Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 

Platforma ecommerce pentru magazin jucarii

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Salutare,

Am nevoie de o parere din partea voastra...
Doresc sa creez un magazin online de jucarii (aproximativ 3000 de produse) pentru copii cu varsta intre 0 - 14 ani si am nevoie de o platforma ecommerce pentru acest lucru, cerintele ar fi urmatoarele:

- incarcare rapida
- panou de administrare intuitiva
- foarte prietenoasa d.p.d.v SEO
- sa permita foarte multe filtre (dupa varsta, marca, tip de joc, numar de jucatori, etc)
- administrare stocuri
- newsletter
- comanda rapida (fara autentificare)

Am pana acum magazine pe urmatoarele platforme si le consider nepotrivite pentru magazinul de jucarii:
- shopmania (platita) - ramasa mult in urma tehnologiilor de astazi
- contentspeed - (o am de 5 luni si au tot aparut diverse erori care s-au rezolvat cu greu)
- prestashop (se indexeaza extrem de greu)
- WordPress cu WooCommerce (slabuta, nu pot pune de ex. statusuri pe stoc decat "in stoc" si "lipsa stoc", daca vreau sa pun "disponibil la comanda, stoc furnizor, stoc limitat - nu pot)

Asa dar ce alta platforma recomandati ?

De opencart ce parere aveti ?

#2
cmedia

cmedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.09.2009
Salut. Recomand si opencart, dar daca singurul hop este cel cu statusul sa sti ca se poate pune in wp. As putea sa te ajut eu daca ai nevoie. Wordpress cu Woocommerce nu e slabuta deloc, se poate face orice ai nevoie, orice te duce capul, as spune ca e chiar robusta.

Daca vrei sa te ajut, scrie-mi in pivat.

#3
valente2013

valente2013

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 30.09.2013
Este ok opencart. Incearca sa discuti direct cu un programator. 3000 de produse nu sunt multe ... mai important ptr site este gazduirea si modul in care este construit.
Sunt situatii in care (functie de ceea ce ai nevoie sa faca magazinul) sa coste mai mult o aplicatie open source. Noi avem o aplicatie la firma daca te intereseaza putem discuta.

#4
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Magento?

#5
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006

 cmedia, on 11 aprilie 2017 - 07:39, said:

Salut. Recomand si opencart, dar daca singurul hop este cel cu statusul sa sti ca se poate pune in wp. As putea sa te ajut eu daca ai nevoie. Wordpress cu Woocommerce nu e slabuta deloc, se poate face orice ai nevoie, orice te duce capul, as spune ca e chiar robusta.

Daca vrei sa te ajut, scrie-mi in pivat.


Mi-ar fi usor sa lucrez pe WordPress cu WooCommerce pentru ca deja cunosc binisor platforma insa nu stiu mare lucru despre OpenCart. Sper sa ma decid rapid :)

#6
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006

 don_dannielo, on 11 aprilie 2017 - 08:27, said:

Magento?

Mi se pare greoi Magento.
Ce parere aveti pana la urama de OpenCart ?

#7
Travertin

Travertin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 04.10.2015
Prestashop

#8
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,856
  • Înscris: 28.11.2001
Eu am doua magazine pe opencart si sunt mulțumit de cum se misca. Am aproape 2000 produse pe unu si pina in 100 pe celalalt. Posibilitate de import rapid cu extensie gratuita. Am tema platita si vine cu o gramada de optiuni.


#9
danaxyzw

danaxyzw

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.09.2009
Salut!
Noi avem magazinul pe oscommerce din 2007. Este cam imbatranit , dar am rezerve sa fac trecerea la alta platforma pentru ca nu cumva sa se piarda ranking ul... De asemenea exportul este deficitar, comunicarea cu retelele sociale cam la fel. Daniel21, cat te a costat magazinul pana la urma?

#10
famdev

famdev

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.07.2017
Te invit sa citesti despre platforma SaaS FamShop, ce iti poate servi ca magazin online integrat cu sistemul de gestiune. Daca doresti doar un magazin simplu, primesti gratuit generarea de facturi, eliminandu-se astfel procesarea manuala a comenzilor plasate. Astfel scapi de erori umane si te preocupi doar de procesul de vanzare si promovare, nu si de procesarea informatiei. Lasa procesarea in mainile noastre. Mai multe detalii aici: http://www.famdev.ro/ro/famshop/

Edited by famdev, 17 July 2017 - 23:48.


#11
famdev

famdev

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.07.2017
www

View Postfamdev, on 17 iulie 2017 - 23:47, said:

Te invit sa citesti despre platforma SaaS FamShop, ce iti poate servi ca magazin online integrat cu sistemul de gestiune. Daca doresti doar un magazin simplu, primesti gratuit generarea de facturi, eliminandu-se astfel procesarea manuala a comenzilor plasate. Astfel scapi de erori umane si te preocupi doar de procesul de vanzare si promovare, nu si de procesarea informatiei. Lasa procesarea in mainile noastre. Mai multe detalii aici: http://www.famdev.ro/ro/famshop/

Update: detalii despre magazinul online pe platforma FamShop aici: https://famshop.ro/magazin-online

#12
tamasfelix

tamasfelix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 04.11.2011
Ți-ai găsit soluția? Sunt aici să te ajut, dacă ai nevoie. Am fondat site-ul KiwiGym, care, în doar patru ani, a ajuns să aibă peste 32 de mii de clienți. Am experiență în zona de e-commerce și sunt foarte familiarizat cu platformele GoMag, PrestaShop, Magento și WooCommerce. De asemenea, lucrez în prezent la proiectul BatoaneProteice.ro, care este dezvoltat pe WordPress cu WooCommerce. Poți vedea câteva detalii despre acesta aici. Dacă consideri că te pot ajuta cu ceva, nu ezita să-mi trimiți un e-mail la tamasfelix [@] yahoo [dot] com.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate