Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Motor Chrysler pierde apa

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
amtct

amtct

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 05.03.2009

View Postgladiatore, on 16 aprilie 2017 - 14:11, said:

Eu sper sa nu fie pompa , nu din lipsa da bani , da imi trebuie masina . Marti o duc la mecanic , si o sa postez aici rezultatul .


Daca mai mergi la mecanici ca ala fii sigur ca o sa ajungi si la "lipsa de bani" mai devreme sau mai tarziu Posted Image

#20
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
La-m schimbat de mult . Acum chiar am gasit unul ok . Mi-a mai trecut ceva prin cap . Daca ar fi pompa de apa , ar trebui sa curga toata apa ??? Ca mie imi lipseste doar cate 3 litri , 3 si jumate .

#21
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Nu prea vad cum ar curge apa de la pompa de apa ( dar mai stii ? ) . Cerceteaza bine ca e un furtunel de apa undeva in spatele motorului care s-a copt de la caldura . Am patit o chestie similara la o masina cu motor longitudinal , deasupra cutiei era un furtunel ccare avea capele cu diametre diferite , si era copt ; a trebuit sa comand pe original ca nu am gasit asa ceva AM .

#22
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Pai mam bagat astazi subt ia , dar nu reusesc sa vad de unde curge , nici de sus nici de dedesubt , e ingramadit rau motorul . Dedesubt , se vede cum se prelinge de undeva , pe un tub gros , cam de 60 de mm , tub ce nu se poate strange in mana . Mai astept sa treaca si maine , iar marti de dimineata , sunt la usa mecanicului .

#23
amtct

amtct

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 05.03.2009

View PostBaxon, on 16 aprilie 2017 - 14:31, said:

Nu prea vad cum ar curge apa de la pompa de apa ( dar mai stii ? ) . Cerceteaza bine ca e un furtunel de apa undeva in spatele motorului care s-a copt de la caldura . Am patit o chestie similara la o masina cu motor longitudinal , deasupra cutiei era un furtunel ccare avea capele cu diametre diferite , si era copt ; a trebuit sa comand pe original ca nu am gasit asa ceva AM .

cand se duce garnitura curge apa afara .Pun si o poza
[ https://i.imgur.com/w7wPJfO.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Culmea e ca la Chrysler daca motorul e pe lant e si mai grav pentru ca la alea se duce apa in motor ,exemplul motorul 2.7 v6 de pe sebring ,300m ,300C ,Stratus ,etc.

View Postgladiatore, on 16 aprilie 2017 - 14:27, said:

La-m schimbat de mult . Acum chiar am gasit unul ok . Mi-a mai trecut ceva prin cap . Daca ar fi pompa de apa , ar trebui sa curga toata apa ??? Ca mie imi lipseste doar cate 3 litri , 3 si jumate .

Pai ce e sub nivelul la pompa si ce se afla in radiator nu are cum sa curga.Curge tot ce se afla de la pompa in sus.

View Postgladiatore, on 16 aprilie 2017 - 14:36, said:

Pai mam bagat astazi subt ia , dar nu reusesc sa vad de unde curge , nici de sus nici de dedesubt , e ingramadit rau motorul . Dedesubt , se vede cum se prelinge de undeva , pe un tub gros , cam de 60 de mm , tub ce nu se poate strange in mana . Mai astept sa treaca si maine , iar marti de dimineata , sunt la usa mecanicului .

Poate ai noroc si e doar un colier cu toate ca daca ar fi din furtunul ala fie curge tot fie nu curge mai nimic ...pentru ca un furtun este sus iar altu jos (tur /retur)

Edited by amtct, 16 April 2017 - 14:42.


#24
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Azi , am dus masina la mecanic , din pacate nu lam gasit , nu a lucrat . Intorcandu-ma , am lasat-o la alt atelier . Ma suna peste 3 ore sa vin so iau . Merg acolo si ......nu au facut-o . Mi-au explicat , ca este un furtun in spatele motorului , si ca ala e spart , dar ei nu schimba si trebuie sa merg la reprezentata , la Chrysler . Iam trimis in ........si am luat masina . Habar nu am daca au desfacut intradevar ceva , sa vada ce e spart . Maine sper sa gasesc mecanicul meu , si sa vad ce si cum .
Eu nu inteleg , oare unii , chiar nu au chef sa faca bani ???

#25
amtct

amtct

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 05.03.2009

View Postgladiatore, on 18 aprilie 2017 - 16:45, said:

Azi , am dus masina la mecanic , din pacate nu lam gasit , nu a lucrat . Intorcandu-ma , am lasat-o la alt atelier . Ma suna peste 3 ore sa vin so iau . Merg acolo si ......nu au facut-o . Mi-au explicat , ca este un furtun in spatele motorului , si ca ala e spart , dar ei nu schimba si trebuie sa merg la reprezentata , la Chrysler . Iam trimis in ........si am luat masina . Habar nu am daca au desfacut intradevar ceva , sa vada ce e spart . Maine sper sa gasesc mecanicul meu , si sa vad ce si cum .
Eu nu inteleg , oare unii , chiar nu au chef sa faca bani ???

Pai cat mai putina munca /cat mai multi bani.E bine ca nu e pompa.E prost ca nu ai mecanici in zona in care locuiesti Posted Image

Pentru un furtun trebuie reprezentanta Chrysler? E un rahat de furtun ce se ia dupa diametru.Il cumperi si il tai la lungimea dorita.S-au dus dracu meseriile.Mecanicii nu mai sunt in stare de nimic.Orice e mai complex decat schimbat placute de frana si roti nu se mai poate repara.

#26
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Asta e ! Sa vad maine , ce spune si vrednicul meu de mecanic , ca nici astuia nu-i a munci . Azi , aici toti au lucrat . La Chrysler , nu ma duc si nu ma duc . Ma jumulesc aia mai ceva ca pe gaste . Apropo , de unde esti ?? Poate o sa am nevoie de tine , la anu' , cand vin acasa definitiv . :D

#27
amtct

amtct

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 05.03.2009

View Postgladiatore, on 18 aprilie 2017 - 19:06, said:

Asta e ! Sa vad maine , ce spune si vrednicul meu de mecanic , ca nici astuia nu-i a munci . Azi , aici toti au lucrat . La Chrysler , nu ma duc si nu ma duc . Ma jumulesc aia mai ceva ca pe gaste . Apropo , de unde esti ?? Poate o sa am nevoie de tine , la anu' , cand vin acasa definitiv . Posted Image

Constanta.

Nu sunt mecanic dar am invatat sa repar masini americane de nevoie.Am avut mai multe masini americane ,spre exemplu un Camaro din 91 ,nici macar nu se uitau la aia.Incet incet cu manuale si filmari de la americani am invatat sa le repar singur .Vara de placere ...iarna cand e frig de nevoie Posted Image

Edited by amtct, 18 April 2017 - 19:25.


#28
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Departe ! Oricum , sa fii sanatos . Avem nevoie de mecanici buni .

#29
amtct

amtct

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 05.03.2009

View Postgladiatore, on 18 aprilie 2017 - 19:26, said:

Departe ! Oricum , sa fii sanatos . Avem nevoie de mecanici buni .


Macar dornici sa invete ca nu e nimic greu,mai ales la masinile americane.Dupa ani de munca la birou eu vad reparatul ca si hobby.Nu e nimic mai relaxant decat sa iti repari masina plus ca e si economic.

Poate vii la mare in Mamaia aici unde toata lumea face rate la banca pe doi ani pentru a se sparge in figuri o saptamana pe plaja dar unu nu stie sa repare o masina Posted Image

Edited by amtct, 18 April 2017 - 19:58.


#30
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Salutare ! Am dus azi masina la mecanicul de baza si verdictul e pompa de apa . Ghinionul meu e ca nu are timp sa o faca , e foarte ocupat . Abia miercuri ce vine o sa se ocupe . Asta e , pana una alta , mai umblu cu masina de servici , cat o sa ma lase . O sa mai postez dupa reparatie , costul si impresii . Schimb si distributia .

#31
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Am luat masina de la mecanic . Se pare ca nu era nici pompa , dar era o garnitura , dincolo de pompa . Scriu , poate mai au si altii asa probleme (speram sa nu ) , si uitea-sa , o garnitura de 2 euro , ma facut sa cheltui aproape o mie de euro . Asta e viata , pierzi , castigi , sanatosi sa fim .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate