Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Jocuri EDUCATIVE pentru iPhone 5

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Baietii mei (8-10 ani) au primit un iPhone 5. As dori niste recomandari pentru niste jocuri EDUCATIVE din AppStore,
pot sa fie si platite daca sunt bune. Ideea e sa nu piarda timpul, sa se si aleaga cu ceva in urma timpului petrecut
in joc (cultura generala, orientare spatiala, logica etc.) Multumesc!

#2
Eltronik

Eltronik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 08.03.2017
Jocuri de smartphone-uri nu au mai fost lansate de vreo 5 ani, nu exista cerere. Poate sah ce se mai gasete varianta Java Script.

Jocuri educative sunt: alergatul, de-a v-ati ascunse-ea, tubermanul, baba oarba, ratele si vanatorii, sotronul, tarile si nu neaparat antrenare mintala ci si fizica. Daca esti de acord ca fii tai sa se chiorasca pe IPhone 5 cu bucurie deplina inseamna ca nu apreciezi realitatea.

#3
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
vrei sa le strici ochii pe ecranul ala de 4" ? Cumpara-le un android de 5.5"... ai aceleasi jocuri disponibile.
Vezi ca jocurile sunt pe categorii, o sa le gasesti.

#4
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Oh, parerologii de pe softpedia, intotdeauna gata sa-ti schimbe intrebarea cu una mai buna si sa-ti raspunda la aceea!

Folosim ce avem, n-o sa cumpar nimic altceva acum.

Mai si ploua afara, la voi nu? Aici s-a anuntat chiar ninsoare peste cateva zile.

Chiar faptul ca vor trebui sa imparta acelasi dispozitiv este, in sine, ceva educativ.

Le-am pus pana la urma "Monument Valley", are o grafica superba si le solicita logica prin deplasarea unor structuri 3D in labirinturi inspirate din desenele lui Escher.

Daca mai are cineva vreo sugestie asemanatoare (on-topic), ii multumesc in avans.

#5
Eltronik

Eltronik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 08.03.2017

View PostRazvan_N, on 16 aprilie 2017 - 20:30, said:

Oh, parerologii de pe softpedia, intotdeauna gata sa-ti schimbe intrebarea cu una mai buna si sa-ti raspunda la aceea!

Folosim ce avem, n-o sa cumpar nimic altceva acum.

Mai si ploua afara, la voi nu? Aici s-a anuntat chiar ninsoare peste cateva zile.

Chiar faptul ca vor trebui sa imparta acelasi dispozitiv este, in sine, ceva educativ.

Le-am pus pana la urma "Monument Valley", are o grafica superba si le solicita logica prin deplasarea unor structuri 3D in labirinturi inspirate din desenele lui Escher.

Daca mai are cineva vreo sugestie asemanatoare (on-topic), ii multumesc in avans.
Eu ti-am raspuns asa pentru ca mi-am dat seama ca sunt mai jmecher pe persoana fizica daca te iau in ras... Asa e toata lumea aici, cautam si eu ajutor...primesc injurii si amenintari. Asta e forum!? M-am gandit sa aplic si eu aceeasi moneda la toti, cu toate ca este o pierdere de timp si nu ma cobor la nivelul cretinilor de aici.

Mii de scuze dar asta a Softpedia (iti recomand sa vezi ce rezultate iti da pe YouTube la ''Softedia'', niste filmulete care dovedesc totul.

Edited by Eltronik, 17 April 2017 - 08:41.


#6
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
The Sequence, Atomas, The Room, Hook, Quell Reflect, Auralux, Infinity Loop.

#7
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004

View PostEltronik, on 17 aprilie 2017 - 08:38, said:

Eu ti-am raspuns asa pentru ca mi-am dat seama ca sunt mai jmecher pe persoana fizica daca te iau in ras... Asa e toata lumea aici, cautam si eu ajutor...primesc injurii si amenintari. Asta e forum!? M-am gandit sa aplic si eu aceeasi moneda la toti, cu toate ca este o pierdere de timp si nu ma cobor la nivelul cretinilor de aici.

Mii de scuze dar asta a Softpedia (iti recomand sa vezi ce rezultate iti da pe YouTube la ''Softedia'', niste filmulete care dovedesc totul.

Stiu EXACT cum e Softpedia (de fapt, oamenii in general), sunt aici de 13 ani. Am facut si eu bascalie la intrebarile puse prost, sau la raspunsurile
idioate, dar la o intrebare de bun-simt e indicat sa raspunzi serios, din toate punctele de vedere.
Ca si in viata, vei descoperi aici si oameni de toata isprava, care iti pot da un sfat excelent fie tehnic, fie din experienta de viata. Pentru ei am ramas.
Depinde numai de tine cum alegi sa te porti - precum cei care te-au jignit si pe tine, sau asa cum ai fi vrut sa ti se raspunda.

View Postoctav727, on 17 aprilie 2017 - 09:09, said:

The Sequence, Atomas, The Room, Hook, Quell Reflect, Auralux, Infinity Loop.

Multumesc! Am sa le caut pe fiecare.

#8
demin2609

demin2609

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 22.11.2009

View Postoctav727, on 17 aprilie 2017 - 09:09, said:

The Sequence, Atomas, The Room, Hook, Quell Reflect, Auralux, Infinity Loop.
Mulțam frumos. Și mie îmi plac.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate