Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Hard extern scapat pe jos

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#37
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postdorin_2k, on 15 aprilie 2017 - 16:19, said:

Poate fi portat.

Poti sa portezi mobil pe fix ca am impresia ca postezi doar de dragul de a posta?

#38
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

View Postf300, on 15 aprilie 2017 - 16:23, said:


Poti sa portezi mobil pe fix ca am impresia ca postezi doar de dragul de a posta?
Se poate :)))... ce ti se pare aiurea?... Esti troll?... omu accela vrea salvare de date si te interseaa portare de pe mobil pe fix :)))

#39
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
@f300

Da cine naiba isi mai baga fix? :lol:
Acum se comunica prin e-mail...prea putin prin fax....unde ai si cheltuieli....

#40
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Are dreptate si el cu numarul de telefon... firmele serioase trebuie sa aiba numar de fix, dintr-un singur motiv, ca trebuie sa aiba un office si mai ales da dovada ca nu sunt tepari, ca un numar de mobil poti obtine oricand in orice magazin fara sa stie nimeni cine esti, in timp ce un numar de fix fara sa dai cu subsemnatul nu se poate. Dupa ce a luat carteluta face un site, si gata teapa, pardon business-ul... mai era unul zilele astea cu reparator de frigidere tepar...

Dar ca sa revenim la subiect, daca datele nu sunt cu adevarat importante, uita de ele... si initiatorul spunea mai sus "Aveam poze cu stalpi,case si blocuri.Cum pot vedea platanul ala?" ce o fi atat de interesant la stalpii aia nu stiu, dar daca nu are un business din asta pierde banii degeaba, parerea mea.

Edited by rumlegok, 15 April 2017 - 16:28.


#41
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postdorin_2k, on 15 aprilie 2017 - 16:19, said:

Eu am avut vreo 5 ani in derivatie cu un vecin telefonul (nu erau conditii tehnice in centrala).

Alooooo, vorbim de firma de recuperat hard discuri nu de aia care iti trageau muzica pe casete audio acum 30 ani!

#42
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

View Postxxvirusxx, on 15 aprilie 2017 - 16:26, said:

@f300

Da cine naiba isi mai baga fix? Posted Image
Acum se comunica prin e-mail...prea putin prin fax....unde ai si cheltuieli....
Intr-o zona in care n-ai acoperire buna.... ai o lista importanta cu clienti... ai o firma si nu vrei sa-i pierzi Posted Image. Referitor la mail.... ce este mai usor.... sa scrii sau sa vorbesti?

Edited by bogdan181180, 15 April 2017 - 16:28.


#43
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Sa scrii e mai usor, cu genul asta de afaceri nu as discuta decat in scris, sa avem dovada la proces... mai ales ca vorbim de ceva sensibil, care poate fi distrus definitiv de catre recuperator.

Stii cum recunosti un tepar? Nu vrea sa vorbeasca in scris, doar la telefon...
Asta asa ca sa stii in viata de cine sa te feresti.

Edited by rumlegok, 15 April 2017 - 16:32.


#44
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

View Postrumlegok, on 15 aprilie 2017 - 16:26, said:

... firmele serioase trebuie sa aiba numar de fix, dintr-un singur motiv, ca trebuie sa aiba un office si mai ales da dovada ca nu sunt tepari, ca un numar de mobil poti obtine oricand in orice magazin fara sa stie nimeni cine esti, in timp ce un numar de fix fara sa dai cu subsemnatul nu se poate
... cine te-a pacalit cu chestia asta?  Posted Image))... uite de ce nu-mi merg mie bine afacerile ca nu am numar de fix Posted Image)... de parca nu exista goagal sa afli daca numarul de mobil/sau fix  apartine unui om serios sau unui tepar Posted Image))...

View Postrumlegok, on 15 aprilie 2017 - 16:29, said:

Sa scrii e mai usor, cu genul asta de afaceri nu as discuta decat in scris, sa avem dovada la proces...

Stii cum recunosti in tepar? Nu vrea sa vorbeasca in scris, doar la telefon...
Asta asa ca sa stii in viata de cine sa te feresti.
De inregistrare convorbire ai auzit? Posted Image)

Stii dupa ce recunosti un tepar?.... nu te cauta el pe tine.... il cauti tu pe el, ca pestele prins in undita de oferta lui Posted Image... Cine are servicii de calitate si este serios... il recomanda altii si n-are nevoie de reclama ...cu sau fara numar de fix Posted Image

Edited by bogdan181180, 15 April 2017 - 16:35.


#45
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
@bogdan181180

Daca 3 retele mobile nu au semnal.....si firma e la cuca macaii...isi pun fix de la Telecom+fax :)

#46
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011
http://www.savedata....rea-clientilor/

"clienti". Mor. Alea sunt facute de catre cine e in spatele site-ului sa para cat mai "legit", cand asta gasesti la preturi:

Hard Disk SSD

Si asta, care pare destul de suspecta, pe la precuperare date Hard Disk SSD (ori e hard disk ori e SSD, va decideti?)

In cazul defectiunilor fizice, procesul de recuperare date este unul complex, si costisitor in acelasi timp, deoarece presupune dezasamblarea Hard Diskului SSD Totodata e nevoie de echipament profesional pentru a citi datele de pe platane.

#47
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017

View Postbogdan181180, on 15 aprilie 2017 - 16:32, said:

De inregistrare convorbire ai auzit? Posted Image)
De regimul inregistrarilor telefonice ai auzit?
In fine, hai ca intram in detalii ce nu au legatura cu subiectul prezent, ci sunt conexe subiectului.

Edited by rumlegok, 15 April 2017 - 16:35.


#48
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

View Postxxvirusxx, on 15 aprilie 2017 - 16:33, said:

@bogdan181180

Daca 3 retele mobile nu au semnal.....si firma e la cuca macaii...isi pun fix de la Telecom+fax Posted Image
Si ce ai vrea sa faca sa nu piarda contactu cu clientii?... Isi ia abonament prin satelit? Posted Image... decat nimic este bun si ala. A fost o vreme in zona mea cand mai rentabil era telefonia mobila fixa de la RCS-RDS https://www.google.r... Â Â Â decat ofertele mobile de la Orange sau Vodafone pe mobil... iar de RomTelecom nu puteai sa te atingi ca te rupeau la factura

View Postrumlegok, on 15 aprilie 2017 - 16:34, said:

De regimul inregistrarilor telefonice ai auzit?
In fine, hai ca intram in detalii ce nu au legatura cu subiectul prezent, ci sunt conexe subiectului.
Snt legale daca le tii pentru tine sau le folosesti intr-un eventual proces... daca le distribui mai departe este o problema ca n-ai caracter de prelucrare a datelor

Edited by bogdan181180, 15 April 2017 - 16:41.


#49
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005

View Postbogdan181180, on 15 aprilie 2017 - 16:37, said:

Si ce ai vrea sa faca sa nu piarda contactu cu clientii?... Isi ia abonament prin satelit? Posted Image

Nimic, ti-am raspuns la intrebare....

Ca daca vor pot folosi scrisori, telegrame, porumbei...

#50
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Si nu stream-uri de-astea fake cu perpetuum mobile sau alte prostii ci ore de chestii total la obiect de genul "...this resistor over here is sitting between SMC BC ACOK and PP3V3 S5..."

#51
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
Hai ca m-am distrat super.
@initiator - in concluzie, incearca sa recuperezi datele, poate nimeresti niste meseriasi si decizi singur daca dai banii. Eu nu as face-o.

@f300 - relax man Posted Image  Apropos, exista firma serioasa fara numar de fix, dar clientii care au vazut furnizorul trecand pe la ei de multe ori si care la inceput au cumparat lucruri mici, dupa 2 ani au avut incredere si au cumparat si de peste 10000 EUR cu plata partiala in avans etc. Increderea se castiga in timp. E drept ca in tara asta trebuie sa te pazesti ca de dracu' de fiecare data, ceea ce e naspa.

#52
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Care e firma aia serioasa? Pina si operatorii de telefonie mobila au numere de fix :-)

#53
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostWAYNEN, on 15 aprilie 2017 - 14:39, said:

Salutare.Ieri am patit o nenorocire.Am scapat hardul extern pe jos si de atunci laptopul meu nu mi-l recunoaste.

Am impresia ca nu stii ce inseamna o nenorocire.

#54
WAYNEN

WAYNEN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 15.02.2011
In el aveam si pozele de la banchet.Norocul meu este ca le trimisesem pe mail cuiva si le-am gasit astazi.Dar ce fac cu pozele cu stalpii,casele si blocurile pe care le-am facut cu street view prin Bucuresti,America,Moscova si Sankt Petersburg?

Edited by WAYNEN, 15 April 2017 - 19:10.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate