Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Cea mai ieftina cale de a ajunge in Myanmar

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
PUVA

PUVA

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.04.2017
Care este cea mai ieftina cale de a ajunge in Myanmar pentru un student ?

#2
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d1/Autostop.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
Claudiu998

Claudiu998

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 02.09.2016
[ https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/49/8f/d2/498fd2e80bb65ab8050e8c9f0e8ddcc7.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
No tata aici ma mut. Frumoasa Myanmar asta

#4
PUVA

PUVA

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.04.2017
Un bilet de avion Bucuresti - Myanmar costa 2500 de ron. As vrea sa sa stiu daca exista ceva mai accesibil.
Am un buget de 2500 de euro si as vrea sa vad cate ceva si din Vietnam, Tailanda, Laos si Cambodia.

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Cat timp ai la dispozitie?

#6
PUVA

PUVA

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.04.2017

View Postadisz, on 09 aprilie 2017 - 20:11, said:

Cat timp ai la dispozitie?
24 august - 20 octombrie

#7
X41Xu1

X41Xu1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 06.03.2015
Uite un ghid: Budget Backpacking Guide To Myanmar

#8
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Realizezi ca vorbesti de tari in care lumea inca ramane schilodita in draci de la mine antipersonal si neni cu mitraliera pe marginea drumului care nu ezita sa te ciurueasca daca nu le place fata ta?
Pt Cambodgia este avertizare de calatorie pe site-ul MAE ca zona periculoasa, pt restul doar sa iti faci vaccinuri.
Ai terminat de vazut deja toata Europa? Ca tirist am vazut locuri prin Europa unde nu m-as da jos din masina, dapai prin tarile alea.
Trebuie sa fie super sa stai o zi ingramadit la clasa economic in avion pana ajungi acolo, si inca o zi intorsul...

Edited by SpeedDemon, 09 April 2017 - 20:35.


#9
ambi

ambi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 05.04.2017
poti incerca sa pleci din Afganistan,
o sa economisesti 10 EUR !

#10
PUVA

PUVA

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.04.2017

View PostSpeedDemon, on 09 aprilie 2017 - 20:33, said:

Realizezi ca vorbesti de tari in care lumea inca ramane schilodita in draci de la mine antipersonal si neni cu mitraliera pe marginea drumului care nu ezita sa te ciurueasca daca nu le place fata ta?
Pt Cambodgia este avertizare de calatorie pe site-ul MAE ca zona periculoasa, pt restul doar sa iti faci vaccinuri.
Ai terminat de vazut deja toata Europa? Ca tirist am vazut locuri prin Europa unde nu m-as da jos din masina, dapai prin tarile alea.
Trebuie sa fie super sa stai o zi ingramadit la clasa economic in avion pana ajungi acolo, si inca o zi intorsul...
Intrebarea mea a fost alta.

View Postambi, on 09 aprilie 2017 - 21:49, said:

poti incerca sa pleci din Afganistan,
o sa economisesti 10 EUR !
Ironic

#11
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005

View PostSpeedDemon, on 09 aprilie 2017 - 20:33, said:

Realizezi ca vorbesti de tari in care lumea inca ramane schilodita in draci de la mine antipersonal si neni cu mitraliera pe marginea drumului care nu ezita sa te ciurueasca daca nu le place fata ta?
Pt Cambodgia este avertizare de calatorie pe site-ul MAE ca zona periculoasa, pt restul doar sa iti faci vaccinuri.
Ai terminat de vazut deja toata Europa? Ca tirist am vazut locuri prin Europa unde nu m-as da jos din masina, dapai prin tarile alea.
Trebuie sa fie super sa stai o zi ingramadit la clasa economic in avion pana ajungi acolo, si inca o zi intorsul...


Ai fost acolo de vorbesti?
Ce imi plac mie astia care isi dau cu parerea doar asa ca nu au altceva de facut. Si vad ca la astfel de raspunsuri nu se mai gaseste nici un admin sa reactioneze....

View PostPUVA, on 09 aprilie 2017 - 19:57, said:

Un bilet de avion Bucuresti - Myanmar costa 2500 de ron. As vrea sa sa stiu daca exista ceva mai accesibil.
Am un buget de 2500 de euro si as vrea sa vad cate ceva si din Vietnam, Tailanda, Laos si Cambodia.

Cauta zboruri catre Kuala Lumpur sau Bangkok si de acolo foloseste Air Asia spre Myanmar.

Noi asa am facut. Am zburat in Kuala Lumpur si apoi spre Yangoon cu Air Asia.

Dar pentru lunile de vara slabe sanse sa gasesti bilete sub 500 de euro din Bucuresti catre Asia de Sud Est.

Edited by something00, 10 April 2017 - 09:02.


#12
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005
Si tine cont ca mlunile de vara sunt luni ploioase prin Myanmar-Laos-Cambodgia-Thailanda.

In Laos de exemplu unde este foarte frumos sa faci trekking prin jungla e destul de aiurea daca ploua.

La fel si in Myanmar.

Desi recunosc ca noi in Myanmar am mers in august si nu a plouta decat 2 zile. Dar ala a fost noroc.

Vezi la fata locului cat e de urata vremea.

Si nu uita ca Myanmarul este cea mai scumpa tara din Asia de Sud Est.

#13
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View Postsomething00, on 10 aprilie 2017 - 09:00, said:

Si vad ca la astfel de raspunsuri nu se mai gaseste nici un admin sa reactioneze....
Este parerea omului, exprimata intr-un mod destul de civilizat, ce nu suna a trolling.  Iar avertizarea MAE exista, am verificat dupa primul raport, si pomeneste inclusiv de mine antipersonal.
Nu sunt admin, sunt doar moderator, dar nu vad motiv pt a "reactiona".

#14
soraan

soraan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.03.2009
Cei de la Scott aveau o oferta zilele trecute de 79$ - Athena - Singapore. Din Singapore apoi ai AirAsia si JetStar in jur de 110$. Direct spre Yangon, zborurile sunt f scumpe; cel putin din Bucuresti. Oferte bune gasesti din Budapesta sau Belgrad dar inspre Bangkok. Daca vrei mai multe info poti sa imi dau un mail - avem o agentie de turism in myanmar - myanmarvels.com

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate