Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cum reacționați atunci când cineva cere prea mult pe un produs s.h.?

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Unii cer preturi mari doar ca sa aiba de unde sa scada-asa umbla vorba pe aici prin Bihor. Nu stiu daca au remarcat si altii dar in Bihor sunt cele mai scumpe masini din toata Romania. Vanzatorii mai au o vorba-nu e prost cine cere prost e cel care da deci daca nu vor sa negocieze nimic nu te stresa mai cauta poate dupa colt gasesti unul care cere jumatate de pret fata de celalalt deci mai poti negocia si la el.
Eu de obicei ma duc la piata cu temele facute ( verific pe internet care e pretul de nou si de second la un produs ) astfel nu iau teapa sau ma rog o teapa mai mica

Edited by Nytro84, 13 April 2017 - 14:01.


#38
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Da, în unele zone produsele pot fi mai scumpe decât în alte zone. Mi s-a întâmplat de 2 ori să mă coste mai puţin produsul luat din provincie + transportul decât dacă aş fi cumpărat produsul din Bucureşti.

#39
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008
Asa... pai si cum ar fi putut sa coste la fel?
Si intr-un magazin poti gasi preturi diferite la fix acelasi produs (de exemplu la banane sa zicem...).
Ce ai cumparat si care ar fi fost diferenta?
De ce nu au absolut toate Loganurile 1,5 dci Laureate (sau ce echipari or fi) albastre din 2013 acelasi pret la second???

#40
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Acelaşi model de placă S.C.S.I. - I.S.A. : de la Timişoara (cu tot cu transport) 35 sau 45 lei, în Bucureşti era vreo 130 lei.
Un album cu Bucureştiul + 1 cu litoralul (fotografiile fiind realizate de aceiaşi fotografă) + transportul: cu 5 sau 10 lei mai scump decât dacă aş fi luat din Bucureşti doar albumul cu Bucureşti.

#41
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015
Mie imi convine ca cineva sa ceara prea mult pe un produs SH.
Am o reactie foarte surprinzatoare. Intru in erectie

#42
light1

light1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 07.10.2016
De ce trebuie sa reactionezi ? Poate ai vrut sa spui: cum negociati un pret, pentru un produs sh ? Altfel, nu are sens.

#43
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
Eu le-am aratat preturile de noi uneori si am avut surpriza sa imi raspunda "multumesc, o sa mai cobor pretul".

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate