spui sa le pun

#6
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Am facut un test si pare sa se intample la fel pe Creators Update. In schimb, am observat ca daca plasez iconul un pic mai sus, atunci se pozitioneaza corect.
Cu siguranta este vorba de un bug.

O parte dintre acei iconi ii poti grupa in Start sau in foldere pe Desktop. Nu este necesar sa incarci atat de mult Desktopul...

#7
raul1ro

raul1ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 17.02.2011
Se pare ca sa rezolvat.
Am bifat si dupa debifat Auto Arrange Icons, iar acuma merge totul perfect. Va multumesc pentru ca ati incercat sa ma ajutati.

#8
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,550
  • Înscris: 06.03.2016
Si eu am probleme asemanatoare.
Daca iconita e cu un rand mai jos decat alta si vreau sa o mut in spatiul liber dintre cele 2, nu pot.
Trebuie sa o duc in partea stanga, apoi sus si in cele din urma in dreapta.

Zici ca e o tabla de sah modificata..

#9
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Si... mai sunt si alte bug-uri la Creators Update.Pe laptopul asta vechi de-l al acum cu mine la tara,am incercat chiar ieri update-ul,i-am rezolvat problema comuna din Windows Defender dar am intampinat probleme cu Edge.Datorita unor probleme cu TLS-urile,nu se conecta la Google punct ro si Youtube.Alte browsere,inclusiv Internet Explorer,nu aveau probleme.Stiu ca mai pot aparea probleme in functie si de hardware-ul folosit (un HP 630 cu i5 2520m si 4GB RAM DDR III la 1333 Mhz) in cazul meu.Am pus din nou imaginea cu build-ul vechi (1607) si lucrurile au revenit la normal.
1703-ul mai are inca de rezolvat unele bug-uri si nu sunt putine.Ele se manifesta diferit de la un hardware la altul... de multe ori.Deocamdata,1607-le cu update-urile aferente se comporta chiar foarte corect.Raman momentan la acesta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate