Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Malwarebytes vs Spytbot vs Kaspersky

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015
sal

de cand mi-am facut sistemul custom si am si win 10 pro cu licenta, am vrut sa imi iau si un soft AV ceva mai solid ca windowsul defender (care il consider cam slabut).

stiu sa nu rulez executabile dubioase etc ...dar zic ca nu strica sa fiu sigur, si sa instalez si un AV cu licenta
cele freeware au mai putine functii, baza de date nu e chiar la zi etc, de asta as dori unul cu subscriptie anuala

cercetand, am ajuns la ultimii 3 candidati, cei din titlu ---- Malwarebytes cu suita lor, Spybot Search & Destroy cu suita lor si kaspersky cu suita lor.

Am eliminat Bitdefender, deoarece a fost total "orb" la un virus de stick usb pe care si Malware si SPybot l-au detectat (chiar daca nu l-au putut inlatura, dar macar mi-au spus ce este, si am facut-o eu insumi apoi)

Care suita o recomandati a fi, per ansamblu, mai buna, ca engine, definitii etc?

Mentionez, daca e relevant pentru raspuns (pentru consumul de resurse cpu si ram), ca am 16 DDR4 ca RAM si i7 7700


Multumesc

Edited by pinguinul666, 10 April 2017 - 20:03.


#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,997
  • Înscris: 07.11.2006
Dupa stiinta mea,cele trei amintite de tine nu sunt in aceeasi categorie,antivirus fiind doar Kaspersky.

#3
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015

View Postadisz, on 10 aprilie 2017 - 21:47, said:

Dupa stiinta mea,cele trei amintite de tine nu sunt in aceeasi categorie,antivirus fiind doar Kaspersky.

daca te uiti pe paginile lor oficiale, sunt  si suite complete, fiecare!

#4
MadaFaca1234

MadaFaca1234

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.04.2017

View Postpinguinul666, on 10 aprilie 2017 - 21:15, said:


nu, nu inteleg jocurile astea de cuvinte,...fii explicit, te rog

multumesc
Eu zic ca cel mai eficient este Kaspersky :)

#5
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
eu folosesc de cativa ani buni duo-ul Avast Free + Malwarebytes Free si n-am avut nicio problema.Am instalat pe zeci de sisteme aceasta "pereche" si n-am avut situatii in care sa dea fail.

#6
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,747
  • Înscris: 12.09.2015
O sa fii uimit ce va ingreuna Kasperkey cateodata acel I7 al tau,vorbesc din experiente proprii Posted Image. Am o teorie personala dar nu am curaj sa o spun in public,avand in vedere ca vorbim de rusi. Intrebarea mea este daca acel "virus" ce l-ai gasit pe stick l-ai verificat cu Virus Total,poate nu era ce credeai. Malwarebytes , Spybot Search & Destroy, in special primul are probleme foarte mari in ultima vreme cu detectia falsa,unul din motive pt. care am renuntat la el de ceva timp.In schimb Doctor Web e altceva de fapt. Daca chiar vrei sa dai banii pe ceva si excluzi Bitdefender ,atunci dai pe un Trend Micro Internet Security si nu vei fii dezamagit https://www.av-test....y-11.0-170519/

Edited by PiticVerde, 11 April 2017 - 13:21.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate