Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Pareri Dacia Duster

- - - - -
  • Please log in to reply
392 replies to this topic

#1
silviannetw

silviannetw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 31.05.2015
Am fost plecat in afara tarii folosind Loganul proprietate ( 1.6 MPI 2005). La mijlocul drumului (aprox 1500 Km) m-a lasat bobina de inductie! Norocul meu, asa consider, a fost o reprezentanta Renault-Dacia. Total 110 euro! Un ochi rade altul plange...dar am ajuns acasa! Ce sa o mai lungesc...masina mea are 12 ani nu mi-a creat probleme pana acum dar m-am gandit la un Duster nou! Ce parere aveti domnilor detinatori de Duster? Va rog sa-mi detaliati cu ce v-ati confruntat dar si cu ce lucruri bune va laudati! Referitori la chibiti...ramaneti ca si la table....pe margine! Cu respect, Silvian.

#2
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,796
  • Înscris: 20.10.2015
Imi place, destul de robust.
Se vinde grozav de bine.

#3
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,230
  • Înscris: 27.10.2007
am mers de la multe ori cu un Duster, la drumuri lungi si prea putin in oras. mi se pare consumul mare, mai ales daca te lasi in pedala (pe autostrada de exemplu). comod si stabil la drum lung, dar incomod in oras.

#4
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
consum mic pentru 1.5 dci. zgomotos la viteze de peste 130 km (nu e necesar să fie depășită această valoare). depășește obstacole foarte ușor. Cel mai mare avantaj: în variantă „full optiune” este mai ieftin decât orice alt suv în echipare de bază. acum vine echipat și cu cutie automată cu dublu-ambreiaj.

Edited by bobalex18, 09 April 2017 - 17:10.


#5
silviannetw

silviannetw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 31.05.2015

 Tsunnnami, on 09 aprilie 2017 - 16:33, said:

Imi place, destul de robust.
Se vinde grozav de bine.
Si eu am aceasta parere....dar doar patitu-i priceput!

 bobalex18, on 09 aprilie 2017 - 16:49, said:

consum mic pentru 1.5 dci. zgomotos a viteze de peste 130 km (nu e necesar să fie depășită această valoare). depășește obstacole foarte ușor. Cel mai mare avantaj: în variantă „full optiune” este mai ieftin decât orice at suv în echipare de bază. acum vine echipat și cu cutie automată cu dublu-ambreiaj.
Multumesc!

#6
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 bobalex18, on 09 aprilie 2017 - 16:49, said:

Cel mai mare avantaj: în variantă „full optiune” este mai ieftin decât orice at suv în echipare de bază. acum vine echipat și cu cutie automată cu dublu-ambreiaj.

Hai sa nu exageram. Si de multe ori unele modele au standard mai multe dotari ca dusterul full. As alege oricand un Vitara.

#7
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,796
  • Înscris: 20.10.2015

 silviannetw, on 09 aprilie 2017 - 16:52, said:

Si eu am aceasta parere....dar doar patitu-i priceput!

Am lucrat la masina asta pe suspensie, asa ca stiu cate ceva, mod de proiectare, sistem de calitate, probleme de garantii...
Nu e neaparat nevoie sa ai masina sa stii despre ea.
Ma rog, poti igonra raspunsul meu, nu e nici o suparare

#8
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,816
  • Înscris: 26.02.2010
Nu prea merita 17000 de eur un Duster full diesel, plus consum destul de mare din cauza aerodinamicii. Mai degraba ti-ai luat un Sandero stepway, dar si acela incepe sa se bata in pret cu alte marci. Ia da un ochi si pe noul Megane.

#9
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,796
  • Înscris: 20.10.2015

 aris86, on 09 aprilie 2017 - 16:58, said:

Nu prea merita 17000 de eur un Duster full diesel, plus consum destul de mare din cauza aerodinamicii. Mai degraba ti-ai luat un Sandero stepway, dar si acela incepe sa se bata in pret cu alte marci. Ia da un ochi si pe noul Megane.

Cu un Megane nu mergi pe unde traieste Dusterul

#10
sctnicu

sctnicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 26.02.2016
mai bine te reorientezi spre altceva. Nici userul Deenman care vroia sa-si ia Duster 4x4, nu s-a mai luat

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am un prieten care are unul ”de serviciu” și este foarte mulțumit de el. În offroad, prin zăpadă, un patrol a mers doar 30m mai mult ca el dar pe ansamblu, niciunul nu a ajuns acolo unde aveau treabă și au trebuit să meargă a doua zi cu un atv cu șenile. Consumul este mai mult decât decent în condițiile în care îl ține 4x4 permanent pe auto. Minusurile vin de la dotări: senzorul de centură cuplată nu mai funcționează (la 80k km) iar handsfree-ul se aude ca din butoi, trebuie să fii gimnast să urci în ea fără să murdărești pantalonii de praguri

#12
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,816
  • Înscris: 26.02.2010
Dusterul e bun daca meri cu el pe camp/drum forestier, in rest mergi si cu orice alta masina. Eu am Sandero 1,2 75CP si am mers pe oriunde am vrut cu ea, mai putin prin mocirla si namol.

#13
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
pana acuma o folosit Logan si acuma brusc softpedistii se trezesc ca are nevoie de un off-roader care "aproape" bate patrolul Posted Image

#14
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017

 Tsunnnami, on 09 aprilie 2017 - 16:33, said:

Imi place, destul de robust.
Se vinde grozav de bine.
Pentru cineva care spune ca e pe continentul American... nu prea vad unde sa fi vazut pe acolo Dustere, cu atat mai mult bine vandute :D

#15
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Mai instabil decat loganul (stiu,greu de crezut), incomod la drum lung(peste 300km) indiferent unde stai, spate sau fata, cu toate care am mers iarna mi-a inghetat piciorul care era langa usa (asta la 3 grade afara), toate fiind ultima varianta de echipare.
Pare a fi masina ideala de tarat prin orasele din Ro fiind mai rezistenta decat o berlina.
Nu ai spus cat mergi cu masina si in ce regim.
Parerea mea de posesor de Logan de 13 ani este ca pentru hamaleala si oras sunt foarte bune, hai cate o iesire pe luna mai lunguta, insa daca mergi mult exterior nu merita, mai bine iti iei ceva second din clasa medie pe la 12-13 mii euro si restul ii pastrezi pentru orice eventualitate, garantat in 5-6 ani ajungi tot acolo cu costurile insa confortul nu se compara.

#16
meshgheru_andu

meshgheru_andu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 09.05.2009
Am unul de serviciu luat nou. A mers prin zapada de 40-50cm, noroi si toate cele de off-road. Am aproape 1,90 deci si picioare lungi si deseori ma murdaresc pe pantaloni din cauza pragurilor. Pana acum am avut probleme cu senzorii din roata si bucsaria, dar la ce drumuri facem cu el, nu ma mira. Eu reusesc sa scot cu el consum de 8 intr-o naveta zilnica de 50km atat prin oras cat si afara lui. Nu este 4x4 permanent cum se spune, dupa 40 la h trece pe fata si atat. E zgomotos dupa 110 chiar daca e 1.5dci.. legat de motorizare, cele de 75-80 cat sunt acum, sunt lesinate in draci.

#17
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Atat timp cat motorizarea este identica cu cea de pe loganuri...
Daca tot dai un ban (o palarie totusi, pentru unul nou, full), de ce nu la o alta marca de suv, sh?
Sau alte modele 4x4, Cross-ul de la Suzuki, sau o skoda break 4x4 sau un asx.
Am zis, n-am dat cu paru'.

#18
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 meshgheru_andu, on 09 aprilie 2017 - 17:54, said:

Am unul de serviciu luat nou. A mers prin zapada de 40-50cm, noroi si toate cele de off-road. Am aproape 1,90 deci si picioare lungi si deseori ma murdaresc pe pantaloni din cauza pragurilor. Pana acum am avut probleme cu senzorii din roata si bucsaria, dar la ce drumuri facem cu el, nu ma mira. Eu reusesc sa scot cu el consum de 8 intr-o naveta zilnica de 50km atat prin oras cat si afara lui. Nu este 4x4 permanent cum se spune, dupa 40 la h trece pe fata si atat. E zgomotos dupa 110 chiar daca e 1.5dci.. legat de motorizare, cele de 75-80 cat sunt acum, sunt lesinate in draci.

unde ai vazut Duster de 75-80cp ?

 rumlegok, on 09 aprilie 2017 - 17:23, said:

Pentru cineva care spune ca e pe continentul American... nu prea vad unde sa fi vazut pe acolo Dustere, cu atat mai mult bine vandute Posted Image


Posted Image Posted Image Posted Image probabil o luat Trump pentru flota prezidentiala Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate