Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Natural sau nu

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1219 replies to this topic

#91
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View Postdon_dannielo, on 01 iunie 2017 - 22:00, said:

Care-i legatura acestor poze cu topicul?

Citeste tot si o sa afli.

#92
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View PostBob493, on 01 iunie 2017 - 21:42, said:


Mai pun si dupa ciclul 2.

Înălțime? Ani de sală?

#93
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
1,83. Ani de sala.. greu de spus. Nu am prea mers constant, cea mai lunga perioada neintrerupta a fost cea de care am povestit in paginile anterioare si s-a intins pe 11 luni, urmate, din pacate, de aproape 3 ani de stil 2 luni sala, 6 luni pauza, 4 luni sala, un an pauza, timp in care am pierdut mai bine de 10 kg. Acum am cam 6 luni de cand m-am reapucat, deocamdata doar cu jumatate de masura in ceea ce priveste alimentatia, atat din lipsa de timp cat si pentru ca nu vreau sa ma prinda vara cu burta.

#94
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
Dacă cu programul ăsta arăți așa, și la înălțimea asta, înseamnă că ai un genetic foarte okay.
Noi, grupul care ne știm la sală, avem doar o persoană în grup care la 1,88 arată bine chiar și cu un program de 12 ore de noapte la lucru și mâncat când apucă, problema la el, ca și la tine, e că pune burtă ușor, dar în rest are forme frumoase, fără muncă de ani de zile.

Noi ăștia ectomorfi, dacă nu suntem constanți...

Edited by Velaxa, 06 June 2017 - 21:04.


#95
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Merci, dar cred ca secretul sta mai degraba in antrenament si alimentatie. Pana nu le-am avut pe astea puse la punct, geneticul nu a facut prea multe pentru mine.

#96
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View PostVelaxa, on 06 iunie 2017 - 20:54, said:

Noi ăștia ectomorfi, dacă nu suntem constanți...

Stai sa vezi la endomorfi, cat cardio bagi ca sa nu pui burta. :(

#97
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,661
  • Înscris: 24.10.2015
Exact. Cred ca fiecare are avantajele lui.

#98
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View PostBob493, on 01 iunie 2017 - 21:42, said:



Gata primul ciclu. Nu mai pun cu fundul ca sa nu se vada urma acelor.

[ https://i.imgur.com/wftMsm1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Mai pun si dupa ciclul 2.
Ai incheiturile subtiri, exact ca si mine.
Eu zic sa maninci cit poti si sa bagi cu greutati libere , exercitii de baza, inca pari cam pui de Crevedia, mai ales la inaltimea ta.
Spun asta dpdv al meu, fiecare stie mai bine ce vrea de la viata, sint subiectiv.

#99
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Urmareste topicul, ca asta am zis si eu. Am de recuperat vreo 10-12 kile.

#100
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Si cum procedezi in sensul asta ?

#101
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Bobu, cu trupșor că ăla, nu impresionezi decât fetele.
Dar noi aicea vorbim de ăia care-s în stare să le sucească bărbaților capul pe stradă, să le smulgă mormăituri sincere de admirație. Tu mai ai de tras până ajungi la acest nivel.

#102
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,661
  • Înscris: 24.10.2015
Pai vad si eu ca fetele se uita mai mult la slabanogi cu ciuful in sus ( nu ma refer la cineva de pe aici) gen Juster Bieber sau cum se mai scrie ca nu ma intereseaza. Cand apare un tip solid  tot baietii sunt acei care intorc capul.

Dar nu-i nicio problema, nu neaparat pentru admiratia fetelor ne antrenam.

Edited by vinciun, 09 June 2017 - 21:22.


#103
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
Bob...daca mai pui 10 kg pe tine vei tranzita de la "wow" la "ia uite ditamai animalu". Poate daca erai in anii '90...

#104
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View Postretele, on 09 iunie 2017 - 17:43, said:

Bobu, cu trupșor că ăla, nu impresionezi decât fetele.
Dar noi aicea vorbim de ăia care-s în stare să le sucească bărbaților capul pe stradă, să le smulgă mormăituri sincere de admirație. Tu mai ai de tras până ajungi la acest nivel.
Vorbesti de zici ca nu e plina lumea de grasi si slabanogi, doar cu 42 in brat prinzi admiratie de la masculi?:))

#105
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View Postlil debul, on 09 iunie 2017 - 17:37, said:

Si cum procedezi in sensul asta ?

Deocamdata mentinere, ca nu vreau burta la plaja. Din septembrie trec pe regim de bulking curat timp de 6-7 luni urmate de 2-3 luni de cutting, vara din nou mentinere, din toamna evaluez situatia pentru un nou ciclu de bulking/cutting. Si tot asa.

View Postretele, on 09 iunie 2017 - 17:43, said:

Bobu, cu trupșor că ăla, nu impresionezi decât fetele.
Dar noi aicea vorbim de ăia care-s în stare să le sucească bărbaților capul pe stradă, să le smulgă mormăituri sincere de admirație. Tu mai ai de tras până ajungi la acest nivel.

Este pe pagina anterioara poza cu nivelul la care vreau sa revin. Mai mult de atat nu ma intereseaza.

View PostMariusvlad2, on 09 iunie 2017 - 22:51, said:

Bob...daca mai pui 10 kg pe tine vei tranzita de la "wow" la "ia uite ditamai animalu". Poate daca erai in anii '90...

Nu e vorba sa pun pur si simplu 10 kg pe mine. Am scris mai sus planul, in raspunsul pt lil debul.

#106
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View PostMariusvlad2, on 09 iunie 2017 - 22:51, said:

Bob...daca mai pui 10 kg pe tine vei tranzita de la "wow" la "ia uite ditamai animalu". Poate daca erai in anii '90...

Daca ar fi asa usor sa pui 10 kilograme de muschi....

#107
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2005

View Postretele, on 09 iunie 2017 - 17:43, said:

Bobu, cu trupșor că ăla, nu impresionezi decât fetele.
Dar noi aicea vorbim de ăia care-s în stare să le sucească bărbaților capul pe stradă, să le smulgă mormăituri sincere de admirație. Tu mai ai de tras până ajungi la acest nivel.


fitness nu inseamana doar culturism.

unii se antreneaza ca sa arate bine si sa impresioneze fetele, altii se antreneaza ca sa fie mari si sa impresioneze alti barbati, unii se antreneaza doar ca sa fie sanatosi, altii se antreneaza ca sa fie puternici si sa rupa bara in doua.

cel mai sanatos insa e sa te antrenezi pt tine, nu ca sa-i impresionezi pe altii.
cum are spune americanii: "fitness is about you against you"

daca stai tot timpul sa te compari cu altii si sa le cauti aprobarea in mod sigur vei ajunge la "body dysmorphic disorder"

Edited by takillya, 11 June 2017 - 08:01.


#108
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,853
  • Înscris: 06.10.2008

View PostBob493, on 03 mai 2017 - 21:21, said:

Pana atunci, poftim, ca nu mai pot sa iti ignor rugamintile. Pentru fanul meu numarul unu, cu dedicatie. Poti s-o inramezi:

[ http://oi64.tinypic.com/28arzo1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Esti doar un biscuite asa cum banuiam (unul nesimtit de altfel care isi arata fundul pe net, sau poate cauti fani?).
Nu zic ca nu arati bine de mers la plaja, dar cam atat. Sunt destui ca tine prin sali care arata asa avand cunostinte minime in domeniul nutritiei. Ca sa ne poti impresiona ar trebui sa arati mult mai masiv dar la fel de striat (90% din fizicul  idolului tau Lazar asa cum ziceai).  Macar 10kg iti mai trebuie exact cum ai spus. Cand reusesti sa ne anunti si o sa te felicitam!

Asa la 36cm in brat, cu antebratele alea de copil de clasa a8a nu  impresionezi (ma gandesc ca ai coapsele varza, si pe buna dreptate nu cred ca gresesc). Sunt convins si ca esti "foarte puternic" in forma asta fizica, asta asa ca remarca separata, ca stiu ca nu te intereseaza forta deloc.
De ce nu ai pus poza din fata? ai vrut sa pari mai "mare" din lateral? Am o veste: NU ESTI!  Arati ca o scandura probabil din fata. Ai pectoralii dezvoltati, ceva umeri, in rest PAUZA. Brate varza, spate deloc, noroc de talia mica ca se vede un pic forma de "V" ca masa musculara nu ai deloc. Am vazut scandurici din astea ca tine la 60kg si 36 in brat.... e plin prin sali. Pai tu ma...vii sa te iei de mine?
Ia uite bai scandurica, ca gasii iar pozele alea postate de mine tot pe aici, uite cum aratam eu dupa 2 ani de sala in 2002:
https://forum.softpe...tach_id=1865793
Vezi ba, spate? nu e cine stie ce dar fata de tine eram de 2x mai mare
Si uite ba, poza tot de atunci, eram aproape la fel de definit ca tine, doar ca aveam bratele mai mari, umeri trapez cat de cat dupa 2 ani de sala. Nu spun ca eram zmeu dar fata de tine....

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate