Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Care este salariul unui frizer?

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
bogdy23

bogdy23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 14.08.2013
Buna,

As avea si eu o intrebare cat castiga un frizer?Si pana la cat poate sa ajunga?
De asemenea cat poate castiga in tara un hairstilist unul normal nu de vedete insa pt oameni cu bani

#2
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Cât negociază cu patronu(frizerul),dar nu mai puțin de minim.

#3
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
De ce nu intrebi un frizer? Depinde de zona, vad, bacsisul e care conteaza, nu salariul. Hairstilistul e tot frizer, dar care-si da ifose.

#4
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Frizerita mea,plateste pt un scaun  150 lei pe luna,la proprietarul spatiului respectiv...Este PFA...
La`~15-20lei/cap si programari(daca vrei sa nu stai la coada)  fa calculul...

le: mai depinde de felul cum se comporta cu clientii si cum tunde....conteaza mult sa tina minte preferintele fiecarui client

Edited by gcom61, 08 April 2017 - 22:01.


#5
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Salariul o fi cum o fi , dar daca stii meserie si clientul e multumit , ciubucul e superior salariului .

#6
RCmake

RCmake

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 08.10.2011

 gcom61, on 08 aprilie 2017 - 21:59, said:

Frizerita mea,plateste pt un scaun  150 lei pe luna,la proprietarul spatiului respectiv...Este PFA...
La`~15-20lei/cap si programari(daca vrei sa nu stai la coada)  fa calculul...

le: mai depinde de felul cum se comporta cu clientii si cum tunde....conteaza mult sa tina minte preferintele fiecarui client
Nu are cum doar atat... Ceva da cu virgula...

#7
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Este un spatiu mic,cu 2 scaune fara vad,unde nu venea nimeni la frizer...Dupa ce ea a inchiriat scaunul,trebuie programare pt a te tunde...

#8
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Initiatorul nu e curios cat castiga frizerita ta, oricum nu ai spus, el vrea sa stie cat ar castiga el, daca s-ar face frizer. Cum nu a zis unde are de gand sa profeseze, posibil sa fie un catun unde sunt o suta de oameni, jumatate sunt cheli, ceilalti se tund doar de pasti si craciun, de barbierit, doar mortii, sa arate fresh in cosciug. La astia din urma, mai ies ceva bani, la ceilalti, nu acopera curentul consumat de masina de tuns.

#9
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Salariul minim... daca se poate chiar cel minim partial.

 rumegus, on 08 aprilie 2017 - 21:48, said:

De ce nu intrebi un frizer? Depinde de zona, vad, bacsisul e care conteaza, nu salariul. Hairstilistul e tot frizer, dar care-si da ifose.
Hairstilistul e ala care are clienti prosti care platesc mult.

#10
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008
Minim pe economie.

#11
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
E ca la ospatari. Salariul minim + spaga.

#12
ShadowBroker

ShadowBroker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 09.03.2017
nu stiu de ce aveam impresia ca astia nu prea au salariu, ci lucreaza pe cont propriu... cu cat mai multi clienti, cu atat mai mult castiga...

#13
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Eu până să mă tund singur mereu când mă tundeam nu luam restul .tunsu costa 9 lei si cîte o dată nu aveam bani mărunti si îi dădeam 10 lei.deci câstigă bine si din ciubuc.

#14
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017
Daca lucreaza pe cont propriu si isi face si vad cu clienti intr-o anumita zona poate sa castige si 100-150 lei pe zi x 30 zile undeva intre 3000 si 4500 lei.
Fraier ar fi sa aibe meseria in mana si sa se angajeze la patron.... ala sa-i dea 1000-1400 lei/luna iar restul sa si-l bage in buzunar (dublu decat ii da frizerului salariu). Este o meserie banoasa daca-ti place ceea ce faci si faci o mica investitie la inceput cumparand scule de calitate pentru tuns. Am un prieten, care ma tunde si pe mine.... vine acasa la domiciliu.... castiga baiatu ala la bani... de rupe...mi-a spus ca are 8-10 clienti pe zi ... deci scoate 80-100lei/zi... a fost greu la inceput pana si-a facut baza de clienti... aia l-au recomandat mai departe si a ajuns sa aibe agenda plina la telefon cu clienti.... ii noteaza dupa strada si nume Posted Image))) ca sa stie unde sa se duca Posted Image))

Edited by bogdan181180, 09 April 2017 - 06:59.


#15
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017

 bogdan181180, on 09 aprilie 2017 - 06:49, said:

Daca lucreaza pe cont propriu si isi face si vad cu clienti intr-o anumita zona poate sa castige si 100-150 lei pe zi x 30 zile undeva intre 3000 si 4500 lei.
Fraier ar fi sa aibe meseria in mana si sa se angajeze la patron.... ala sa-i dea 1000-1400 lei/luna iar restul sa si-l bage in buzunar (dublu decat ii da frizerului salariu). Este o meserie banoasa daca-ti place ceea ce faci si faci o mica investitie la inceput cumparand scule de calitate pentru tuns. Am un prieten, care ma tunde si pe mine.... vine acasa la domiciliu.... castiga baiatu ala la bani... de rupe...mi-a spus ca are 8-10 clienti pe zi ... deci scoate 80-100lei/zi... a fost greu la inceput pana si-a facut baza de clienti... aia l-au recomandat mai departe si a ajuns sa aibe agenda plina la telefon cu clienti.... ii noteaza dupa strada si nume Posted Image))) ca sa stie unde sa se duca Posted Image))

Ti se pare ca la 80-100 lei/zi sunt bani multi ? Adica 2000 lei/luna e mult ??

#16
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Soția unui prieten este manichiuristă la un salon.
Ea știe cam tot ce ține de meseria asta.
La salon nu face decât manichiură,pedichiură,pensat,epilat total(sau cât vrea clienta) doar la femei.

Mai vin la ea acasă cliente,dar nu scoate atât de mult pe cât s-ar crede.
Iarna sunt foarte puțini clienți(cliente).Chiar și "în particular".
Vara are clienți mai mulți(comparativ cu iarna).
Dar chiar și așa,nu are timp să rezolve toate cererile(vara).
Ideal ar fi să aibe firma ei.
Dar e aproape imposibil,sunt multe impedimente de care se lovește.
Așa că rămâne angajată.

Gros scoate vara în sezonul nunților.
Sunt persoane de la țară care vin și le solicită să meargă la țară să coafeze,frizeze,etc.
Nu se duce singură,se duce cu colegele,căci nu ar putea singură să termine munca.
Chestia este că astfel de cazuri sunt solicitate la salon.
Plus că merge înainte contribuțiile la stat(vechime,pensie,etc.).

#17
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Deci, cat e salariul unui frizer?

#18
MihaiV1

MihaiV1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.01.2016
Am un prieten care are o frizerie, ei iau 55 %, iar frizerul 45 %.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate