Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Unitate floppy externa

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Kwarrasha

Kwarrasha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 30.07.2005
Am un laptop de la Fujitsu Siemens, cu unitate optica combo. Cand l-am cumparat am uitat faptul ca am nevoie de o unitate floppy pentru servici. Ce solutii exista ?

Nu vreau sa pierd garantia pe care o am la el ... si cred ca singura solutie (asta daca exista) ar fi o unitate floppy externa .... sau poate stiu eu gresit, si nu se pierde garantia daca cumpar o unitate floppy si fac schimb intre floppy si combo cand am nevoie ...

Va rog sa-mi spuneti ce e de facut, si corectati-ma daca am vreo informatie gresita ... mentionez (din nou :P) ca nu vreau sa pierd garantia la laptop ...

#2
Crash

Crash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,066
  • Înscris: 27.08.2002
uite aici si solutia

#3
Kwarrasha

Kwarrasha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 30.07.2005
Mersi mult de solutie ... mi se pare cam scump, 1.300.000 lei, dar asta e ... am gasit, deci cine este in masura sa faca asta :

Topic Closed

#4
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005
am si eu una de vanzare, dar problema e ca sunt in Timisoara. o dau la juma de pret.  daca esti interesat anunta-ma

#5
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
Prin camine gasesti unitatea floppy externa pe la 600-700 mii.

#6
Kwarrasha

Kwarrasha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 30.07.2005
Si cum crezi ca as putea face rost de una ''de prin camine'' ??? Ca as prefera una "second hand" dar la 600 de mii, decat una la 1.300 :o

#7
WizzBizz

WizzBizz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 27.09.2005
Mai bine investeste banii intr-un memory stick de 256... Se merita mult mai mult, mai ales daca pc-urile de la tine de la birou au ca sistem de operare Windows XP.

#8
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
eu am una de la un laptop Dell, este model sony.., si se pune in locul combo-ului sau se poate atasa pe usb cu un cablu (care exista)
pe win xp merge direct fara alte drivere.
dar cum a zis si mai sus, mai bine investesti intr-un memory stick

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate