Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

The Hitman's Bodyguard 2017

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,557
  • Înscris: 05.11.2009
Trailerul e genial, combinatia dintre replicile lui .. deadpool si injuraturile lui samuel jackson e .. hilara. Sper ca sa fie un film cu multe faze la care sa poti rade..

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uPRed1WMEug?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010
Iti dai seama ca va fi o comedie teribila. "Motherfucker"-ul lui S.L. Jackson ramane in continuare foarte rezonant :lol: :lol:

#3
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Mama ! prea tare trailerul; abia astept sa iasa  :)

#4
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
Motherf....ing awesome!

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
unde il gasesc ? pe ####net sau filmeonline2013.biz ? Posted Image Posted Image Posted Image

#6
BogzaG

BogzaG

    nu pot trăi fără multiculti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 03.07.2016
pe pb.

#7
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006
Pe kaka-maka... Nu va mai agitati, inca nu a aparut.

#8
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,557
  • Înscris: 05.11.2009
l-am vazut la cinema :))) de mult nu am ras la o comedie la cinema :P E drept ca nu in exces, insa a fost o experienta pe care nu am mai trait-o de mult. Sigur.. povestea are gauri cat china, insa chimia dintre cei 2 (Ryan Reynolds si Samuel L. Jackson e delicioasa. Cel mai mult si mai mult insa mi-a placut potrivirea intre unele secvente cu muzica.. 7,5/10

#9
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Un film de un cretinism rar. Incepe prin a ne prezenta un dictator dintr-o tara care chiar exista, condamnat la crime impotriva umanitatii, avem chiar si o scena brutala in care acesta ucide sotia si copilul mic al unui disident chiar in fata lui pentru a-i da o lectie, omul plange in fata judecatorilor in timp ce povesteste, totul este trist si sumbru, dupa care sarim brusc in caruta cu clovni si asistam timp de doua ore la ghidusiile, poantele obosite si romantele siropoase a doi imbecili - un bosorog negru usor idiot, galagios, tatuat din cap pana in picioare - cel mai periculos asasin din lume :)))) si un fel de bodyguard mai special, tot un fel de asasin si el, la fel de letal, doar ca alb, tanar si cizelat. Wow, ce original, doua personaje complet opuse care incep prin a se detesta si sfarsesc prin a fi cei mai buni prieteni. De unde naiba le vin asemenea idei geniale, oameni buni??

2/10 Pentru prosti

Edited by Bob493, 07 September 2017 - 22:26.


#10
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,623
  • Înscris: 28.11.2001
Comparativ cu multitudinea de filme proaste apărute în ultima perioadă, acesta este de Oscar.Posted Image

Edited by badmania98, 08 September 2017 - 17:31.


#11
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,440
  • Înscris: 02.09.2016
Trailerul e genial in schimb Filmul ...
Aproape doua ore !  multa actiune , cascadorii etc.Salma Hayek face toti banii iar in  rest caterinca cat cuprinde.
Pe IMDb i-au dat sapte dar este mult : 6.5 etc.

#12
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Vazut, placut, bun film de chill, nu stai sa gandesti prea mult. Si bine macar ca au ales o tara existenta, nu "Whocarezistan" din orientul mijlociu sau "Whocarezinia" din Europa de est.
Cred ca au ramas insa fara buget de explozii, sunt destul de jenante. La fel si fara buget de aruncat in aer un Porsche Cayenne. Aia dau cu "benzina" pe Cayenne si explodeaza o Kia Sorento de aceeasi culoare la urmatorul cadru. Altfel mi-a placut. Filmul asta e pentru Hitman (sau orice film cu asasini platiti) ce e Kingsman pentru James Bond.

#13
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

Quote

nu stai sa gandesti prea mult

Conditia asta e esentiala. Daca se poate, chiar deloc.

#14
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View PostBob493, on 07 septembrie 2017 - 22:16, said:

De unde naiba le vin asemenea idei geniale, oameni buni??

din societatea mizera in care traim....astfel de filme puerile si frivole de o calitate sub-mediocra reflecta lumea in care traim

#15
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View PostValmont43, on 14 septembrie 2017 - 11:52, said:

din societatea mizera in care traim....astfel de filme puerile si frivole de o calitate sub-mediocra reflecta lumea in care traim

E, uite ca sunt si eu, macar o data, de acord cu tine.

#16
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Eu nu ii inteleg pe astia dezamagiti. Ce fel de film va asteptati sa vedeti de sunteti dezamagiti? Adica, puii mei, era clar din trailer ca e o comedie usoara, de relaxare, nu vreo ecranizare dupa Dostoevski. Si daca e o porcarie de nota 2, la ce mai pierzi doua ore sa te uiti?

Mi-e mia placut. A fost ceea ce ma asteptam sa vad.

#17
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Si Vacanta Mare face umor usor, de relaxare.

#18
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,557
  • Înscris: 05.11.2009
pai uite ca nu se mai face umor , chiar si de asta de autobaza la care sa razi. E drept ca nici aici nu au fost foarte multe faze de ras, insa majoritatea la care am ras, au fost cele in care au potrivit melodii celebre cu faze din film. Adica.. situatii umoristice k. Sunt .. cred .. foarte putine comedii care sa-ti puna creierul la contributie. culmea e ca nu imi trece nici una acum prin minte, dar stiu ca prin anii 90 am intalnit comedii la care radeai cu pofta, insa umorul nici el nu era .. cerebral..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate