Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Carui fond de pensie privata apartin?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Si nu ne spui si noua cine sunt fericitii castigatori ai banilor tai? :D

#20
kl4w

kl4w

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 24.08.2009

View Postrumlegok, on 13 aprilie 2017 - 17:38, said:

Si nu ne spui si noua cine sunt fericitii castigatori ai banilor tai? Posted Image

Ba da, se pare ca am nimerit la Allianz.

#21
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Oricum nu conteaza, in scurt timp vor fi nationalizate fondurile, nu ai vazut cum plange NN?aka ING?
Ca idee cand au fost bagate eu am optat pentru Allianz, singura alternativa fiind atunci AEGON, care a dat faliment in state cand cu criza, adica tot atunci. Era hilar cum veneau vanzatorii de polite(unii au facut miliarde pe seama fraierilor) si incercau sa vanda Aegon, si cand scoteam articolele cu falimentul, mucles toti :)

Edited by farausername, 14 April 2017 - 06:26.


#22
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,447
  • Înscris: 17.05.2010
Eu nu cred ca voi realizati ca falimentele societatilor de asigurari/pensii nu au influentat cu nici un euro pensiile gestionate de aceste societati. Banii sunt segregati si o societate chiar ajunsa in faliment nu poate umbla la banii pe care ii administreaza. Da, au fost salvate pentru ca s-a vrut ca aceste societati sa isi foloseasca experienta ca sa continue sa administreze bani, dar de pierdut au pierdut numai actionarii acestor societati (astia de ii blamati voi ca ne fura banii) si eventual investitorii care au imprumutat societatea de administrare.

Problema este ca multi romani/si oameni in general nu cred ca strainii sunt mai destepti, considera ca ce nu inteleg, nu exista, asa ca banii la saltea sunt rezolvarea oricaror probleme.

Eu sunt printre cei 6 milioane care contribuie la pilonul 2 si printre cei 600k ce contribuie la pilonul 3 si sunt foarte multumit de rezultate, pana acum NN si legislatia m-au ajutat sa castig bani pe care altfel nu i-as fi castigat.

#23
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Asta cu experienta este tare, experienta in dat faliment sau cum? Sa mai sifoneze niste fonduri?
Felicitari tie, si eu sunt printre cei mentionati de tine insa asta nu schimba cu nimic istoria!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate