Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Twin Peaks (2017) va fi difuzat și la noi. La ce post tv vom putea urmări noile episoade

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Noile episoade din „Twin Peaks” vor avea premiera pe 22 mai 2017 în exclusivitate la HBO și pe HBO GO, potrivit paginii oficiale de Facebook a postului tv.

Seria limitată cu 18 părți creată de Showtime o să debuteze cu o premieră de două ore, se arată într-un comunicat HBO.
Scris și produs de creatorii și producătorii executivi ai serialului, David Lynch și Mark Frost, și Sabrina S. Sutherland – producătoare executivă, noul „Twin Peaks” este regizat în întregime de David Lynch. Pe 22 mai 2017, serialul va avea premiera exclusivă pe HBO GO în Polonia, România, Cehia, Slovacia, Ungaria, Bulgaria, Moldova, Slovenia, Croația, Serbia, Kosovo, Muntenegru, Macedonia și Bosnia și Herțegovina.
Acțiunea noului serial eveniment Showtime, unul dintre cele mai influente seriale din toate timpurile, începe la 25 de ani după ce locuitorii unui oraș bizar au fost șocați de uciderea brutală a reginei frumuseții, Laura Palmer.
Mult așteptatul serial „Twin Peaks” va aduce o mare parte dintre membrii originali ai distribuției pe ecrane, inclusiv pe Kyle MacLachlan, în rolul agentului special FBI Dale Cooper.

Sezoanele 1 și 2 din serialul original vor fi disponibile pe HBO GO de la începutul lunii mai.



Știrea inițială:

La 26 de ani după ce s-a terminat ultimul episod al sezonului al doilea al celebrului serial semnat de David Lynch și Mark Frost, iată că avem ocazia să revedem și restul poveștii.

Sezonul trei din „Twin Peaks” va fi transmis de postul american Showtime.

Canalul american Showtime a anunțat data premierei pentru noul sezon „Twin Peaks” și numărul episoadelor în timpul conferinței Television Critics Association, de ieri, preluată de businessinsider.com.
Continuarea seriei-cult a lui David Lynch va debuta la Showtime pe 21 mai 2017, cu două episoade de câte o oră. Imediat după, episoadele trei și patru vor fi disponibile pe platforma digitală a canalului.
Întregul sezon va avea 18 episoade, fiecare fiind difuzat duminica. Ultimul va fi pe post pe 3 septembrie 2017.
„Cred că «Twin Peaks»-ul pe care urmează să-l vedem este pură heroină, marca David Lynch, și sunt foarte încântat să vi-l pot oferi”, a declarat David Nevins, șeful de la Showtime Networks.
Inițial, serialul trebuia să se reîntoarcă pe micile ecrane în 2016, pentru a marca și 25 de ani de la episodul final, dar premiera a fost amânată. A existat și un conflict financiar cu creatorul serialului, David Lynch, care însă s-a rezolvat.
Serialul „Twin Peaks” a devenit cult în anii 90. Seria fantastico-polițistă, creată de David Lynch și Mark Frost, urmărea ancheta agentului FBI Dale Cooper, interpretat de Kyle MacLachlan, care încerca să elucideze moartea misterioasă a Laurei Palmer, o liceană ultrapopulară din orășelul Twin Peaks.


Sursa: tvmania.ro

Edited by mediasettv, 11 April 2017 - 09:54.


#2
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/e75NJaZHWDs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by mediasettv, 11 April 2017 - 10:26.


#3
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Cred ca se intorc mai toti actorii din serialul vechi...

#4
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Un serial de mare succes in anii '90.Imi amintesc cu drag cat de captivantă era difuzarea acestuia pe TVR 1.Astept cu mare interes noile episoade!:lol:

#5
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001
Semnatura mea revine
"The Owls are Not What They Seem"
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VCf-oiIbVnw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009
Se știa de mult că revin și actorii vechi. :D
Eu azi mă apuc de sezonul 1.

#7
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,558
  • Înscris: 13.06.2004
Din păcate, trei dintre actori nu mai sunt deloc.   :(    La doi nici măcar rămăşiţele    :(

#8
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 24.01.2007

View Postdjl, on 11 aprilie 2017 - 11:32, said:

Din păcate, trei dintre actori nu mai sunt deloc.   Posted Image La doi nici măcar rămăşiţele Posted Image
TWIN PEAKS - THEN & NOW

#9
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,986
  • Înscris: 18.12.2007
Michael Ontkean (seriful) a declarat ca nu se mai intoarce pentru continuarea serialului. Pacat.

#10
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,453
  • Înscris: 24.02.2017

View PostAlexEn, on 11 aprilie 2017 - 12:43, said:

Michael Ontkean (seriful) a declarat ca nu se mai intoarce pentru continuarea serialului. Pacat.


Poate s-a apucat omul de crescut capre sau cultivat porumb  :D .  Sa manance si gura lui ceva natural. I so fi acrit de Holywood....  :)

#11
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Eu pe vremea aia n-am inteles nimic din serialul asta, asa ca cred ca o sa zic pas si la continuare.

#12
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009

View Postpufonel, on 13 aprilie 2017 - 22:36, said:

Eu pe vremea aia n-am inteles nimic din serialul asta, asa ca cred ca o sa zic pas si la continuare.
Nici acum nu ai înțelege mai mult și e ceva normal. E un serial mai ciudat marca Lynch :D

#13
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
O VESTE BUNA ptr. fanii "Twin Peaks"!

HBO 3 va difuza primul sezon "Twin Peaks"(1990), începând cu 1 mai 2017, orele 23.00.
http://www.tvmania.r...era-228116.html

Edited by mediasettv, 22 April 2017 - 13:04.


#14
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Din păcate, a murit un actor din Twin Peaks!
http://m.digi24.ro/m...in-peaks-721859

#15
sneferu1987

sneferu1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 19.09.2010
Pana la premiera, mor toti.... eu ma uit in disperare seara pe hbogo la serial. Mi se pare super creepy, probabil si din cauza faptului ca la 5-6 ani ma uitam cu ai mei la TVR la serial si mi-au ramas in minte niste faze...

#16
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009
Cum să moară toți dacă nu toți erau bătrâni în serial? Filmările s-au încheiat de mult.

Jean an R e n a u l t oricum moare în serial deci nu contează în continuarea serialului.

Edited by Kalman2007, 20 May 2017 - 09:28.


#17
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
toate aparitiile lui Jack Nance in serial pareau comice... ma facea sa rad doar cand ii vedeam expresia fetei...

#18
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,947
  • Înscris: 12.07.2008
Am pe HBO Go şi seria veche, dar am uitat mare parte din finalul  acelei serii, aşa că mi-a fost un pic dificil sa refac conexiunea. Mişto ca au adunat aproape toţi actorii din vechea serie, câţi or mai fi în viaţă...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate