Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

ASUS ZenFone Go ZB500KL

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
mada-n

mada-n

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 04.02.2017
Salut!
Despre laptop-urile Asus stiu numai lucruri bune. As dori sa stiu daca stau lucrurile la fel si in cazul telefoanelor?
In special ma intereseaza acest model ZenFone Go ZB500KL. Vreau sa stiu daca se blocheaza des,daca ai suficient spatiu pentru descarcarea aplicatiilor(sa nu imi zica ca nu mai am memorie dupa instalare Facebook,Instagram,whatsapp + plus alte 3-4 aplicatii), camera cum este(nu vreau o camera pentru poze artistici,vreau o camera pe care sa o pot utiliza pentru situatii neprevazute care apar in viata de zi cu zi,gen sa fac poze la niste documente,la o carte ,daca vad un caine simpatic care vrea sa fie fotografiat etc)?

Am vazut ca este similar la caracteristici cu Asus Zenfone 2 Laser ZE500KL si vreau sa stiu daca merita diferenta de 100 RON intre ele?

As vrea in special raspunsuri de la cei care au utilizat acest telefon(bineinteles ca sunt bine venite si alte raspunsuri)

#2
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Eu am avut ZE550KL si se misca bine. Ai lag mai ales la deschiderea messenger. Iti sugerez sa urci de la ZE500KL in sus doar.

#3
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
La ZenFone, cel putin cele din generatia a doua, lasa de dorit optimizarea Android. De preferat cu baterie cu capacitatea de minim 2500mAh.

Alternativa mai buna la ZE500KL: Moto G4 Play.

#4
mada-n

mada-n

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 04.02.2017

View Post159, on 16 aprilie 2017 - 16:08, said:

La ZenFone, cel putin cele din generatia a doua, lasa de dorit optimizarea Android. De preferat cu baterie cu capacitatea de minim 2500mAh.

Alternativa mai buna la ZE500KL: Moto G4 Play.
La ce te referi cand zici optimizare Android? Capacitatea acestui model este de 2600mAh

Edited by mada-n, 16 April 2017 - 16:15.


#5
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Daca nu scrieti plusurile si minusurile fiecarui telefon in parte (Asus ZenFone Go ZB500KL vs Moto G 4 Play), tot degeaba !

#6
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016

View Postmada-n, on 16 aprilie 2017 - 16:12, said:

La ce te referi cand zici optimizare Android? Capacitatea acestui model este de 2600mAh

Interfata Android modificata de Asus (ZenUI), ceva bloatware... vezi parerile pe aria ZenFone 2 https://forum.softpe...asus-zenfone-2/

#7
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Overall, seria Zenfone 2 a fost un mic esec, cuprinzand probleme hardware de tot tacamul pana la update-uri software inexistente + un ZenUI incarcat cu bloatware.

#8
mada-n

mada-n

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 04.02.2017

View Postjegmihai, on 16 aprilie 2017 - 17:05, said:

Overall, seria Zenfone 2 a fost un mic esec, cuprinzand probleme hardware de tot tacamul pana la update-uri software inexistente + un ZenUI incarcat cu bloatware.
Pe mine in special ma intereseaza ZenFone Go ZB500KL,nu Zenfone 2 Laser ZE500KL. Cam cati GB ocupa bloatware?

#9
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Zenfone Go face parte din generatia Zenfone 2. Cati GB ocupa nu stiu sa-ti zic, dar poti intra pe topicul dedicat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate