Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Pot depune bani in contul de PayPal al cuiva fara sa am cont PayPal?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Silviaxz

Silviaxz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 26.03.2017
As dori sa dau o comanda de pe Etsy dar magazinul nu accepta decat plati in contul de paypal.
Eu nu am cont paypal si nici nu as vrea sa ma complic facandu-mi unul, as dori sa stiu daca as putea sa i depun banii in cont prin alta metoda.

#2
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Daca respectivul nu lucreaza decat cu PayPal... nu poti.
Ce e mare chestie sa faci un cont PayPal? Dureaza fix 5 minute, cu tot cu verificarea lui.

Edited by rumlegok, 12 April 2017 - 14:45.


#3
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008
Parca poti plati pe Paypal si fara cont la ei. Stiu ca am platit pe un site ceva si accepta doar PayPal, am selectat ca nu vreau sa intru in cont/sa imi fac cont, am introdus datele de pe card si am platit fara nici o problema.
Vezi daca nu merge asa.

#4
Silviaxz

Silviaxz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 26.03.2017

View Posttigerheart, on 12 aprilie 2017 - 14:53, said:

Parca poti plati pe Paypal si fara cont la ei. Stiu ca am platit pe un site ceva si accepta doar PayPal, am selectat ca nu vreau sa intru in cont/sa imi fac cont, am introdus datele de pe card si am platit fara nici o problema.
Vezi daca nu merge asa.

Multumesc ^_^ O sa incerc

#5
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Merge, eu de regula asa platesc. Doar sa ai cardul autorizat pt plati pe net, ca unele banci au restrictia activata din start, trebuie ridicata.

#6
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 24.12.2010
n-am folosit etsy, insa esti sigur ca nu accepta cardul ca si metoda de plata?
si-ar taia singuri macaroana daca ar avea doar paypal unica modalitate de plata.
pana la urma sa-ti faci cont de paypal nu e imposibil. paypal are deja de 10 ani in romania, e un sistem foarte simplu de folosit..

#7
Silviaxz

Silviaxz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 26.03.2017

View Postrumegus, on 12 aprilie 2017 - 15:35, said:

Merge, eu de regula asa platesc. Doar sa ai cardul autorizat pt plati pe net, ca unele banci au restrictia activata din start, trebuie ridicata.

A mers, multumesc!

#8
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011

View Postmikaell, on 12 aprilie 2017 - 15:36, said:

n-am folosit etsy, insa esti sigur ca nu accepta cardul ca si metoda de plata?
si-ar taia singuri macaroana daca ar avea doar paypal unica modalitate de plata.
pana la urma sa-ti faci cont de paypal nu e imposibil. paypal are deja de 10 ani in romania, e un sistem foarte simplu de folosit..
Daca nu ai habar, mai bine te abtii in loc sa induci lumea in eroare. Paypal iti ofera o garantie, accepta doar vanzatori seriosi, Nmeni nu ar cumpara daca ar trebui sa bage datele de pe card pe un site obscur. Cand o sa cresti mare, poate vei intelege.

#9
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 24.12.2010

View Postrumegus, on 12 aprilie 2017 - 21:21, said:

Daca nu ai habar, mai bine te abtii in loc sa induci lumea in eroare. Paypal iti ofera o garantie, accepta doar vanzatori seriosi, Nmeni nu ar cumpara daca ar trebui sa bage datele de pe card pe un site obscur. Cand o sa cresti mare, poate vei intelege.


ce legatura are sula cu prefectura? ah ca etsy o fi un site obscur, o fi, precum am spus, nu am cumparat de la ei. i-am si indicat initiatorului sa recurga la crearea unui cont paypal pentru a facilita operatiunea.
cat despre magazine, toate (sau aproape toate) accepta modalitatea de plata cu cardul, iar la o simpla cautare, si etsy accepta lucrul asta. deci nu stiu de unde-ti vin ideile astea preconcepute. ia pune mana si revizuieste-ti cunostintele si dupa ce cresti mare vin-o sa vorbim.

#10
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Te-am rugat frumos sa nu tot dai cu bata-n balta, induci lumea in eroare. Vad ca continui... De ce dracu recomanzi sa faca cont paypal, cand nu ai nevoie de asta, sa faci plati prin paypal? Dupa ce doi am afirmat clar asta, initiatoarea a confirmat, tu continui cu aberatiile.
Cand am zis de plati cu cardul pe siteuri obscure, credeam ca se intelege ca e vorba de plati direct pe site, nu prin intermediul unui procesator de plati, gen paypal, payu, etc. E clar ca nu ai vazut un card in viata ta, nu ai facut plati online, ca altfel stiai la ce ma refer.

#11
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Din cate imi aduc aminte, unii comercianti nu accepta plata decat de la cei cu cont PayPal verificat, iar tranzactiile cu cardul prin intermediul PayPal nu sunt acceptate daca comerciantul opteaza pentru asta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate