Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Noul motor 1.5 TSI a apărut în configuratorul VW Golf facelift

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#91
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 22.02.2007
E nasol Tiguan, e tot MQB adica interior de golf cu caroseria putin schimbata si inaltata, motorizare tot de golf, o sa aiba anuntat facelift zilele astea.
Rabla cica apare in o saptamana si ceva, Golf Hatch de ce nu poti lua?

#92
ffm

ffm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 23.01.2015

 Abaddon, on 04 martie 2020 - 16:01, said:

E nasol Tiguan, e tot MQB adica interior de golf cu caroseria putin schimbata si inaltata, motorizare tot de golf, o sa aiba anuntat facelift zilele astea.
Rabla cica apare in o saptamana si ceva, Golf Hatch de ce nu poti lua?
Am deja un focus hatch model 2013 cu motor diesel 1.6 tdci luat atunci cu 14k de la 20k. Acum nu stiu daca nicusor sau care va fi primar va interzice diesel-ul in Bucuresti, dar simt nevoia de o masina mai mare cand plec cu toata familia la drum. Am ramas pe acest motor de 1.5 tsi, acum sa vedem pe ce masina. Initial eram chitit pe 1.5 ecoboost pana am vazut consumul la o masina rulata prin Bucuresti. Oricum daca nu prind o super oferta mai tin masina actuala macar doi ani. Deobicei ofertele bune trebuie urmarite din timp si trebuie sa actionezi imediat.  De exemplu azi am gasit un golf 7 comfortline 1.5tsi cu dsg la 19.5k cu rabla, dar parca nu este ceea ce vreau. In caz ca nu aveam masina azi luam golful. O3 style cu 1.5tsi a avut si ea pret bun acum o luna (18k manuala sau 20 automata).

Edited by ffm, 04 March 2020 - 18:00.


#93
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 22.02.2007
Ce parere ai despre un Passat Variant?
Pe langa reducerea cu rabla, dealearul ofera inca 900 de oiro reducere, probabil sa te tocmesti ceva mai mult daca incerci in mai multe locuri.
Eu am in vizor acum Passat-ul, stiu ca e cam mare pentru mine dar nu dau mai mult decat pe un Passat pe Golf 8.

#94
ffm

ffm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 23.01.2015
Passatul e Passat, dar pentru mine e prea mare. Portbagajul la sedan nu imi place, iar variantul este barca 🙂. Ma gandesc ca nu esti din Bucuresti daca te uiti la passat variant. Eu raman pe golf variant, daca prind o super oferta va fi 7, cum a fost acum de martisor cel cu dsg 150cp la 20k, daca nu astept variantul pe 8.

Edited by ffm, 05 March 2020 - 19:33.


#95
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 22.02.2007
Din Bucuresti sunt, dar nu merg decat dupa ora 20 si in weekenduri, ziua metrou sau autobuz ca ma complic.
Si pentru mine e prea mare, dar e mult mai frumos decat Golf 8 si mai ieftin din pacate. :|

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate