Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 

Gaze intestinale

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

 Alinaalina06, on 11 aprilie 2017 - 11:11, said:

Buna de ceva vreme simt în stomac niste borboroseli,am vanturi...cateodata necontrolate,cand am diaree cand sunt constipata dar în majoritazea timpului scaunul e moale si subtire.A mai trecut cineva prin asta?Am 32 de ani si îmi e frica sa nu fie cancer

poti sa ai orice, inclusiv o frumusete de gastrita :D ... excesul de acid gastric provoaca chestii cum ai tu... sau poti ai ai cine stie ce virus ... cancerul nu se manifesta cum zici tu ;)

#20
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Anxietate pe tema sanatatii! Alte manifestari si simptome nu ai in corp? Poate fi si ceva neurovegetativ la mijloc. Intestinul gros, tubul digestiv in general e ca si al doilea creier. Frica si stresul sunt si ele la baza suferintei tale. Daca nu e o cauza organica la mijloc, sigur e pe fond psihic! Daca te incalzeste cumva, sa stii ca nu esti singura, multa lume are colon iritabil in ziua de azi.

Edited by arab, 11 April 2017 - 14:13.


#21
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Alinaalina06, on 11 aprilie 2017 - 12:37, said:

Totul e înregula nu am dc sa îmi fac griji nici la alunita nici la sani doar k eu nu ma pot linisti

O sa te linistesti singura cand o sa incepi sa consumi mai putine zaharuri, lactate si snack-uri, o sa vezi.

#22
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,813
  • Înscris: 15.08.2014
Ia carbune de tei. Nu exista ceva mai bun si natural pe deasupra. Daca nu gasesti cauta pe youtoube cum se prepara carbunii de lemn pt uz propriu.
Lemn de tei gasesti oriunde.

#23
ionelmironescu

ionelmironescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 25.09.2017
Din 11 aprilie nu a mai scris nimeni aici.
Cărbunele rezolvă flatulențele, dar cauza care le-a produs nu o rezolvă.
Eu am citit pe net că flatulențele pot fi produse de paraziți intestinali. Tot ei produc alunițe pe piele, mirosul urît al gurii, slăbiciune (lipsă de putere). Tot ei provoacă o foame intensă, astfel că omul uneori se scoală din somn și mănîncă ceva. În articolele citite de mine scria că în Occident aproape 80% din oameni au paraziți intestinali.

#24
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,572
  • Înscris: 08.03.2017
"Cărbunele rezolvă flatulențele, dar cauza care le-a produs nu o rezolvă."
Curata ficatul, elimina metalele grele , toxinele , curata colonul
Pentru paraziti exista usturoiul , se poate taia in 4-6-8 bucati si bea cu apa pentru a nu emana mirosuri puternice .
Daca este necesar pentru paraziti sunt si extracte, tincturi cu efecte mult mai puternice , una din aceste plante este ghintura care pune la punct "triunghiul" bila-ficat-stomac .
Sunt multe plante cu efect benefic si cu putere superioara chimicalelor . In partea de Vest a Tarii este traditie in ceea ce priveste madicina naturista , exista si magazine on line din acea zona care vand produse gata preparate dar na, e mai simplu sa mergi la farmacie , iei pastile si gata , mai lasi si 100 lei minim pe ceva care da necazuri in alta parte si iaca asa se inchide cercul...

#25
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Salutare,
Din cauza stresului cu munca, mutari, schimbat tara m-am ales cu ceva simptom de reflux gastric .
Practic in functie de stres, simt cum am tot timpul un nod in gat si imi vine sa ragai ca sa elimin acel gaz care se ridica probabil din stomac .
Am fost la doctor, am facut si endoscopie, nu au gasit mare lucru doar un pic de helicobacter .
Am luat tratament, pastile inhibitoare a sucului gastric dar si antibiotice vreo 2 saptamani .
Tinut si regim .
Daca merg in concediu sau nu am stres ma simt foarte ok, cum apare stresul cum iarasi ma simt ca naiba .
Cred ca e o boala foarte frecventa, dar eu nu mai stiu ce sa fac ca sa ma simt mai bine .

#26
ionelmironescu

ionelmironescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 25.09.2017

 Alinaalina06, on 11 aprilie 2017 - 11:11, said:

Buna de ceva vreme simt în stomac niste borboroseli,am vanturi...cateodata necontrolate,cand am diaree cand sunt constipata dar în majoritazea timpului scaunul e moale si subtire.A mai trecut cineva prin asta?Am 32 de ani si îmi e frica sa nu fie cancer
Ramin la parerea ca sint paraziti intestinali. Sper ca intre timp ai luat ceva si ti-a trecut.
Daca ai vreun animal trebuie si el deparazitat.

Edited by ionelmironescu, 27 October 2017 - 20:58.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate