Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Reveria Pallady 43

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
MC30

MC30

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.12.2018
gdsoft aberezi dincolo de limite. As spune chiar paranoic,dar asta e o alta discutie. Si eu locuiesc aici si culmea, platesc ceea ce a foat scris in contract si pentru care si eu si tu ai semnat, iar pentru ceea ce platesc primesc factura. Fii mai atent ca ai factura si pentru ceea ce platesti si factura generala ce vine blocului. Poate era bine sa fii in acele blocuri de prin Berceni unde au stat pe organizare de santier 2 ani, nu au platit nimic, iar cand a venit Enelul sa le puna contoarele, aveau fiecare ap de plata aprox. 2000 lei (stiu caz real in situatia asta).
Pentru cei ce isi doresc sa achizitioneze in acest complex, pot spune ca lucrurile au decurs bine cu dezvoltatorul, ceea ce am discutat s-a intamplat, promptitudine si seriozitate.

#20
Aurelian-M

Aurelian-M

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.09.2015
@gdsoft

Este extrem de usor sa-ti faci un cont, (pe 22/11/2018) sa denigrezi si sa arunci cu noroi (tot pe 22/11/2018).

Firma a fost aleasă prin votul PROPRIETARILOR, nu a fost impusă/bagata pe gat de NIMENI! Ai fost prezent la vot! Au fost mai multe optiuni puse pe masă! Atunci n-ai avut de comentat!

Eu imi susțin afirmația anterioară!!!

Esti pus sa denigrezi si sa arunci acuze IMPOSIBIL de probat in viața reala, pe internet TOTUL este posibil!!!

Edited by Aurelian-M, 22 December 2018 - 00:13.


#21
gdsoft

gdsoft

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.11.2018
@Aurelian-M

>> Firma a fost aleasă prin votul PROPRIETARILOR, nu a fost impusă/bagata pe gat de NIMENI! Ai fost prezent la vot! Au fost mai multe optiuni puse pe masă!
De catre care asociatie? Voi aveti asociatie undeva de prin noiembrie 2018, blocul 1 a inceput sa fie folosit de prin februarie 2018, oare a fost fara administrare intre timp?

>> Au fost mai multe optiuni puse pe masă!
Cred ca e referi la masa de Craciun. Sarmale, friptura, etc....

>> IMPOSIBIL de probat in viața reala
Internetul nu e tribunal !

@MC30
>> Si eu locuiesc aici si culmea, platesc ceea ce a foat scris in contract
Pai tocmai ce am spus ca sunt unii care au statut preferential, contractele sunt diferite la fiecare.


------------------------------

Cine doreste sa fie vecin cu Aurelian-M si MC30, dar cu probabilitatea mare ca sa nu aibe acelasi statut preferential, poate sa isi cumpere un apartament in Reveria si sa afle pe propria piele modul in care acest dezvoltator alege sa trateze majoritatea clientilor.

#22
Aurelian-M

Aurelian-M

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.09.2015
@gdsoft

LOL!

Te-ai dat de gol singur!

Eu n-am spus nimic de asociatie; in schimb tu ai spus "VOI aveti asocietie..."

Pai, ori suntem vecini si AVEM ori suntem de la concurență si AVEȚI ???

Esti cel mai slab defăimator, EVER!!!!

Reveria Pallady este primul tău task??

SA-TI FIE RUȘINE, mincinosule!!!!

Viitorilor mei vecini le spun sa contacteze dezvoltatorul, sa vorbeasca, sa-si cheme avocații si contabilii la negociere, dar sa nu creadă MINCIUNILE afișate pe net de un "vecin" ce spune ca stie... dar habar n-are!!!

Edited by Aurelian-M, 22 December 2018 - 23:27.


#23
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Trebuie sa fii cu probleme sa platesti curentul de tip organizare de santier. Ar trebui ca dezvoltatorul sa-i plateasca pe cei care s-au mutat si nu au current legal

#24
gdsoft

gdsoft

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.11.2018
Faptul ca platesc curentul prin Organizarea de santier e doar varful iceberg-ului.

Locatarii (ca proprietari nu le poti spune la cum se comporta) platesc curentul pentru intreg santierul, dezvoltatorul mai are un bloc in lucru, finisat de catre locatarii blocului deja terminat prin plata curentului electric.

De asemenea, dezvoltatorul are montat contor pasant pentru blocul 1 prin care ar fi putut sa realizeze defalcarea, astfel incat sa fie platit doar curentul consumat de catre locatari, dar nu doreste sa realizeze acest lucru.

Asociatia de care tot aminteste Aurelian a fost infiintata prin noiembrie 2018 si este indirect controlata de catre dezvoltator deoarece oamenii care au functii de decizie (presedinte, cenzori, etc..) au membrii din familie sau sunt ei insisi angajati la firmele dezvoltatorului.

Facturile de la Vertical Admin, pe baza carora platesc locatarii, nu au nici un temei legal, tocmai din cauza faptului ca "taxeaza" acel curent electric prin organizarea de santier, unitatea de masura pentru el fiind "o persoana" !

Cat despre plata legala a curentului electric, locatarii mai au de asteptat, probabil din februarie-martie 2019.

#25
MariaAlexanPop

MariaAlexanPop

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.01.2019
Buna ziua, mai este cineva care a cumparat apartament in blocul 2? Ce parere aveti de modul în care decurg lucrările acestui bloc? am semnat acum aproape un an si lucrările par ca nu se mai termina. Ma adresez în speranta ca mai sunt persoane în aceeasi situatie. O zi buna!

Edited by MariaAlexanPop, 31 January 2019 - 17:45.


#26
Rb19

Rb19

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.04.2019
Buna! Si eu am cumparat in Reveria 43, in blocul 2! Am semnat de un an cu ei, insa tot nu este finalizat blocul! Mi se pare ca se amana foarte mult termenul de finalizare, din punctul meu de vedere, mai ales ca am semnat cand deja blocul era ridicat la rosu.. recent am aflat de la o persoana care locuieste in primul bloc, ca nu exista contoare individuale..mai exact factura este impartita in mod egal la fiecare ap din bloc, fara sa ii intereseze cati mp2 are fiecare imobil.. va rog, daca mai este cineva care deja locuieste in primul bloc, sa imi ofere cateva info cu privire la acest aspect.. de asemenea, tot de la un locatar am
Inteles ca termenul de finalizare o sa fie la sf lui august, deci cel mai probabil cred ca o sa fie incalcat si acesta

Edited by Rb19, 02 April 2019 - 19:48.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate