Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Huawei P10 Lite versus Motorola Moto G5 Plus versus Nokia 6 versus Samsung Galaxy A5(2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010

View Postchris_t, on 15 aprilie 2017 - 19:41, said:

Asta e o chestie pe care ma indoiesc ca o poate face P10 Lite, pur si simplu Snap 625 e excelent ca și consum:Attachment Screenshot_20170415-203509.pngAttachment Screenshot_20170415-203501.png
Daca pui screenshots, pune cu timpul de SOT (ecran aprins), ce ai pus tu e nesemnificativ.

#20
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
SOTAttached File  Screenshot_20170415-205854.png   77.58K   52 downloads

WiFi on, 4G on, fără prea multă optimizare.

#21
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Posted Image
Ca sa te poti lauda cu o autonomie buna, pui screenshot cu SOT-ul cand mai ai 5-7% ...
Un SOT decent este peste 4 ore, in conditii de folosinta cel putin medii, cu vizionari de videoclipuri, eventual ceva descarcari; una e sa butonezi la el, prin meniu, 4 ore, alta sa-i folosesti procesorul cu diverse aplicatii mult mai agresive in ceea ce priveste consumul de energie.
In general, Huawei-urile nu stau foarte rau la autonomie.

Edited by shymano, 15 April 2017 - 20:11.


#22
dennis_2005

dennis_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 17.09.2008

View PostDariusdd, on 14 aprilie 2017 - 11:45, said:

Din ce ai listat mai sus, as sugera Huawei-ul. Din ce modele de telefoane mai cunosc intr-un buget asemanator, sugerez si Xiaomi Mi5 si Xiaomi Redmi Note 4X si Zuk Z2.
Intre P10 Lite si telefoanele mentionate de tine ce ai alege?

Edited by dennis_2005, 16 April 2017 - 08:54.


#23
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006

View Postshymano, on 15 aprilie 2017 - 20:09, said:

Posted Image
Ca sa te poti lauda cu o autonomie buna, pui screenshot cu SOT-ul cand mai ai 5-7% ...
Un SOT decent este peste 4 ore, in conditii de folosinta cel putin medii, cu vizionari de videoclipuri, eventual ceva descarcari; una e sa butonezi la el, prin meniu, 4 ore, alta sa-i folosesti procesorul cu diverse aplicatii mult mai agresive in ceea ce priveste consumul de energie.
In general, Huawei-urile nu stau foarte rau la autonomie.
Bravo!

Vrei să fii guru meu?

#24
dennis_2005

dennis_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 17.09.2008
Nu stiu ce actualizari ale sistemului de operare vor oferi cei de la Lenovo pentru versiunile Moto, inclusiv G5 Plus.Si acest aspect trebuie luat in calcul.In acest moemnt doar cei de la Telekom au in oferta G5(Plus inca nu si nu stiu daca il vor primi) si doar la abonament.

#25
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017
Moto G5 Plus nu se stie daca va fi adus la noi in tara.In plus, deja se barfeste ca modelul Moto Z2 care va fi lansat pe piata luna viitoare, pe data de 9 iunie, va avea interfata sistemului de operare al Lenovo, ZUI.
Lenovo ar putea renunţa la Android-ul „stock” pe Moto Z2 în favoarea interfeţei ZUI


http://www.go4it.ro/...i-zui-16245297/

Unii zic ca doar pentru China se va folosi aceasta interfata la modelele Moto pe care nu mai apare marca Motorola ci Lenovo(aceasta firma a cumparat divizia de telefonie mobila Motorola).In aceasta situatie exista marea posibilitate ca in viitor Lenovo sa foloseasca un singur sistem de operare pentru toate telefoanele sale, avand aceeasi interfata, adica ZUI iar in aceasta situatie androidul aproape stock s-a dus dracului.In plus daca cumpar un Moto G5 Plus din alta tara, ma complic cu garantia, daca va fi cazul.
As putea cumpara un P10Lite din Germania, avand fata de versiunea pentru Romania 4 GB RAM in loc de 3 GB RAM insa diferenta de pret este de circa 331 lei.Nu cred ca merita sa platesc in plus 331 lei pentru 1 GB RAM mai ales ca nu ma intereseaza jocurile si ca la Moto G5Plus ma complic cu garantia.Gresesc?
In Nokia 6 nu am incredere.O sa am incredere in produsele Nokia, undeva peste 2 ani, minin, dupa ce acestea ies pe piata,si voi constata ca sunt ok.
Cred ca in final ma voi orienta spre P10Lite.Saptamana viitoare voi lua decizia finala si voi face aceasta achizitie.

Edited by max_01, 05 May 2017 - 21:00.


#26
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017
In final am optat pentru Huawei P10Lite, Black, versiunea 3GB RAM, la pretul final de 1184 lei in care este inclus TVA si transportul la domiciliu.
Versiunea cu 4 GB RAM care se gaseste si la noi, la un anumit magazin este cea destinata pietei din China.Stiu din sursa sigura 100% acest aspect.
Sper ca in urmatorii 2 ani cat doresc sa detin acest telefon sa nu am probleme tehnice.

Edited by max_01, 11 May 2017 - 09:25.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate