Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

printare corecta XEROX 7800GX

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
qrevcs5

qrevcs5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 14.12.2011
buna ziua,
Sper sa fi nimerit bine aria de postare.
Am o mica problema cu printarea colilor pe xeroxul din subiect, imi scoate inchis sau "incarcat". Daca am o poza RGB/CMYK fara profil, o printeaza ca si cum ar fi data "cerneala", nu se mai vad detaliile la poze.
Stie cineva ce profil de culoare CORECT in photoshop, care sa tipareasca mai bine ?

Va multumesc.

P.S. am facut teste in photoshop din contrast/brightnes, dar nu iese chiar bine, se vad detaliile in zonele intunecate mai binisor, dar se strica acolo unde este luminozitate, apare exagerat de multa "luminozitate".

#2
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Am mutat topicul pe aria corecta.

#3
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,565
  • Înscris: 08.03.2017
Poate nu ai softul instalat http://www.support.x...gSystem=win7x64
Xerox trebuie configurat avand in vedere ca lucrezi cu o scula care este "copiatorul de aur" in domeniul imaginilor color .
Daca nu te descurci nu ezita sa dai un telefon la suport , este un aparat delicat care nu merge cu pumni, tonere de la taraba , cip tuning si altele - este un copiator color adevarat.

#4
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,233
  • Înscris: 24.02.2007

View Postqrevcs5, on 14 aprilie 2017 - 06:25, said:

Stie cineva ce profil de culoare CORECT in photoshop, care sa tipareasca mai bine ?

Profilul corect il obtii calibrand imprimanta, echipamentele necesare nefiind ieftine.

#5
qrevcs5

qrevcs5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 14.12.2011
deci pana la urma trebuie sa-i chem pe cei de la mentenanta sa-l calibreze.
Multumesc tuturor pentru raspuns

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate