Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

merita Mazda 3(2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
144 replies to this topic

#127
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 bks99tyu, on 28 aprilie 2017 - 09:52, said:

@initiator
in primul rand felicitari pentru achizitie! muuuulti km!

multumesc

#128
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Foarte bun pretul!

#129
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 LeopardSurd, on 28 aprilie 2017 - 09:27, said:


E super ok pretul.

Eu tot prefer un aspirat unui motor
turbo. Mai bine aspirat de 2 L cu 120 CP decat o coaja de 1 l cu tot atatia cai putere cum e o varianta de motorizare pentru Focus.
Ai si tu dreptate, dar sunt si turbo de 1,5 cu 150 CP (vezi Ford) si nu este coaja deloc.

Edited by MembruAnonim, 28 April 2017 - 11:47.


#130
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 farausername, on 28 aprilie 2017 - 11:14, said:

Foarte bun pretul!
Am mai negociat si am mai o obtinut o mica , mica reducere si mi s-au oferit 2 posibilitati de plata
"Pentru cursul de schimb va ofer doua variante, sa imi spuneti pe care o agreati mai mult:
18330 euro la cursul BNR + 1%  (ziua platii)
sau
18230 euro la cursul BCR vanzare din ziua platii"
Cred ca voi merge pe BNR + 1% deoarece din calculul meu cred ca ies mai bine putin de tot(asat pe un calcul facut astazi)
Din ambele preturi se va scadea un tichet Remat

Edited by MembruAnonim, 28 April 2017 - 12:07.


#131
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,364
  • Înscris: 10.09.2014

 G-Ionel, on 28 aprilie 2017 - 11:44, said:

Ai si tu dreptate, dar sunt si turbo de 1,5 cu 150 CP (vezi Ford) si nu este coaja deloc.
Depinde si cum il folosesti. Mie inca nu mi se coafeaza versiunea turbo. Si in fond are si el dezavantajele lui. Apropo de aspirate, is curios cum va functiona noul motor de la Mazda, pe princioiul benzina aspirat dar fara aprindere clasica prin bujii.

Cat despre coaja aia de 1 L de la Ford, e folosita si pe Fiesta si nemtii il poreclesc "motor de schimb": e singura motorizare din gama fiesta cu tendinta sa se strice iremediabil si sa fie schimbat.

Edited by LeopardSurd, 28 April 2017 - 18:05.


#132
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Discutam inutil despre turbo de 1 l de la Ford, deoarece nu a fost vorba in topic despre  aceasta varianta de motorizare pentru initiator. Macar astia de la Ford au si motor de 1 l, ceea ce ne ofera posibilitatea de a discuta, caci din partea Mazda era doar tacere Posted Image .

#133
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,364
  • Înscris: 10.09.2014

 G-Ionel, on 28 aprilie 2017 - 18:26, said:

Discutam inutil despre turbo de 1 l de la Ford, deoarece nu a fost vorba in topic despre  aceasta varianta de motorizare pentru initiator. Macar astia de la Ford au si motor de 1 l, ceea ce ne ofera posibilitatea de a discuta, caci din partea Mazda era doar tacere Posted Image .
A nu se crede că am ceva cu Ford. Eu am Ford. Taică-meu la fel. Doar că eu ca și el preferăm aspiratele și avem aspirate. Moda cu 3 cilindri turbo pentru motorizări uzuale mi se pare un rahat.
Mă bucur că Mazda încă mai lucrează la asta, la aspirate. Vroiam de exemplu în 2 ani să-mi iau o căruță de distracție, mică și sport dar după ce s-a anunțat că noua Fiesta ST un motor cu 3 borcane va avea... Minunat. Not!

#134
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 farausername, on 28 aprilie 2017 - 07:23, said:

Peste 7-8 ani va fi fix ca orice masina de azi cu amendamentul ca asta va fi functionala 100% pe langa celelalte la care vei fi schimbat deja una alta pe la motor.
Felicitari pentru decizie, cat a fost halatul?

Halatul a fost 18330+ 1% din care scad o rabla

#135
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Singura necunoscuta pe care o mai am este daca ma mai incadrez la rabla in conditiile in care livrarea este 30.09.2017
Am dubii ca as mai prinde , dar asta este .

#136
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002
O sa te poti folosi de program. Programul Rabla 2017: Banii vor fi accesați din iulie-august

#137
sorin_g

sorin_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 18.04.2005
La alt dealer livrarea ar fi fost mai devreme?

Edited by sorin_g, 30 April 2017 - 09:35.


#138
Mask001

Mask001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 13.04.2017

 cata, on 30 aprilie 2017 - 08:35, said:

De ce să nu te informezi direct de la sursa?
http://www.mmediu.ro...t-aprobate/2179
La finalul lui mai începe rabla

#139
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002
,,Traditia" spunea altceva,vedem.

#140
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Vineri, 22.09.2017, dupa aproape 5 luni de asteptare(pe 28 septembrie as fi avut 5 luni de la semnarea contractului) am primit si eu de la dealer noua mea masina : Mazda 3 Sedan, echipare Attraction G120 MT impreuna cu kit roata de rezerva, la drumurile noastre eu consider ca este necesar.
Nu am parcurs decat drumul spre casa(Bucuresti - Ploiesti) si o fuga prin imprejurimile Ploiestiului deoarece am fost ocupat in acest week - end.
Ca prima impresie pot spune ca sunt foarte multumit(daca pot spune acest lucru dupa doar 100 km parcursi), nu agata la schimbarea vitezelor.
La viteze mai mari, lucru observat la intoarcerea pe autostrada creste putin zgomotul in masina dar nimic deranjant
Sunt inca in perioada de acomodare perioada in care studiez manualul masinii
Navigatia merge fara nicio problema , masina a recunoscut cardul GPS , card pe care l-am facut cu ajutorul colegilor de pe forumul Mazda carora tin sa le multumesc inca o data. Pe partea de media telefonul se imperecheaza cu masina fara probleme, contactele s-au importat in memoria masinii, sistemul audio foarte bun; nu stiu cum este la Bose dar sa stiti ca si asta se aude foarte bine.
Voi reveni cu impresii dupa ce voi mai parcurge km

Attached Files


Edited by MembruAnonim, 30 September 2017 - 07:20.


#141
asul

asul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,488
  • Înscris: 24.12.2005
Să fie într-un ceas bun și fără incidente!

Cât de curând mă voi alătura și eu posesorilor de Mazda. Posted Image

#142
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,364
  • Înscris: 10.09.2014
E o mașină frumoasă iar culoarea e cea mai potrivită pentru ea.
Care e faza cu cardul pentru GPS, să înțeleg că poți să o cumperi doar fără sistemul GPS în opțiuni și apoi cârpești un card și e compatibil?

Întreb pentru că îs interesat de achiziție și eu dar cu GPS-ul nu sunt prea convins dacă merită așa sau unul extern (de exemplu de pe telefon).

#143
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007

 business11, on 12 aprilie 2017 - 11:23, said:


nu si nu, masina in comparatie cu alte modele din clasa ei nu arata cu siguranta cea mai bine, iar interiorul de "calitate" este la fel ca restul compactelor plastic ieftin care la un bass puternic tremura tot. Nu poti baga calitate in interior la 17.000eur. Din clasa ei singura masina care ofera calitate interioara este A-Class-ul. Pana si A3-ul de la Audi sau BMW-ul au plastice ieftine.

Din aceasi clasa masini foarte bune pe langa Mazda 3 care dupa parerea mea este o masina OK, dar cu siguranta nu din partea superioara a clasamentului compactelor, avem Renault Megane, Honda Civic, Ford Focus, Hyundai i30, Opel Astra, Golf, Kia cee'd, normal aceasi clasa compacta doar ca din gama si pretul superior, A-Class, Seria 1 si A3.

Afla mai multe detalii despre fiecare masina in parte, tin sa mentionez ca la bugetul tau, te incadrezi in motorizarea slaba si masina cheala.

Tu esti unul dintre aia care sta in fata calculatorului si face comparatii "de pe hartie". Daca ai fi condus marcile enumerate aici nu mai bateai campii . Cate borduri si manere de usi exfoliate sau pur si simplu coscovite ai vazut la Mazda 3 ,ca la Kia si Renault problema asta e la ordinea zilei ?!
Pe langa asta atunci cand cumperi o masina mai tii cont si de pozitia la volan, confortul oferit, tinuta de drum, etc

#144
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,332
  • Înscris: 15.10.2007
vroiam si eu sa cumpar o Mazda 3. M-am indrogostit de ea...din poze caci in realitate m-a dezamagit imaginea, dar si asa eram foarte hotarat sa o achizitionez. Totusi citind si pe forumul dedicat am ajuns la concluzia ca nu merita toata caruta de bani (nici nu m-am uitat decat la Revolution 165 - restul d.p.m.d.v. nu aduce nimic in plus fata de alte compacte). Nu arata rau interiorul  dar parca totusi japonezi mai au de munca pana ajung la.... nu stiu cum sa ma exprim ...sentimentul ala care te face sa te indragostesti definitiv de ea.

sa o stapaniti sanatosi si fara probleme

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate