Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

(M)uchenik/(M)ucenicul

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
Regia si adaptarea textului:Kirill Serebrennikov.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/REDn5AIVB7I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
http://www.imdb.com/title/tt4874206/
Ce mi se pare interesant e ca textul a fost scris de Marius von Mayenburg,  dramaturgul teatrului Schaubühne(unul dintre cele mai celebre din Germania, von Mayenburg fiind unul din cei mai tari dramaturgi ai lor in viata) pentru publicul german,adr Serebrennikov a reusit sa ma convinga ca asa ceva doar intr-o tara ortodoxa se poate intampla. Sunt unele scapari  de scriitura in text care te fac sa te gandesti ca  antagonista  anti-eroului, un fel de Hypathia din Agora, ar fi avut probleme mai mari in Rusia lui Putin. De altfel ma si mir cum de  a fost lasatun astfel de film sa iasa in Rusia. Banuiala mea  e ca i-o fi convins pe aia de la comisia pt  pt cultura ca e un film anti-sectari si anti "sola scriptura"(care are o alta conotatie in  Germania protestanta a lui Mayenburg decat in Rusia ortodoxa a lui Serebrennikov.

Ps Daca va intrebati , are si momente comice, negre da' comice.

Edited by iulian_k, 14 April 2017 - 00:34.


#2
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Explicatia scaparii de cenzura e simpla, a inchis Putin un ochi si i-a iertat privirea plina de ura e cancelarei. E ca in momentul in care i-o tragi adanc si dureros pe la spate unei ciudate, numai ca sa nu ii vezi moaca iar ea te injura scrasnind din dinti. :lol: joke
Orice se iarta in Mama Rusia,  e un Imperiu al Contrastelor, se stie asta.
Nici Romania nu e prea departe, au trecut si la noi de cenzura multe soparle celebre, cred ca radea cu gura pana la urechile-i largi chiar si Mult Iubitul si Tovarasul nostru  Cenzurator...pardon....Conducator.
Vizioneaza soparlele lui Toma Caragiu si ai sa intelegi totul.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ARl1pfu_o3Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate