Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Bonusmarket.ro = experienta neplacuta

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
HAL9000

HAL9000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 07.06.2013
Saptamana trecuta am vorbit la telefon cu un domn de la bonusmarket.ro in legatura cu aceasta masina de facut paste:

http://bonusmarket.r...ine-rl-178.html

Am pus cateva intrebari specifice despre accesoriile cu care vine masina respectiva, la care domnul m-a asigurat ca sunt prezente cele trei prin care se pot face in total 5 feluri de paste: Angel Hair,Spaghetti,Fettuccine,Lasagna,Ravioli.

Bun, dau comanda, a doua zi vine curierul, desfac cutia si surpriza: doua accesorii sunt identice!

Nicio problema, m-am gandit eu, se poate intampla, ii dau un telefon si se rezolva: are doua numere de telefon dar nu raspunde la niciunul. Atunci am intrat pe site-ul lor si am trimis un mesaj email in care explic toata problema, azi e miercuri si n-am primit niciun raspuns, niciun apel, telefoanele lor suna degeaba - nu raspunde nimeni.

Sper sincer ca cineva de la ei sa citeasca acest mesaj si sa dea dovada de profesionalism si de seriozitate de care multa lume se lauda dar din nefericire putini oameni sunt la inaltime.

#2
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,870
  • Înscris: 03.02.2005
Foloseste-te de cele 14 zile si trimite-le "Masina de facut 5 feluri de paste Royalty Line RL-178" inapoi sa-ti primesti banii.
Sa vezi atunci ce interesati vor fi de tine.

Edited by Ciubex, 12 April 2017 - 16:16.


#3
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
La ce nume are siteul ala... preferam sa cumpar de pe olx... eram tot acolo Posted Image

#4
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 05.01.2004
De ce ai vrut sa dai atata pe masina aia, nu inteleg si pace...
uite aici

#5
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,367
  • Înscris: 25.04.2007

 TruculMagic, on 12 aprilie 2017 - 18:22, said:

La ce nume are siteul ala... preferam sa cumpar de pe olx... eram tot acolo Posted Image
Numele ca numele dar traducerea in romana dupa nu stiu ce limba face o impresie deosebita:
"Check- up :
1 ) În timpul utilizării screpere curățați rolele netede cât mai des posibil cu hârtie de bucătărie .
2 ) Nu spălați mașina cu apă sau într- o mașină de spălat vase !
3 ) Pentru a curăța aparatul după utilizare , folosiți o perie sau un băț de lemn .
4 ) Pentru a curăța interiorul aparatului , scoate în afară de protecție de plastic .
5 ) Dacă este necesar , picurare un pic de vaselina pe reclame de ultimă oră .
6 ) După utilizare , așezați aparatul și accesoriile să-l înapoi în cutie ."

#6
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
http://prntscr.com/evpfzr


cum sa dai 267lei pe o descriere analfabeta ??? astia is ceva *negrotei* mai evoluati ce vand online Posted Image

#7
HAL9000

HAL9000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 07.06.2013
Nu am cumparat masina aia sub impulsul momentului, si nu mi se pare exagerat pretul.
Chiar inainte de a da comanda pe telefon am fost cu sotia la ceva magazine din oras sa vedem ce modele sunt, cele putine care le-am vazut mi se pareau de slaba calitate si oricum nu aveau accesorii la ele! deci numai taitei. Si fiind fixe nici nu aveau posibilitatea de a monta ulterior un eventual accesoriu suplimentar dorit. Eu cu sotia ne doream un aparat macar cu accesoriu de facut ravioli.
Cand am cautat pe net fel si fel de masini de genul am dat de modele foarte renumite (Atlas, Imperia, Marcato) care le cunosteam deja eu fiind italian, doar ca sinceri sa fim sunt foarte scumpe si accesoriile vin de obicei separat, costand si ele bani seriosi fiecare.
Modelul ales Royalty Line RL-178 era la vanzare pe mai multe site-uri si la preturi si mai mari, am dat multe telefoane dar din nefericire stocul era epuizat la fiecare vanzator. Mentionez ca era/este anuntul pe Olx (cum cineva mai sus a vorbit de el), pe Okazii.ro precum si altele. Toti vanzatorii la fel, nu mai aveau pe stoc.
Singurul a fost asta de la bonusmarket.ro. Si sa fie clar ca nu ne pare rau calitativ vorbind, am facut deja cateva ture de tagliatelle si cu aluat facut din faina alba cat si din faina integrala - mai greu de intins - si aparatul lucreaza bine de tot. Am si incercat accesoriu care face ravioli si el lucreaza decent. De aceea nu ni se pare ca am dat mult pentru el. Cine cunoaste un pic astfel de aparate stie ca in medie costa circa 80 de lei piesa principala, plus fiecare accesoriu in parte cam atat. Deci in cazul RL-178 avem piesa principala + 3 accesori, deci 80*4 = 320 RON care era si pretul lui initial, la reducere 267. Deci nu ne pare rau deloc pentru pretul.

Singura problema are legatura cu faptul ca in loc sa fie accesoriu pentru fettuccine (care sunt de regula dublu de late fata de tagliatelle si cu marginile ondulate) am gasit un alt accesoriu fix la fel cu cel de la tagliatelle.

Si dezamagirea este ca vanzatorul nu raspunde! nu ne plangem de calitatea aparatului sau de pret, intelegeti? Cat despre descrierea...ce sa va spun: aia nu se mananca Posted Image

Edited by HAL9000, 13 April 2017 - 10:45.


#8
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Probabil te-a pus la blacklist pe tel la fel cu ceilalti care au mai cumparat de la el ca sa nu se planga de calitatea produselor. Despre site o gramada de chinezarii de calitate indoielnica Royalty din cate stiu este un brand chinezesc deci nu-ti pune prea mari sperante calitative.

#9
HAL9000

HAL9000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 07.06.2013
Vedem daca ne va raspunde

#10
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 05.01.2004
Bafta...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate