Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Schimb valutar fara cash

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
phlak

phlak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.04.2006
Salut,
Presupunem ca am gasit un curs bun la o banca, e vreo varianta prin care sa pot face schimbul valutar cu acea banca fara sa ma duc la sediul ei si sa se intample totul prin virament online? Sau a doua varianta: sa ma duc la sediul ei FARA cash si sa facem acolo viramentele. E vorba de sume mici, deci nu vorbim de negocieri de PIPS sau alte asemenea.
Merci in avans pentru lamuriri.

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,041
  • Înscris: 22.05.2003
Daca ai conturi deschise la acea banca, in cele doua valute, atunci se paote face schimb balutar online.
Daca nu ai conturi, nu vad cum sa faci asta de la distanta. Telepatie?

#3
phlak

phlak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.04.2006
@Adm: ar fi buna si telepatia, dar ma gandeam mai degraba la ceva gen cont colector: eu virez banii intr-un cont al bancii (specificand contul meu) iar banca la randul ei vireaza in contul specificat de mine
@rumlegok: tocmai ca am zis ca NU vreau negociere, reciteste primul meu post.

Deci? E musai sa fie buzunarele umflate de cash?

#4
Digynykraf

Digynykraf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.02.2016

 phlak, on 09 aprilie 2017 - 17:32, said:

Sau a doua varianta: sa ma duc la sediul ei FARA cash si sa facem acolo viramentele. E vorba de sume mici, deci nu vorbim de negocieri de PIPS sau alte asemenea.
Merci in avans pentru lamuriri.

Da. Te duci cu cardul in buzunar, scoti de la atm-ul de afara Leii(ing comision 0 orice atm) intri in banca, schimbi, pleci cu valuta.


Pleci la cel mai apropiat sediu de banca unde ai cont in valuta respectiva.


De curiozitate: La ce banca ai gasit tu curs asa bun, de iti e frica sa umbli cu cash sume mici?

Edited by Digynykraf, 09 April 2017 - 18:36.


#5
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Depinde ce banca.
BT are niste POS-uri la casierie, comision 0.1%.
Banuiesc ca te poti duce cu cardul de la cealalta banca, operatorul scoate lei, schimba si-ti da valuta, daca mai merita costul total.

#6
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
Alpha are cursuri de schimb bune. Uneori, la fluctuatii mai mari, este posibil sa gasesti o casa de schimb de la care sa cumperi la un curs si sa vinzi mai scump la Alpha. Dar f.f.f rar. Si atunci trebuie sa ai macar vreo 10.000 lei cash ca sa merite deranjul (dar castigi 40-50 lei doar).

#7
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,980
  • Înscris: 24.02.2006

 phlak, on 09 aprilie 2017 - 18:31, said:

@Adm: ar fi buna si telepatia, dar ma gandeam mai degraba la ceva gen cont colector: eu virez banii intr-un cont al bancii (specificand contul meu) iar banca la randul ei vireaza in contul specificat de mine
@rumlegok: tocmai ca am zis ca NU vreau negociere, reciteste primul meu post.

Deci? E musai sa fie buzunarele umflate de cash?

n-am auzit de ce vrei tu. daca ar fi vorba de sume mari, probabil ca ai gasi vreo banca dispusa sa faca asta, dar pentru sume mici e prea mare bataia de cap.
singura varianta pe care o stiu eu aceeasi descrisa sid e Adm: iti deschizi doua conturi (in monede diferite) la banca dorita si poti efectua tu toate operatiunile (cam toate ofera acum internet banking).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate