Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Teapa reparamfrigidere.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostIon_de_la_Raion, on 14 aprilie 2017 - 10:50, said:

Daca e un singur om, trebuia sa fie reparfrigidere.ro.
Lasa breeee gramatica, astia oricum sunt agramati....Daca stiau sa citeasca, erau "dorei"!

View Postarg, on 14 aprilie 2017 - 12:36, said:

chestia asta ma duce numai la ganduri negre
Negre, negre, sau doar vanatai?

#20
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postarg, on 14 aprilie 2017 - 12:21, said:

si ce cui are?

Poate sa fie PFA nu musai trebuie sa fie firma, si o factura se poate emite/da pana la sfarsitul lunii respective, nu e musai sa se dea factura in ziua aceea, eu cumpar de la diversi furnizori si primesc facturile pe email dupa cateva zile, nu e nici un bai, in ce priveste restul, se suna de pe alt telefon, se pune in vedere ca operatia a reusit, pacientul este mort, si se cere o noua interventie

Edited by Platon, 14 April 2017 - 12:48.


#21
dhaneey

dhaneey

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 25.10.2007

View Postarg, on 14 aprilie 2017 - 12:07, said:

@dhaneey
esti cumva din buzau?

Nu. Si n-am nicio treaba cu Nepriceputu'.
Nu pot sa inteleg caracterul razbunator al unora si de ce fac tot posibilul sa intre in belele, atata tot.
Nu va ganditi ca roata se poate intoarce? Si tot dintr-o banalitate de-asta...

View Postdorin_2k, on 14 aprilie 2017 - 12:34, said:

Suna-l de pe alt numar si solicita o reparatie la alta adresa. Astfel il intalnesti sigur.

Nu m-as fi gandit la asta...

View Postdhaneey, on 14 aprilie 2017 - 11:33, said:

Daca vrei sa-l prinzi pe tip, suna si tu dupa un alt nr sau pune un coleg / colega sa sune, da-i alta adresa, te intalnesti cu omul si rezolvi...

View Postarg, on 14 aprilie 2017 - 12:36, said:

chestia asta ma duce numai la ganduri negre

De ce? Intra omu' in apartamentul prietenului, "intamplator" e si initiatorul topicului acolo, si ....... ........ ............ ................... .

Tot n-am primit raspuns la cat a costat serviciul nepriceputului...

#22
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postalthea, on 14 aprilie 2017 - 11:40, said:

arg, mă omori uneori cu stilul tău de a interpreta articole din lege. E un litigiu civil: unul de la o firmă a prestat prost un serviciu și a luat banii clientului fără să-i dea factură/bon fiscal. Ce înșelăciune visezi?
Suna mai mult a evaziune.

#23
Danon

Danon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 02.11.2009

View Postdhaneey, on 14 aprilie 2017 - 11:48, said:

Vreti sa bagati un om in puscarie pt ca e un nepriceput si n-a fost in stare sa repare un frigider?
Pai daca ar fi asa, ar trebui sa punem gratii pt toate institutiile publice la cat de priceputi sunt aia, si unii fac acelasi lucru de 30-40 de ani ( si la fel de bine ). Nepriceputi in serie...

Bai, intalneste-te cu omu' si rezolva.... Sa-ti dea banii inapoi si gata sau macar o parte din ei, gandeste-te ca a facut un drum pana la tine, a platit benzina, la o adica orice service iti ia o taxa de constatare chiar daca nu face nimic. De curiozitate cati bani i-ai dat? Frigiderul cati ani are?
Un service autorizat cat ti-ar fi luat? Iti zic eu 50% din pretul unui frigider nou sau mai mult... Si nici asa nu esti sigur ca-l repara.
Ai vrut peticeala, ai primit peticeala.


Nu m-am plans deloc ca e nepriceput ci pt ca e un jeg de om. Mi-a spus ca imi da factura si garantie cand putea sa fie sincer de la bun inceput si apoi nu a mai raspuns nici la SMS-uri, nici la apeluri si mi-a si blocat numarul. Deja nu mai e vorba de bani, pe care ii consider pierduti ci de un principiu. Si legat de puscarie, nu stiu, nu ma bag, sa fie ce scrie in lege si sa ii mai feresc si pe altii de acest individ.

#24
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001

View Postdhaneey, on 14 aprilie 2017 - 12:50, said:

Nu m-as fi gandit la asta...
In secunda 1 cand te-a pus in black list trebuia sa suni de pe alt nr si sa il chemi pt o alta reparatie. Puneai pe altul sa vorbeasca. La clienti noi vin f repede.

#25
Danon

Danon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 02.11.2009

View Postdhaneey, on 14 aprilie 2017 - 12:50, said:

Tot n-am primit raspuns la cat a costat serviciul nepriceputului...

250+20. Atat a cerut, atat i-am dat, nu m-am rromit la bani. Si pt ca parea ok am zis ca merita si un ciubuc.

View Postdorin_2k, on 14 aprilie 2017 - 12:59, said:

In secunda 1 cand te-a pus in black list trebuia sa suni de pe alt nr si sa il chemi pt o alta reparatie. Puneai pe altul sa vorbeasca. La clienti noi vin f repede.

Astept sa treaca sarbatorile, sa imi fac frigiderul ca sa nu stau asa in perioada asta, sa mai uite si el si apoi am tot timpul sa il pun pe drumuri. La violente fizice nu recurg.

#26
dhaneey

dhaneey

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 25.10.2007
Si cu factura si garantia ce faceai? reclamatie la ANPC cumva?
Destul de urat ca nu mai raspunde la telefon, cel mai probabil nu stie ce sa-i faca si asta a fost singura modalitate sa scape de tine.
Mi se pare extrem de mult 270. De ce nu te-ai orientat catre unul nou?
Eu zic sa mai insisti sa-ti recuperezi banii sau macar o parte din ei.

Edited by dhaneey, 14 April 2017 - 13:15.


#27
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View PostDanon, on 14 aprilie 2017 - 10:46, said:

Salut,

Doresc sa las aici experienta mea legata de reparamfrigidere.ro, care pana acum a fost o teapa, astfel incat sa stie si altii la ce sa se astepte.
La inceputul saptamanii mi s-a stricat frigiderul si am inceput sa caut pe google pe cineva care se ocupa cu repararea lor. In totul paginii era o reclama la reparamfrigidere.ro. Am zis ca daca oamenii baga bani in reclama, probabil se tin de treaba ca altfel ar insemna sa arunce banii pe fereastra. A ajuns intr-o ora, s-a uitat la frigider, i-a pus niste freon si a zis ca de acum o sa mearga, dureaza pana se raceste. I-am cerut factura si a spus ca mi-o trimite pe email seara cand ajunge la firma + garantie. Pt ca ma grabeam la serviciu, i-am lasat banii si a ramas sa ne auzim seara.
Seara, ajung acasa si evident ca frigiderul nu dadea niciun semn ca ar raci ceva. Omul nu mai raspundea nici la telefon, nici la mesaje si acum dupa cateva zile m-a si blocat.

Din ce am gasit pana acum, in spatele site-ului e un singur ratat, Toader Andrei din Buzau (am coborat impreuna si i-am vazut masina) si foloseste numerele de telefon 0762724803 si 0726550502. Am vorbit cu firma de hosting si m-a ajutat si acum urmeaza sa ii fac plangeri peste tot pe unde pot, gen Politie si Anaf pt lipsa factura, chit ca ajuta sau nu.

Deci aveti grija la reparamfrigidere.ro pentru ca este teapa.
Cine te pune sa te arunci in bratele fiecarei firme care iti iese in cale ? pe langa faptul ca trebuie sa verifici ce a zis
gabyxm

trebuia sa arunci un ochi pe net sa vezi cam ce se vorbeste despre firma (sau prestatorul respectiv)
ia uita-te un pic AICI

Edited by stlk, 14 April 2017 - 13:24.


#28
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

View Postalthea, on 14 aprilie 2017 - 11:26, said:

Nu se ocupă poliția de așa ceva, faci degeaba.
ANPC, ANAF... atât.
...si asta daca-i firma ca daca-i PFA ca sa-si recupereze banii trebuie sa intre pe civil cu el ... ANAFul si ANPCul o sa-l amendeze ca n-a emis acte pentru operatiunea prestata... nu pentru ca si-a luat el teapa.

View Postdorin_2k, on 14 aprilie 2017 - 12:34, said:

Suna-l de pe alt numar si solicita o reparatie la alta adresa. Astfel il intalnesti sigur.
si... poti sa-i incarci frigideru cu freon Posted Image

#29
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,567
  • Înscris: 07.12.2014
Totusi de ce nu apar datele firmei pe pagina? Mi se pare normal sa apara adresa sediului social, CUI si J.

In Bucuresti si Ilfov nu este nici o firma numita Frigorifice SRL, sau cel putin asa zice Mfinante.ro

Pune toti prietenii sa sune, si il plimbati aiurea prin Bucuresti vreo 2 saptamani.Ii dati adrese aiurea si pe urma nu ii mai raspundeti la telefon. In fiecare zi alt prieten. De preferat adrese in zone diferite ale orasului ca sa faca putina miscare.

Edited by PoeOvidiu, 14 April 2017 - 14:19.


#30
Danon

Danon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 02.11.2009
M-am intors acum de la Politie. Aparent trebuia sa merg la "cealalta" sectie. M-a intrebat daca am incercat sa rezolv problema sunand de pe alt numar. O sa fac si asta astazi ca sa nu zica nimeni ca nu am incercat si apoi continui cu actiunea mea. In rest a fost destul de ezitant cu raspunsurile "ca sa nu ma influenteze intr-un fel". De pe bancuta pe care statea la soare probabil ca era mai mult cu gandul la cozonaci si oua rosii.

#31
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
Pune petitie online si or sa te cheme ei la interviu.
Or sa-l cheme si pe "carpaci" la interviu si o sa-ti dea bani inapoi ca sa nu se ajunga in penal.

Edited by arg, 14 April 2017 - 16:10.


#32
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View PostDanon, on 14 aprilie 2017 - 10:46, said:

Salut,
La inceputul saptamanii mi s-a stricat frigiderul

cine ți l-a umplut?

View Postdhaneey, on 14 aprilie 2017 - 11:48, said:

Vreti sa bagati un om in puscarie pt ca e un nepriceput si n-a fost in stare sa repare un frigider?
Pai daca ar fi asa, ar trebui sa punem gratii pt toate institutiile publice la cat de priceputi sunt aia, si unii fac acelasi lucru de 30-40 de ani ( si la fel de bine ). Nepriceputi in serie...
Ești bugetar la stat?
Nu ar trebui să fii revoltat că

Quote

unii fac acelasi lucru de 30-40 de ani ( si la fel de bine ). Nepriceputi in serie...
și nu pățesc nimic, mai mult încă iau salarii grase?

#33
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010
L-am gasit pe www.reparamfrigidere.ro. Dupa ce mi-a luat banii nu a mai raspuns la telefon si nici frigiderul nu mai functioneaza. Se numeste Toader Andrei si este din Buzau dar "lucreaza" prin Bucuresti. Este o mare teapa

#34
dhaneey

dhaneey

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 25.10.2007
tu esti al doilea user pacalit? Sau ai mai multe conturi?

#35
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View Postdhaneey, on 14 aprilie 2017 - 11:48, said:

Vreti sa bagati un om in puscarie pt ca e un nepriceput si n-a fost in stare sa repare un frigider?
Pai daca ar fi asa, ar trebui sa punem gratii pt toate institutiile publice la cat de priceputi sunt aia, si unii fac acelasi lucru de 30-40 de ani ( si la fel de bine ). Nepriceputi in serie...

Bai, intalneste-te cu omu' si rezolva.... Sa-ti dea banii inapoi si gata sau macar o parte din ei, gandeste-te ca a facut un drum pana la tine, a platit benzina, la o adica orice service iti ia o taxa de constatare chiar daca nu face nimic. De curiozitate cati bani i-ai dat? Frigiderul cati ani are?
Un service autorizat cat ti-ar fi luat? Iti zic eu 50% din pretul unui frigider nou sau mai mult... Si nici asa nu esti sigur ca-l repara.
Ai vrut peticeala, ai primit peticeala.

Logica ta ii extraordinar de buna, da nu pentru consumator ci pentru "meseriasul" tepar si nepriceput.
Nu conteaza cat se zbate, cat circula, cat bate din gura si cat da impresia "meseriasul" ca lucreaza, conteaza daca la final merge sau nu frigiderul si mai important, cat tine reparatia pe care ai dat banii. Daca ce repara nu rezista in medie cel putin de 2-3 ori cat perioada de garantie, insemna ca nu-i bun de nimic si pe viitor sa-si caute de lucru la oi. Un meserias nu-ti face carpeli, iti spune spune clar ce ii defect, cat te costa piesele, manopera, transport/deplasare, iti da solutia cea mai buna pe care o are si daca nu vrei asta ii. Nu se leaga la cap cu lucru facut pe jumate, nu repara ce stie ca nu-i de reparat ca stie foarte bine ca ce pica in garantie repara pe pierdere si fii sigur ca unu deasta iti raspunde la telefon si dupa ce a luat banii.
Taxa de constatare poti cere daca clientul refuza reparatia si tu i-ai facut diagnosticare si i-ai prezentat solutia de reparatie, bani de benzina daca nu ai: ia oameni la ocazie sa-ti scoti drumu, ca initiatoru avea nevoie de reparator de frigidere nu de taximetrist sau carutas.

@initiator: la cat ii de mare Bucurestiul io m-as gandi sa-l port pe teparu asta cateva luni de sa-i sara capacele. Cauta-ti vreo 10-20 prieteni/rude/amici care sa-l sune. Adrese gasiti berechet pe google maps(chiar cu detalii cum arata blocul/casa, fara sa va deplasati), modele/tipuri de frigidere defecte la fel. Chiar ar fi preferabil ca cei care il suna sa para pensionari care nu stiu nimic numa ca nu merge frigideru, ca acolo merge sigur.

#36
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostDanon, on 14 aprilie 2017 - 12:58, said:

Nu m-am plans deloc ca e nepriceput ci pt ca e un jeg de om. Mi-a spus ca imi da factura si garantie cand putea sa fie sincer de la bun inceput si apoi nu a mai raspuns nici la SMS-uri, nici la apeluri si mi-a si blocat numarul. Deja nu mai e vorba de bani, pe care ii consider pierduti ci de un principiu. Si legat de puscarie, nu stiu, nu ma bag, sa fie ce scrie in lege si sa ii mai feresc si pe altii de acest individ.
Fa reclamatie peste tot, nu te lasa descurajat de ce spun unii pe aici.
In tara asta, nu stim sa reclamam.
Gandeste-te ca faci un bine altora in primul rand.

View PostPoeOvidiu, on 14 aprilie 2017 - 13:55, said:

Totusi de ce nu apar datele firmei pe pagina? Mi se pare normal sa apara adresa sediului social, CUI si J.

In Bucuresti si Ilfov nu este nici o firma numita Frigorifice SRL, sau cel putin asa zice Mfinante.ro

Pune toti prietenii sa sune, si il plimbati aiurea prin Bucuresti vreo 2 saptamani.Ii dati adrese aiurea si pe urma nu ii mai raspundeti la telefon. In fiecare zi alt prieten. De preferat adrese in zone diferite ale orasului ca sa faca putina miscare.
E obligatoriu sa apara datele de contact pe site, prin lege, inclusiv adresa si CUI

View PostDanon, on 14 aprilie 2017 - 15:50, said:

M-am intors acum de la Politie. Aparent trebuia sa merg la "cealalta" sectie. M-a intrebat daca am incercat sa rezolv problema sunand de pe alt numar. O sa fac si asta astazi ca sa nu zica nimeni ca nu am incercat si apoi continui cu actiunea mea. In rest a fost destul de ezitant cu raspunsurile "ca sa nu ma influenteze intr-un fel". De pe bancuta pe care statea la soare probabil ca era mai mult cu gandul la cozonaci si oua rosii.
Daca faci greseala sa intrebi pe vorbe, nu rezolvi nimic.
Spui ca faci o reclamatie IN SCRIS. Nu discuti si nu ceri opinii de la politisti.
Faci in scris reclamatia, plangerea si opiniile orale le iei dupa

Edited by unbrutus, 15 April 2017 - 01:27.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate