Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Reveria Pallady 43

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
GinaPreda

GinaPreda

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.04.2017
Salutare! Sunt interesata de achiziționarea unui apartament în complex Reveria Pallady 43 și as vrea sa știu dacă a mai achiziționat și altcineva sau dacă are cineva informații ca ar fi ceva în neregula acolo. Mulțumesc

#2
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Si ti-ai facut cont doar ca sa intrebi asta? Lasa reclama mascata.

#3
GinaPreda

GinaPreda

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.04.2017
Da! Mi.am făcut cont doar pentru asta!  
Ai vreo informație? As aprecia un feedback de la oamenii care au o legătură cu acest ansamblu! Multumesc

#4
GinaPreda

GinaPreda

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.04.2017
Nimeni, nimic? Devine dubios proiectul acesta! Mi.au zis ca au aproape tot vândut și nu dau de nimeni care sa fi cumparat...?

#5
Aimar21

Aimar21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 30.09.2007
Buna,

Am fost interesat sa cumpar in acel ansamblu in urma cu vreun 1 an si jumatate, intre timp am gasit altceva in zona , sunt deja mutat, totul in regula. Ce am observat la acel ansamblul, nu este gata nici pana acum !!! Este destul de dubios, in proiect aveau daca imi aduc bine aminte vreo 2-3 blocuri, ei au ridicat decat un bloc.

Mihai




 GinaPreda, on 12 aprilie 2017 - 09:11, said:

Nimeni, nimic? Devine dubios proiectul acesta! Mi.au zis ca au aproape tot vândut și nu dau de nimeni care sa fi cumparat...?


#6
GinaPreda

GinaPreda

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.04.2017
Au terminat un bloc și acum l.au început pe al 2lea. Ne.au zis ca au întârziat din cauza avizelor, au vrut sa aibă gata toate documentele mai ales ca proprietarul va construi pe primul bloc un penthouse pe el (ăsta ne.au zis, nu știu cât e de adevărat. .). Unde ai ales sa cumperi pana la urma? Ești mulțumit? Mulțumesc mult pt feedback!

#7
Aurelian-M

Aurelian-M

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.09.2015
Buna, Gina,

Si eu sunt interesat de achizitia unui apartment aici.
Avand in vedere ca ai inceput documentarea despre ei din aprilie, ai ceva noutati?
Ai continuat demersurile cu ei?
Multumesc anticipat!

#8
Aimar21

Aimar21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 30.09.2007
Buna Gina,

Am dat avansul in decembrie 2015 la Ideal Residence, complexul de pe Gura Crivatului, iar in iunie 2016 m-am mutat. Totul a fost foarte ok, finisaje, promisiuni respectate.
Initial am vrut sa cumpar la Reveria insa am vazut intarzierile de care au dat dovada si nu m-am riscat, plus ca apartamentul pe care l-am cumparat este mult mai mare si mai bine compartimentat la un pret corect, fata de Reveria unde sunt spatii mici si preturile mari ca este aproape de bulevard.

Numai bine,
Mihai



 GinaPreda, on 12 aprilie 2017 - 10:07, said:

Au terminat un bloc și acum l.au început pe al 2lea. Ne.au zis ca au întârziat din cauza avizelor, au vrut sa aibă gata toate documentele mai ales ca proprietarul va construi pe primul bloc un penthouse pe el (ăsta ne.au zis, nu știu cât e de adevărat. .). Unde ai ales sa cumperi pana la urma? Ești mulțumit? Mulțumesc mult pt feedback!


#9
curcubeesipantofi

curcubeesipantofi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 12.01.2015
Vreo veste despre Reveria Pallady?

#10
adrian.paul

adrian.paul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 18.10.2006
Suprafata utila totala: 61,15 mp utili
Suprafata utila + balcon: 62,66 mp utili
Hol acces:5,72 mp
Bucatarie:7,09 mp
Living:23,36 mp
Camera:9,02 mp
Baie:3,69 mp
Camera:9,37 mp
Grup sanitar:2,90 mp
Balcon:1,51 mp

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#11
curcubeesipantofi

curcubeesipantofi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 12.01.2015
Exista bai cu suprafața asta..

#12
sovu

sovu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 29.05.2015
iar unii la 3 camere au holul mai mare decat cele doua dormitoare adunate

#13
AlexMarius9592

AlexMarius9592

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 05.11.2017

 Aurelian-M, on 20 iulie 2017 - 09:38, said:

Buna, Gina,

Si eu sunt interesat de achizitia unui apartment aici.
Avand in vedere ca ai inceput documentarea despre ei din aprilie, ai ceva noutati?
Ai continuat demersurile cu ei?
Multumesc anticipat!
Salut Aurelian,
Ai cumparat pana la urma aici? Ai mai multe informatii despre ansamblu?
Multumesc.

#14
Catalinmavram93

Catalinmavram93

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 03.04.2018
Suprafețe mici, prețuri mari.nu știu ce sa zic despre întârzieri. In prima parte am vrut sa mi cumpăr și eu la ei. Ofereau 7% reducere la plata Cash ! Un apartament de 40mp costa 55.000 euro din ce mi amintesc. Mult, daca ma intrebi pe mine!

#15
Aurelian-M

Aurelian-M

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.09.2015

 AlexMarius9592, on 23 august 2018 - 14:32, said:


Salut Aurelian,
Ai cumparat pana la urma aici? Ai mai multe informatii despre ansamblu?
Multumesc.

Salutare Alex,

Da, am continuat si finalizat tranzacția cu ei.
Eu am fost multumit de pretul oferit si de ansamblu. Stam din Ianuarie 2018 si in continuare n-am motiv sa ma plâng de dezvoltator sau de calitatea materialelor din apartament. Colaborarea a fost foarte ok chiar si dupa finalizarea tranzactiei.
Daca ai intrebari punctuale, voi încerca sa-ti dau un raspuns sau sa te lămuresc.
PS: Scuze de întârzierea răspunsului!

#16
gdsoft

gdsoft

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.11.2018
Si eu am cumparat in Reveria, dar sunt destul de nemultumit. Motivele sunt:
1) Preturi mult mari pentru calitate, pereti interiori din rigips.
2) NU este racordat la energia electrica !!!!!!! Urmeaza sa platim vreo 100000RON (unasutamii) conectarea.
3) Matroana de bloc, locatarii stiu cine. Vede tot ce intra si iese, sunt camere video fix pe intrarea principala a blocului.
4) Dezvoltatorul obliga plata "energiei electrice" in cuantum de 150kw lunar pentru un ap. cu 2 camere, adica 70-80RON, fara contor individual, fara factura.
5) Sunt apartamente "de aur" care nu platesc absolut nimic, adica stau pe gratis.
6) Locurile de parcare nu sunt incluse in pret, dar o sa beneficiem de un pret foarte foarte bun cand o sa fie gata, probabil in 2020. (adica o sa platim cu varf !)
7) Blocul vecin a fost finisat (era doar structura) din curentul electric platit de proprietarii ap. din blocul existent.

Concluzie,:

Mai bine mai pui 5-6000 de euro si iei in alta parte !

Bataie de joc ! Pacat de locatie, are potential.

#17
Aurelian-M

Aurelian-M

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.09.2015
MINȚI cu nerușinare!
Blocul este racordat la energia electrică in regim de șantier (sau cum se numește) !!!!
De unde si până unde ai scos ca TREBUIE sa plătim 100000 lei?????
Eu imi doresc sa avem camere si in scara blocului!!!
Dezvoltatorul ti-a adus la cunoștință CÂND ai fost la notar care sunt cheltuielile!!!!! De ce ai semnat?!
In scara blocului EXISTĂ avizier, avem firmă de contabilitate si conturi online unde se regăsesc TOATE facturile/cheltuielile DEFALCATE!

NU EXISTA APARTAMENTE DE AUR! Toate cheltuielile sunt "la vedere" online!

Josnic din partea ta! Ar fi bine sa ne spui si ce ansamblu "de la concurență" reprezinti si vrei sa promovezi!!!! RUȘINE!

#18
gdsoft

gdsoft

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.11.2018

 Aurelian-M, on 21 decembrie 2018 - 19:30, said:

MINȚI cu nerușinare!
Blocul este racordat la energia electrică in regim de șantier (sau cum se numește) !!!!
De unde si până unde ai scos ca TREBUIE sa plătim 100000 lei?????
Eu imi doresc sa avem camere si in scara blocului!!!
Dezvoltatorul ti-a adus la cunoștință CÂND ai fost la notar care sunt cheltuielile!!!!! De ce ai semnat?!
In scara blocului EXISTĂ avizier, avem firmă de contabilitate si conturi online unde se regăsesc TOATE facturile/cheltuielile DEFALCATE!

NU EXISTA APARTAMENTE DE AUR! Toate cheltuielile sunt "la vedere" online!

Josnic din partea ta! Ar fi bine sa ne spui si ce ansamblu "de la concurență" reprezinti si vrei sa promovezi!!!! RUȘINE!

Draga interlocutor, te felicit pentru achizitionarea unui apartament de aur, pentru ceilalti muritori costurile sunt ascunse, un contabil autorizat sau un avocat poate sa isi dea seama de asta foarte usor.

Firma de administrare, Vertical Admin, este detinuta de acelasi om care detine si Kostas (dezvoltatorul).

Te invit sa folosesti internetul pentru a cauta ce inseamna organizare de santier, confuzi lucrurile.

Daca inca esti de parere ca doar TU spui adevarul si doar viziunea TA este corecta, te invit sa te prezinti la guvernare, aveti aceasi gandire!

Orice parere conteaza, fie ea pro sau contra. Democratie !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate