Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Samsung T580 modelul fara 4G

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#55
bubuta

bubuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 08.08.2006
Stie careva cum se poate seta memoria externa ca memorie principala de instalare a programelor? Memoria interna este de doar 16Gb, mai e disponibil doar 1.5GB, cea externa e aproape goala, spatiu neutilizabil. Macar la instalarea aplicatiilor sa fi fost optiunea de a ma intreba pe ce spatiu sa instalez, dar nu exista. Folosesc varianta cu mutatul aplicatiei de pe un storage pe altul, dar anumite aplicatii nu merg! Numai stiu la ce versiune de android, se putea alege sa instalezi pe ce storage vrei. La android Nougat lipseste.

#56
donPedros

donPedros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 936
  • Înscris: 25.03.2008

View Postcarmenclara1, on 14 ianuarie 2018 - 14:33, said:

precum a spus in mesajul precedent am achiziționat si aplicat si o folie de sticla pe tableta.

Si te-ai descurcat cu aplicarea foliei ?
Am tot intrebat pe la magazinele de specialitate si nimeni nu prea vrea sa aplice folie pe tableta. De cea de plastic se feresc iar la cea de sticla cam stramba din nas.

Intradevar husa de protectie originala de la samsung e ceva deosebit, pe langa faptul ca inchide si deschide tableta e foarte aratoasa si fina. Daca ar fi avut si protectie pentru margini si colturi ar fi fost prefecta .

#57
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View Postbubuta, on 16 ianuarie 2018 - 19:02, said:

Stie careva cum se poate seta memoria externa ca memorie principala de instalare a programelor? Memoria interna este de doar 16Gb, mai e disponibil doar 1.5GB, cea externa e aproape goala, spatiu neutilizabil. Macar la instalarea aplicatiilor sa fi fost optiunea de a ma intreba pe ce spatiu sa instalez, dar nu exista. Folosesc varianta cu mutatul aplicatiei de pe un storage pe altul, dar anumite aplicatii nu merg! Numai stiu la ce versiune de android, se putea alege sa instalezi pe ce storage vrei. La android Nougat lipseste.
cu firmware stoc nu se poate din cate stiu eu
@donpedros am apelat la un angajat al unui service de telefoane. cost 5euro. mulČ›umită

Edited by carmenclara1, 17 January 2018 - 05:52.


#58
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007
Am primit astăzi varianta 585. La prima utilizare sunt foarte mulțumit. Are Android 7 și se mișca fără cusur. Fiind mai atent la detalii, am observat ca marginea display-ului este, în partea dreaptă și jos, ceva mai departe de marginea neagra a,,sticlei", jumătate de mm vs aproape deloc în stânga și sus. Este un aspect comun sau este un defect estetic la a mea? Eu mai am o tableta Samsung de 8. Și acolo este o diferența dar mai mica, proporțional cu diagonala.

Edited by piton, 05 February 2018 - 18:29.


#59
donPedros

donPedros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 936
  • Înscris: 25.03.2008

View Postpiton, on 05 februarie 2018 - 18:28, said:

Am primit astăzi varianta 585. La prima utilizare sunt foarte mulțumit. Are Android 7 și se mișca fără cusur. Fiind mai atent la detalii, am observat ca marginea display-ului este, în partea dreaptă și jos, ceva mai departe de marginea neagra a,,sticlei", jumătate de mm vs aproape deloc în stânga și sus. Este un aspect comun sau este un defect estetic la a mea? Eu mai am o tableta Samsung de 8. Și acolo este o diferența dar mai mica, proporțional cu diagonala.

Daca ma uit bine, chiar foarte bine, am observat si la mine o diferenta de cativa microni (zic eu ) dintre coltul drept-jos si coltul stanga-sus. La mine e invers, mai aproape dreapta-jos si mai departe stanga-sus. Si eu sunt un tipicar, dar nu am observat asta, adica e aproape imperceptibila diferenta.
Cu cat ai luat tableta ?

#60
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007
De la Vodafone, oferta online.
La mine se adaugă la minusuri și un pixel aprins pe negru în treimea de sus a ecranului și ceva bleeding pe margini. Se vede doar pe ecran full negru. Acum câteva luni am returnat un P10 lite tot pt pixel defect, tot la Vodafone. Sunt chiar norocos! Maine sun pt returnare.

#61
donPedros

donPedros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 936
  • Înscris: 25.03.2008
Cu riscul de a enerva pe cineva, am o rugaminte:cum pot seta un sunet pentru mesajele intrate pe gmail, altul decat cele preinstalate pe tableta. Din setările contului gmail nu pot alege decât cele preinstalate, iar cele copiate de pe net nu apar.
Mulțumesc

#62
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007
A venit si a doua tableta! Fara ecran stramb, fara bleeding dar..........cu un pixel aprins alb pe fond negru (mai putin stralucitor fata de prima tableta) si inca unul aprins rosu tot pe fond negru. Sunt totusi foarte greu de sesizat si doar pe full negru cu luminozitatea spre maxim. Am fost tentat sa o returnez si pe aceasta dar mi-e teama ca o voi tine asa si tot nu voi gasi una perfecta. Practic, in utilizarea normala, browsing, filme, jocuri....aceste mici imperfectiuni sunt imposibil de observat. As dori sa stiu daca mai are cineva probleme cu minunatii pixeli! Eu am folosit cateva programe din Magazin Play care mi-au aparut dand cautare dupa ,,dead pixel''. Nu toate evidentiau imperfectiunea. Cel mai bine se vedea in ,,Dead Pixel Test''(Ossibus Software).

#63
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 11.07.2006
A aparut android 8 pe acest model a incercat cineva,eu momentan am android 6 dupa ce am revenit de pe 7 care a mancat bateria.Is curios cum e noul android.

#64
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,794
  • Înscris: 17.01.2012
M-a mancat in c*r si am facut actualizarea la Oreo. Mari deosebiri nu am observat. In schimb, a disparut una dintre cele mai utile optiuni (cel putin pt mine) - filtrul de lumina albastra. Acu' trebe sa fac downgrade...

#65
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 11.07.2006
Eu azi am făcut,deocamdată pare ok o sa vad cum e cu bateria.

#66
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,794
  • Înscris: 17.01.2012
N-am reusit sa revin la Nougat. Ori nu mai merge, ori am uitat cum se face...

#67
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,794
  • Înscris: 17.01.2012
Mno, până la urmă m-am intors la 7.0, n-am reușit să mă împac cu Oreo.

#68
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 11.07.2006
Eu is chiar multumit cu oreo,nugat nu imi placea deloc,apoi noi sa fim sanatosi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate