Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Recomandare Centrala Telefonica

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
aleex123

aleex123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 21.11.2011
Salut, am un mic atelier auto, si doresc sa achizitionez o centrala telefonica, unde sa pot conecta 3 telefoane, si atunci cand un telefon este ocupat, si suna alt client, apelul sa se transfere automat iar celelelalte 2 telefoane sa sune sa poata prelua apelul alt operator. O alta optiune pe care doresc sa o am, ar fi un robot, care sa intre cand atelierul este inchis, ceva gen . Te informam ca ai sunat in afara programului Programul nostru este de la x la y bla bla bla.
Nu prea ma pricep, si doresc sa stiu daca trebuie o linie fixa sau se poate face si cu o cartela ceva de la vodafone cosmote sau orange.

Eventual daca puteti sa imi dati niste link-uri ceva cu produsele recomandate de voi.

Multumesc.

#2
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,952
  • Înscris: 03.12.2005
Nu iti iei pur si simplu 3 numere de mobil (sau fix daca asa doresti sa te prezinti), si setezi redirectionari corespunzator? Tot asa scapi cel mai simplu si cu mesageria.

#3
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,603
  • Înscris: 07.02.2003
Centrala telefonica merita daca ai mai multe posturi interne, de ex in firmele mici 8, 16 posturi telefonice si 2-3 linii externe.. asa doar ca sa primesti apeluri in cascada nu merita centrala.
Daca faci rost de un echipament second hand si nu ai ce face cu el altceva atunci e alta chestie... stiu ca Panasonic aveau o divizie pe vremuri care se ocupa numai de centrale telefonice si posturi cu multe butoane si luminite, vedeai cine vorbea, ce linie externa era conectata la care interna etc... posturile se conectaru pe 4 fire la centrala si in mare erau semi-digitale, adica analogice la voce si digital la comenzi.

Edited by andreic, 10 April 2017 - 21:33.


#4
aleex123

aleex123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 21.11.2011

 sebulbus, on 10 aprilie 2017 - 21:18, said:

Nu iti iei pur si simplu 3 numere de mobil (sau fix daca asa doresti sa te prezinti), si setezi redirectionari corespunzator? Tot asa scapi cel mai simplu si cu mesageria.
Suna interesant, o sa incerc maine sa vad cum functioneaza, totusi doresc si niste exemple de centrale ( mai ieftine ), Dar cu mesajul robot, cand nu mai este nimeni la munca si totusi clientul suna, cu ala cum fac ?

Edited by aleex123, 10 April 2017 - 21:48.


#5
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014
Asta?

#6
Ionel1974

Ionel1974

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 26.08.2015
Gasesti la magazine second-hand de aduc lucruri din Germania telefoane centrala, se arunca in masa asa ceva. Dar sunt pe cablu,  ca sa ai de pe mobil iti trebuie un modem cu antena, iesi mai ieftin decat cu centrala telefonica.

Centrale noi sub 1000 lei nu gasesti,

Modemul de care zi este acesta: https://www.okazii.r...fonie-a66416506
Telefoanele cele 3 pot fi de astea: http://www.publi24.r...7e71696057.html

#7
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,603
  • Înscris: 07.02.2003
Centrala telefonica la 349 lei, 8 interioare, 3 exterioare si robot de intampinare... se programeaza prin usb. Cred ca e refurbishata/recertificata. Exista pe piata chiar si mai ieftine.

https://www.olx.ro/o...6b6a22;promoted

Attached File  centrala-telefonica-panasonic-kx-tes824-la-super-pret-cu-garantie-cluj-napoca.jpg   18.42K   6 downloads

Telefon/consola pentru centrale:

Attached File  telefon-de-birou-tip-centrala-panasonic-braila.jpg   38.46K   5 downloads

Edited by andreic, 11 April 2017 - 07:07.


#8
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,447
  • Înscris: 24.02.2017
Sau aici cu 1400 de lei  :)


http://www.omicronse...es824-8-24.html

#9
aleex123

aleex123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 21.11.2011
Am mai citit alte pareri si cred ca o sa ma interesez la vodafone ca tot am abonamente la ei cum functioneaza treaba asta, https://www.vodafone...ate/cloudvoice/ eu cumva am nevoie de telefoane mobile ca sa se plimbe lumea prin locatie sa nu stea la birou :)

#10
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,447
  • Înscris: 24.02.2017
Exact. Tocmai de aia nu ti-ar fi de folos o centrala clasica. Poti face redirectarea apelurilor pe telefoanele pe care deja le ai sau sa ii rogi pe cei de la vodafone sa iti dea o solutie.

Centralele clasice sunt depasite fizic si moral. Adio ....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate