Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Exista Programe de Editare de tip PORTABILE ?

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
slg_silviu

slg_silviu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.01.2017
Salut baieti,  Stie cineva daca exista si pot gasi , programe de editare portabile , precum Sony vegas , After Effects ? Am tot cautat variante pe google insa fara nici un efect . Am nevoie de unul din ele pentru a le folosi la munca, insa pe laptopul de la firma , nu-mi permite sa instalez nimic . Nu am acces la partitia C:/ .  Multumesc pentru raspunsuri si pentru ajutor, in avans !

#2
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016
Instalezi pe D: (glumeam).
Dar exista solutii si pentru asta.
Blender, Kdenlive,.... vezi si tu cu search in pagina asta: https://www.videohel...ditors-advanced

Desi... lucrezi pentru serviciu pe calculatorul de la serviciu ?
Sau pentru tine pe pe calculatorul de la serviciu ?

#3
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008
Firma nu vrea sa plateasca licenta si omu cauta alternative free.

#4
sommne

sommne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 31.07.2012
Salutare.

Încearcă să folosești programe de pe stick. Vezi //AICI\\ o serie de alternative a ceea ce îți dorești tu.

#5
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016

 misu183, on 12 aprilie 2017 - 17:20, said:

Firma nu vrea sa plateasca licenta si omu cauta alternative free.
Daca era vorba de licenta free, putea sa le instalezu, nu ?!
Si eil nu a zis free, iar exemplele nu sint free.

 sommne, on 12 aprilie 2017 - 17:21, said:

Salutare.

Încearcă să folosești programe de pe stick. Vezi //AICI\\ o serie de alternative a ceea ce îți dorești tu.
Ce mi-e de pe stick, ce mi-e de pe partitia D: (presupunind ca are) ?
Plus ca un program de editare video NLE instalat pe stick... nu situ cit de repede mai lucreaza.

#6
maryuss2012

maryuss2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 06.09.2012
imposibil sa nu gasesti... cauta pe google(nume soft+portable) Posted Image

#7
slg_silviu

slg_silviu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.01.2017
Nu are treaba JOB-ul meu si activitatea prestata aici, cu prelucrarea video . Nu e vorba de licente sau alte chestii. Vreau sa folosesc programele pe laptopul de serviciu , in timpul in care ... n-am activitate la munca :). Pur si simplu, firma restrictioneaza folosirea partiei cu Windows ... si a instalarii de programe  . Si vroiam in special unul din cele enumerate de mine: After effects sau Sony Vegas .  Cam asta era ideea pt cei care ati intrebat . Multumesc pentru raspunsurile constructive, celorlalti !!! O sa incerc sa caut .

#8
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016
Perfect.
Din principiu, eu acum iti spun ca tu furi de la firma (timp, curent, uzura laptop) si iti urez bafta.
Don't hate me because I'm beautiful :)
Oricum, ai raspunsuri mai sus destule.

#9
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
da pe google : After effects portable al patrulea rezultat merge

#10
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,005
  • Înscris: 28.10.2006
Daca firma te limiteaza la instalare programe si "utilizare" partitia C, aia cu Windows, de ce crezi ca nu ar monitoriza si alte activitati?
Spre exemplu, laptop-urile de la firma mea nu pot fi conectate la Internetul de acasa. Setarile de proxy sunt inacesibile utilizatorului obisnuit. Plus o alta suita de limitari.
Fara cont de administrator nu ai acces la ele. Si noi, admini de domeniu, nu avem acces la adminul local. Deci, nu esti in reteaua firmei, pa si pu la toata lumea.
Dar nici virusi si mai ales ransomware nu avem in retea!
In plus, oricand putem genera un activity log pentru orice PC/laptop se cere de la stapanire!
Daca lucrezi la firma serioasa, sa nu crezi ca nu ai un frate mai mare in spate!

#11
slg_silviu

slg_silviu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.01.2017
Oameni buni... ma gandeam ca Softpedia peoples sunt ceva mai seriosi . Ce-am intrebat eu...si ce raspunsuri primesc. Raspundeti total pe langa subiect cu fel si fel de informatii aruncate doar ca sa aratati ca aveti potential in domeniile voastre... Ce conteaza daca monitorizeaza sau nu? Care e problema ? Fac ce vreau si sunt responsabil de actiunile mele . Nu va mai dati cu parerea daca nu aveti un raspuns strict la intrebarea mea .  Sti de unde fac rost de After Effect sau Sony Vegas , in mod portabil? sau NU ?  Atat .

#12
valente2013

valente2013

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 30.09.2013
E complicat - din cate stiu eu sunt programe care folosesc resurse din platforma instalata (Windows) de exemplu "Fonts" si de aia nu cred ca gasesti.
Eu am avut nevoie de un simplu editor si am ajuns la notepad++ portable.
Vezi ca exista cateva rezultate pe google search "after effects portable" dar rezultatele nu par de incredere.

#13
maryuss2012

maryuss2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 06.09.2012

 slg_silviu, on 12 aprilie 2017 - 20:26, said:

Sti de unde fac rost de After Effect sau Sony Vegas , in mod portabil? sau NU ?  Atat .
Ai MP

#14
slg_silviu

slg_silviu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.01.2017
Am gasit intr-un final SONY VEGAS Portabil . Poate mai doresc si altii sa foloseasca . Linkul de download este acesta  http://www.fcportabl...vegas-portable/ .   Trebuiesc completate niste capcha -uri ...  si apar foarte multe reclame pe pagina, dar linkul este undeva in josul paginii .   Multumesc mult tuturor care ati venit cu raspunsuri constructive ! Bafta multa !

#15
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
mai sunt shotcut si kdenlive tip portabil

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate