Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Comisioane retragere card Skrill de la bancomat

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
am retras de la un bancomat bt, din pacate am pierdut chitanta
cat despre evaziune fiscala, ma indoiesc, din moment ce sunt limitat, pur si simplu nu ma lasa sa retrag mai mult de 170 de dolari, degeaba le-am trimis email vad ca se fac ca ploua, o sa ii sun pe callcenteru lor de rahat din india, apoi sa fiu taxat la factura de la telefon

#20
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,902
  • Înscris: 24.12.2010
faptul ca esti limitat, n-are nici o treaba cu evaziunea fiscala. poti face evaziune cu 1 dolar, 170 sau 1 milion. ideea e sa-ti declari veniturile si sa platesti taxe dupa ce ai incasat.
faza cu evaziunea de pe mastercarduri emise de banci din afara romaniei gen skirll sau neteller e o sabie cu 2 taisuri: tu nu esti contorizat de banca precum un client al bancii, insa banca vede absolut tot ce se intampla in sistemul lor si implicit sa raporteze la ANAF. acum evident nu se vor obosi sa faca lucrul asta pentru 400 de dolari.

oricum ai iesit bine, BT nu are dubla conversie. alte banci iti convertesc banii din usd->euro->lei. bt face direct usd-.>lei

#21
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,073
  • Înscris: 24.02.2011

 on64, on 12 aprilie 2017 - 12:05, said:

am retras de la un bancomat bt, din pacate am pierdut chitanta
cat despre evaziune fiscala, ma indoiesc, din moment ce sunt limitat, pur si simplu nu ma lasa sa retrag mai mult de 170 de dolari.
1. eu nu vad nici un comision urias: 4.19x215=909. Restul pana la 220 e probabil comisionul skrill sau ai ales sa-ti converteasca banca la un curs de batjocura.
2. Pe cand foloseam cardul lor era o limita de 250 usd retragerea pe zi, probabila a mai scazut. Maine cred ca poti scoate pana-n 1000 lei sau asa ceva.
3. Sper ca nu iesti atat de fraier sa pui botu la mesagele cu evaziunea sau cu anafu, nu te intreaba nimeni nimic pentru asa sume.

#22
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
ai dreptate, 250 e retragerea pe 24 de ore si cand am scris mesajul nu mi s-a resetat. pana la urma am retras si restul

#23
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,902
  • Înscris: 24.12.2010
pai si n-ai spus cat ai retras in total din 400 dolari?

#24
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
balanta a fost 400 usd. am retras 1550 lei (de la bancomate in 2 transe) si am ramas cu 13 usd (pe care i-am retras online cu alte comisoane)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate