Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 

Audi Chorus

  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
zsoltozaur

zsoltozaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 11.12.2008
Detin un Audi a3 (3 portiere) cu cd player Chorus AB2 , si are cateva dezavantaje pt mine, are doar doua iesiri pt difuzoarele din portiere... , si nu are low output, am si un amplificator GM-A5602 Pioneer, si un difuzor TS-W311S4 Pioneer cu incinta, inca nu sunt montate fiindca am nevoie de ajutor/pareri,
amplificatoru se poate lega pe una din iesirile cd playerului, amplificatorul avand high level input , dar oare calitatea sunetului nu lasa de dorit? as vrea sa conectez si alte doua difuzoare in partea din spate, am locuri facute pt difuzoare doar ca de acum ramane sa cumpar ceva gen Pioneer TS-G1722i,
Deci, pot face ceva oare cu cd playeru asta standard sau sa merg spre un Pioneer AVH-280BT, astept pareri, recomandari, idei, Multumesc

Edited by zsoltozaur, 11 April 2017 - 20:55.


#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Din cate stiu la unele modele Audi , subwooferul si amplificatorul sunt legate de boxele spate. Posted Image

#3
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

 zsoltozaur, on 11 aprilie 2017 - 20:54, said:

Detin un Audi a3 (3 portiere) cu cd player Chorus AB2 , si are cateva dezavantaje pt mine, are doar doua iesiri pt difuzoarele din portiere... , si nu are low output, am si un amplificator GM-A5602 Pioneer, si un difuzor TS-W311S4 Pioneer cu incinta, inca nu sunt montate fiindca am nevoie de ajutor/pareri,
amplificatoru se poate lega pe una din iesirile cd playerului, amplificatorul avand high level input , dar oare calitatea sunetului nu lasa de dorit? as vrea sa conectez si alte doua difuzoare in partea din spate, am locuri facute pt difuzoare doar ca de acum ramane sa cumpar ceva gen Pioneer TS-G1722i,
Deci, pot face ceva oare cu cd playeru asta standard sau sa merg spre un Pioneer AVH-280BT, astept pareri, recomandari, idei, Multumesc
ce cod are?

#4
zsoltozaur

zsoltozaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 11.12.2008
ce cod? si la ce raspuns ajuta codul? asta e desenu cu conectorii

Attached Files


Edited by zsoltozaur, 11 April 2017 - 21:26.


#5
szabolcs1985

szabolcs1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 25.05.2016
Am si eu un Audi a3 8L dar in 5 usi.   Amplificatorul si wooferul se afla in partea stanga in spate in potbagaj,cu tot cu magazia de cd uri.  Parerea mea ca boxele din spate sa le legi direct din playerul masinii ca duce patru boxe linistit.  Parerea mea personala ar fi sa cauti sistem sunet original audi,ca suna super. Este parerea mea personala.  Fiecare face ce vrea cu masina si cu banii lui. Eu am naviplus si merge super.

Attached Files


Edited by szabolcs1985, 11 April 2017 - 21:58.


#6
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010
am si eu acelasi sistem si 8 boxe. wooferul (vai de capul lui de 3") original este legat cu boxel din spate. calitatea sunetului dupa ce am pus un player pioneer s-a schimbat in ..extraordinar de rau. boxele de pe masina merg excelent doar impreuna cu acel casetofon care este defapt un Grunding

#7
szabolcs1985

szabolcs1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 25.05.2016
Asa arata systemul meu

Attached Files

  • Attached File  $_1.JPG   35.67K   25 downloads
  • Attached File  $_1.JPG   35.67K   0 downloads

Edited by szabolcs1985, 11 April 2017 - 22:33.


#8
zsoltozaur

zsoltozaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 11.12.2008
Pai eu pot sa leg 4 difuzoare pe 2 ieșiri dar ma gândesc ca amplificatorul nu e foarte diferit ca cele de casă și cu timpu se ca duce ....plus ca mai vreau sa pun și subwooferul..

#9
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010
tu fa cum vre,sfatul meu (pe care mie nu mi l-a dat nimeni) este sa nu pui alt casetofon pe boxele din fabrica.daca schimbi sunetul,schimba cu totul

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate