Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 

Înșelătorie RCS & RDS?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
132 replies to this topic

#37
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostEltronik, on 16 aprilie 2017 - 12:53, said:

Şi de ce nu am fost înştiinţat să o semnez când au redus abonamentele?

Nicio companie nu are o asemenea obligatie, sa te instiinteze pe tine de noile oferte, nimeni n-o sa faca asta.

Daca erai sub perioada contractuala puteai alege la acel moment doar un abonament superior dpdv al pretului din noua oferta, presupun ca puteai trece doar la FL1000 cu cativa lei in plus. (ceea ce doar la RDS se intampla, la altii stai legat 24 luni pe oferta semnata, fara upgrade la viteza bonus)

Daca nu mai erai sub perioada contractuala de 12 luni puteai trece la orice alt abonament din noua oferta.

Nu imi dau seama daca insisti avand alte interese, sau doar probleme grave in a intelege lucruri simple.

Edited by MembruAnonim, 16 April 2017 - 13:06.


#38
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,950
  • Înscris: 24.04.2013
Nu e nici o inselatorie de vreme ce platesti pretul pentru care ai semnat si ai chiar mai mult, ca viteza la internetul fix, decat ai semnat.

Si acu’ sa iti egzplic care e splilu’ cu diferenta de tarif: la abonamentele vechi aveai inclus si net mobil prin stick USB, chit ca nu il foloseai (poate nici nu ti-ai ridicat, indiferent de motiv, modemul 3G USB), pe cand la abonamentele noi acest stick nu mai e inclus. Daca ti-ar fi redus tariful fara modificare de contract ar fi insemnat sa ramai cu [dreptul la] net mobil in pret mai mic. Resemnezi pe noul pachet, implicind renuntand la netul mobil asociat, si vei beneficia de pretul mai mic. Simplu…

Edited by sags, 16 April 2017 - 13:43.


#39
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostEltronik, on 16 aprilie 2017 - 12:18, said:

În prezent, plătesc ca un nou abonat la opţiunea de 1000 Mbps...

Stau linistit, eu platest 39 lei pe luna pentru 100 mbit.

#40
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Lasati-l, ca e pe aria Professional Zone ... suntem noi prea incuiati.

#41
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostEltronik, on 16 aprilie 2017 - 12:56, said:

Păstrează limbajul conform ariei. Eşti pe Professional Zone.


Nu am cum să folosesc 200 pentru că nu mai au în ofertă.
Pai, in situatia de fata, tu aveai [deja] contract ferm cu ei pentru 200 mega. Astia [prosti] ti-au marit viteza in aceeasi suma dar tu [smecher] puteai sa refuzi "oferta" (ca nu esti de acord sa-i inseli) si sa reziliezi. Era asa simplu...

Eu platesc 75 lei la romtelekom sau cum dracu se mai numesc (doar ei sunt pe strada mea) si am 8 (opt, daca stau sa ma gindesc bine sunt 7 ca descarc cu 830 kbps) mega (+telefon fix cu 400 minute + DHT).

Edited by _R_A_D_U, 16 April 2017 - 13:24.


#42
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
sa intelegem ca ti-a dat 300 la pret de 200 sau ce voiai sa zici tu ?

Daca ti-a marit de la 200 la 300 fara nici un  cost e bine , daca nu ti-a marit pretul in a doua tura de modificare a contractului si dai cat ai semnat , de ce te omori ?
Platesti 300 la pretul de 200 semnat in contract.. stam putin mai prost cu logica..

P.s Asa am inteles din textul tau.

#43
Eltronik

Eltronik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 08.03.2017

View Postsags, on 16 aprilie 2017 - 13:18, said:

Nu e nici o inselatorie de vreme ce platesti pretul pentru care ai semnat si ai chiar mai mult, ca viteza la internetul fix, decat ai semnat.

Si acu’ sa iti egzplic care e splilu’ cu diferenta de tarif: la abonamentele vechi aveai inclus si net mobil prin stick USB, chit ca nu il foloseai (poate nici nu ti-ai ridicat, indiferent de motiv, modemul 3G USB), pe cand la abonamentele noi acest stick nu mai e inclus. Daca ti-ar fi redus tariful fara modificare de contract ar fi insemna sa ramai cu [dreptul la] net mobil in pret mai mic. Resemnezi pe noul pachet, implicind renuntand la netul mobil asociat, si vei beneficia de pretul mai mic. Simplu…
Da, mi se pare destul de logic, probabil asta e cauza, urmeaza sa trec la sediul lor.
Multumesc si pentru ca ai raspuns civilizat, spre deosebire de unii complexati de aici.

#44
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postsags, on 16 aprilie 2017 - 13:18, said:

Nu e nici o inselatorie de vreme ce platesti pretul pentru care ai semnat si ai chiar mai mult, ca viteza la internetul fix, decat ai semnat.

Si acu’ sa iti egzplic care e splilu’ cu diferenta de tarif: la abonamentele vechi aveai inclus si net mobil prin stick USB, chit ca nu il foloseai (poate nici nu ti-ai ridicat, indiferent de motiv, modemul 3G USB), pe cand la abonamentele noi acest stick nu mai e inclus. Daca ti-ar fi redus tariful fara modificare de contract ar fi insemna sa ramai cu [dreptul la] net mobil in pret mai mic. Resemnezi pe noul pachet, implicind renuntand la netul mobil asociat, si vei beneficia de pretul mai mic. Simplu…
Era inclus stickul la cel  mai ieftin abonam? Eu cred ca nu

#45
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
100 mbit nu era cel mai ieftin abonament, ci cel de 50mbit la 29 lei

#46
Eltronik

Eltronik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 08.03.2017
Îmi permit şi eu off-topic? Se cunoaşte că sunteţi români iar mentalitatea voastră nu duce decât la inflaţie. Din punctul vostru de vedere preţul ar trebui să crească doar ca să vă mândriţi vecinului.

#47
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostEltronik, on 16 aprilie 2017 - 13:28, said:

Îmi permit şi eu off-topic? Se cunoaşte că sunteţi români iar mentalitatea voastră nu duce decât la inflaţie. Din punctul vostru de vedere preţul ar trebui să crească doar ca să vă mândriţi vecinului.
Da, suntem romani! Si ne mindrim cu asta [unii]...
Sa inteleg ca tu esti rezident si te deranjeaza ca nu ti-au marit [prostii] astia abonamentul automat cu marirea vitezei...
Omule, cred ca esti defect!

#48
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,849
  • Înscris: 23.10.2015

Eltronik said:

Înşelătorie RCS & RDS

View PostEltronik, on 16 aprilie 2017 - 13:24, said:

Da, mi se pare destul de logic, probabil asta e cauza, urmeaza sa trec la sediul lor.
Multumesc si pentru ca ai raspuns civilizat, spre deosebire de unii complexati de aici.

Om fi noi complexati, dar si matale ai o problema de atitudine/logica. Nu mai bine te informai inainte sa arunci cu acuzatii?

#49
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017

View PostEltronik, on 16 aprilie 2017 - 13:28, said:

Îmi permit şi eu off-topic? Se cunoaşte că sunteţi români iar mentalitatea voastră nu duce decât la inflaţie. Din punctul vostru de vedere preţul ar trebui să crească doar ca să vă mândriţi vecinului.
Daca tu semnezi inainte de Pasti un contract cu o ferma crescatoare de oi ca vei cumpara zilnic in urmatorii 2 ani cate o oaie la 200 lei per cap de oaie si in Decembrie afli ca vecinul a semnat un contact prin care cumpara zilnic cate o oaie la 150 lei per cap de oaie te astepti sa iti scada si tie pretul tot ca la vecinul?
Ce treaba are... el a obtinut pretul ala in afara sezonului, a negociat mai bine... treaba lui, nu are nici o legatura cu contractul tau.

#50
Eltronik

Eltronik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 08.03.2017

View Postrumlegok, on 16 aprilie 2017 - 13:37, said:

Daca tu semnezi inainte de Pasti un contract cu o ferma crescatoare de oi ca vei cumpara zilnic in urmatorii 2 ani cate o oaie la 200 lei per cap de oaie si in Decembrie afli ca vecinul a semnat un contact prin care cumpara zilnic cate o oaie la 150 lei per cap de oaie te astepti sa iti scada si tie pretul tot ca la vecinul?
Ce treaba are... el a obtinut pretul ala in afara sezonului, a negociat mai bine... treaba lui, nu are nici o legatura cu contractul tau.

Nu are nici o legătură ce îndrugi tu acolo, eu zic de latura juridică, tu cu logică de bazar.

#51
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
-Babo,cu cat dai legatura de patrunjel?
-Cu doi lei ,mamo!
-Doua la cinci lei dai?
-Nu!

#52
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Ce logica juridica, ai semnat contractul pe perioada Z pe suma X si beneficiile Y, si primesti beneficiile pe perioada Z la pretul X si beneficiile Y... unde au incalcat ei ceva din contract?

#53
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,900
  • Înscris: 24.12.2010

View PostIon_de_la_Raion, on 16 aprilie 2017 - 13:19, said:


Stau linistit, eu platest 39 lei pe luna pentru 100 mbit.

tocmai m-am uitat pe ultima factura de la rds, platesc 42 lei pentru FiberLink 100.
as putea sa renegociez contractul la conditiile lor actuale? adica 1000 mb cu 39 de lei? fara sa ma puna in standby sau mai stiu eu ce le mai trece lor prin minte?

#54
Eltronik

Eltronik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 08.03.2017

View Postrumlegok, on 16 aprilie 2017 - 13:44, said:

Ce logica juridica, ai semnat contractul pe perioada Z pe suma X si beneficiile Y, si primesti beneficiile pe perioada Z la pretul X si beneficiile Y... unde au incalcat ei ceva din contract?
Dat faptul că apari la aria Avertismente cu Off-topic, 1 punct şi o zi suspendare ar fi trebuit să încetezi slujba de troll.

View Postmikaell, on 16 aprilie 2017 - 13:45, said:


tocmai m-am uitat pe ultima factura de la rds, platesc 42 lei pentru FiberLink 100.
as putea sa renegociez contractul la conditiile lor actuale? adica 1000 mb cu 39 de lei? fara sa ma puna in standby sau mai stiu eu ce le mai trece lor prin minte?
Da, cu reînoirea facilă a contractului la 12 sau 24 luni, dar eu întrebam aici dacă pot să recuperez banii daţi în acest interval, vezi cum se răpunde...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate