Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Aveti o ora fixa la care va treziti dimineata?

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
La mine e cam asa

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wA88csNjTl0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by don_dannielo, 13 April 2017 - 06:08.


#56
LordRaptor

LordRaptor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,767
  • Înscris: 27.05.2011

Quote

strictetea inseamna rutina iar asta impreuna cu conformitatea in care aluneca omul rutinat, ii sunt fatale creativitatii, spiritului.

Creativitatea vine in mare masura dintr-o doza de disciplina.

#57
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,076
  • Înscris: 04.03.2014

View PostNeaceasca85, on 13 aprilie 2017 - 00:46, said:

Biserica aia nu poate fi acuzata de tulburarea linistii publice? Stiu si eu o biserica intre blocuri dar nu au clopot decat virtual, in difuzoarele care nu se aud daca inchizi geamul. Cele cu clopot ar trebui sa fie la XX metri de blocuri sau case.

Alminteri, nu aveti decat sa gustati din frustrarile vietii de calugar, hehee, nema sex de nici un fel, trezire dimineata sau chiar de mai multe ori noaptea, nema carne in post, frustrare maxima, atat de mare incat nu-i cred ca practica toate astea. Posted Image

Biserica de langa mine in Roma, peste drum, (drum de centru istoric destul de ingust) dadea ora exacta cu clopotul din 15 in 15 min, la inceput ma irita mult, apoi m-am obisnuit, 11:45 insemna 11 batai de clopot cu un ton si 3 cu altul.   Au incetat anul trecut, se zice ca dupa mai bine de 200 de ani, multi vecini erau tristi.

#58
The Stressmaker

The Stressmaker

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 25.10.2005
Macar aia erau decenti si nu era unul care tragea ca bezmeticul de funie. Cand esti tura de noapte si vrei sa dormi putin in timpul zilei e o placere la jumatatea somnului sa auzi zdranganitoarea aia. Adio productivitate cand incepi sa cauti solutii cum sa-i tai funia fara sa te prinda. Sau sa tai cablul la megafoane unde rage unul si mai ales unde pui ca este situata intre blocuri, inconjurata din toate partile asa ca rezonanta e la ea acasa.
Sau, dimineata, desteptarea in sunet de megafon ragusit, sunat la ei sa lase volumul mai incet ca nu au oameni in curte ca apoi sa-mi faca dedicatie sa ma duc sa ascult si la geamie ca si aia urla prin megafoane. Sper ca v-ati facut o idee cat ii iubesc dimineata pe "batmanii" astia.

#59
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007

View PostLordRaptor, on 13 aprilie 2017 - 08:39, said:

Creativitatea vine in mare masura dintr-o doza de disciplina.

disciplina nu inseamna rutina. sportivii sunt disciplinati dar rutina i-a aruncat in conformitate, monotonie.
stiu ca singurul control e asupra propriei persoane, persoana pe care o stapanesc asa cum stapanesc femeia in timpul sexului, intr-un mod lipsit de planificare dar intentionat. un instantaneu furat, acea spontaneitate care surprinde omul nefortat de zambet dar si metoda fotografului. creativitatea e si putin paradoxala, trebuie sa stii dar sa uiti ca stii ...dar nu poti uita cand ceasul suna zi de zi. arta, sexul, banii, aventura, toate sunt exceptionale facute din impuls.

Edited by morenno, 13 April 2017 - 19:57.


#60
Mayor

Mayor

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 14.04.2017
La 6:00 în cursul săptămânii și 8:30 - 9:00 în weekend și zilele nelucrătoare :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate