Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...
 Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...
 

Natural sau nu

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1219 replies to this topic

#109
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,852
  • Înscris: 06.10.2008

View PostMariusvlad2, on 07 mai 2017 - 09:22, said:


Pana la proba contrarie eu zic ca arati tare rau in ultima poza.


Nasol, suntem deja mai multi care credem asta. Dar nu-i problema, isi revine el la forma lui speciala( aia din visele lui cu barbati cu talia subtire), 90% din Angelov asa cum ii place lui sa zica. Ca el nu a "pierdut timpul la sala", el a fost zmeu....in tineretea lui imaginara cand se antrena alaturi de Angelov.

#110
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,852
  • Înscris: 06.10.2008
Bobitza, ca sa nu ma intelegi gresit. Nu am nimic cu tine. Doar ca nu imi place ca te crezi tu superior, ai aere de astea de superioritate, esti arogant, dar pe "burta goala cum s-ar zice". Baa, hai ca intelegeam, daca aratai precum Vinciun cu 47cm in brat si o forma buna, intelegeam sa te dai mare cocos, sa fii arogant, era meritat. Apropo, vezi ce baiat modest si cu bun simt e Vinciun? Spre deosebire de tine? si el ar avea motive, dar nu o face.
Sau daca ai avea cunostintele lui Vinciun, takillya, sau cunostintele lui crisstonne, the_lion, overseas (si altii), DAR NU LE AI BOSS! asta e problema! Nu ai nici macar carisma si "nebunia" in sens pozitiv a lui lil debul

  Ai un fizic de scandurica, cum sute sau mii sunt ca tine prin sali si te crezi mare sportiv. Ai facut si tu 2-3 diete/cutting, ti-ai facut si tu un fizic de plaja si gata te crezi mare antrenor si nutritionist. Ghici ce BOSS! nu esti singurul, mai sunt si altii ca tine! Sunt sute, mii, care sunt ectomorfi asa cu talia ingusta ca tine si care au patratele vizibile si aia daca stiu 30% din ce stii tu. Tu trebuie pentru asta sa multumesti naturii, ca te-a inzestrat cu talie subtire, ca talia subtire nu e ceva ce ai obtinut tu prin munca.

   Tu nici macar nu ai inteles de ce am pus eu pozele alea, din 2002. Pentru tine a fost motiv de ironie. Le-am pus ca sa iti demontrez ca spre deosebire de tine eu am fost pasionat, ani de zile, nu ca tine 3 luni da 3 luni nu. Tu nu ai avut deloc vointa, nu ai avut deloc pasiune.
   Tu stii ca in acei ani nu exista nici informatie (decat revistele astea), nici internet nu era pentru mase ( Romtelecom era pt. aia cu bani) nici forumuri nici nimic? suplimentele erau un vis, imi luam o data la 3 luni si atunci de la Redis, banii erau putini la toti, am vazut eu oameni care veneau la sala cu paine si parizer. Si totusi BOSS-ule am devenit mai mare, mai puternic si mai informat decat tine! Stii ca unul din aia care veneau la sala  acum 17-18ani cu paine si parizer e  campion National si Balcanic la Culturism? si ca inainte de asta a luat la juniori mai multe titluri? Pentru ala da am respect, in ciuda steroizilor luati, dar pentru tine nu am cum sa am respect BOSS, sorry!

Edited by sandu222, 24 April 2019 - 18:21.


#111
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Dar unde mai e Bobitza ? 😂😂😂

#112
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,658
  • Înscris: 24.10.2015
Mi-am adus aminte de un film cu Stalone cand a fost inghetat si el si inamicul. Peste ani, dupa ce au fost dezghetati, au continuat razboiul. :D

Edited by vinciun, 25 April 2019 - 13:23.


#113
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,852
  • Înscris: 06.10.2008
Oricum nu mai scriu nici un Reply, ca l-am trecut la useri ignorati, deci poate sa vorbeasca in punga daca doreste.

#114
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Am mai auzit eu de unii care au nevoie de ceva mai mult timp ca sa le vina in cap o replica, dar tu cred ca ai batut ceva record, Sandele. Vezi unde duce excesul de sala pe parizer?

#115
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,852
  • Înscris: 06.10.2008
Vizualizati urmatoarele poze. Sunt doar curios de parerea voastra, daca e natural 100%  sau nu. Baiatul are 20 de ani, trage la sala de 3ani.

Pozele sunt in ordine cronologica, pe durata unui an si 3 luni. Observati trapezul, antebratele si umerii din iunie 2018 (avand 2 ani de sala) fata de mai 2019.

Observati cu atentie poza din august 2019, gatul musculos, bratele, forma antebratelor, pieptul , trapezul, umerii, definirea...si coapsele varza.

  Nu ma intereseaza daca altcineva  poate sau nu ajunge asa natural, cat  ar dura, ce suplimente ar baga etc

Attached Files



#116
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,112
  • Înscris: 03.12.2005
in poza aia din aug 2019 ..... am mari dubii ca e natural.

nu de alta, dar daca era sa zici ca progresul de la prima la penultima poza a fost in 7 ani mai credeam, dar asa....numai cine n-a tras o zi in viata lui ar crede ca progresul ala e posibil intr-un an.

in prima poza deja era tras de 2 ani, adica beginner-gains erau de mult epuizate, deci nici ipoteza asta n-ar tine.

Edited by takillya, 15 September 2019 - 11:38.


#117
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,658
  • Înscris: 24.10.2015
In ultimele 3 poze e foarte suspecta vascularizarea.

#118
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,852
  • Înscris: 06.10.2008

View Posttakillya, on 15 septembrie 2019 - 11:36, said:

in poza aia din aug 2019 ..... am mari dubii ca e natural.

nu de alta, dar daca era sa zici ca progresul de la prima la penultima poza a fost in 7 ani mai credeam, dar asa....numai cine n-a tras o zi in viata lui ar crede ca progresul ala e posibil intr-un an.

in prima poza deja era tras de 2 ani, adica beginner-gains erau de mult epuizate, deci nici ipoteza asta n-ar tine.

Foarte bine punctat. Perioada de noob-gains era "epuizata" deja.

Eu, de exemplu, in afara de perioada de noob-gains am mai avut o perioada de crestere spectaculoasa. Atunci cand am hotarat sa fac cu adevarat indreptari si Geno. Dar nu a durat mult (cateva luni). Si treaba asta o puteam realiza inca de la incept, daca as fi avut informatia care trebuia la acel moment.

View Postvinciun, on 15 septembrie 2019 - 23:11, said:

In ultimele 3 poze e foarte suspecta vascularizarea.

Corect, o fi omul definit, o avea vascularizare proeminenta de la natura dar totusi...

Interesant e ca se defineste si se "mareste" in acelasi timp (cutting cycle  :)  ) , si nici macar nu e iluzie optica, omu' chiar se mareste.
Si ii creste si forta, la coapsele alea "varza" face cu 600 la presa....
A da, are de gand sa faca cariera in fitness, concursuri etc

Edited by sandu222, 16 September 2019 - 19:06.


#119
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,658
  • Înscris: 24.10.2015
Depinde si cum face cu 600 la presa. Eu nu prea vad lume sa faca miscari foarte ample pana ajunge cu genunchii in piept. Majoritatea fac doar sferturi dar la presa cea mai dificila e prima parte a miscarii nu acolo unde picioarele sunt aproape drepte.

#120
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,082
  • Înscris: 09.01.2007
Daca e natural e genetic 1 la 10 milioane.

#121
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,852
  • Înscris: 06.10.2008

View Postoverseas, on 17 septembrie 2019 - 19:31, said:

Daca e natural e genetic 1 la 10 milioane.

Adica sunt vreo 600 de persoane in toata lumea Posted Image)  din care vreo 100 participa deja la nivel inalt, altii sunt  sportivi in devenire  dar inca necunoscuti de nimeni , iar restul nici nu stiu ca au geneticul asta pentru ca au alte preocupari.


Cred ca am mai scris. Am un amic, omul e mezomorf perfect, nu punea deloc grasime pe el (vorbesc la trecut pentru ca nu mai face sala de vreo 14ani).
O vascularizare mai ceva ca aia din reviste care baga anaboale.
SI culmea (asta nu am inteles niciodata cum) crestea din nimic, doar cu mancarea facuta de maicasa, si maicasa era putin "retardata" facea saptamanal ardei umpluti, in rest cartofi prajiti, ochiuri, tocanite, salamuri, varza cu oase afumate etc adica nimic.
Doar ca nu era foarte mare, maxim 42 in brat si nici foarte puternic maxim 100 la impins.

Edited by sandu222, 17 September 2019 - 20:21.


#122
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,658
  • Înscris: 24.10.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FDBOIW3ld6c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ce ziceti  de indivizii acestea doi?

Pe la min 15:20 pozeaza. Inteleg rau engleza, mai mult potrivesc. As spune ca-i posibil, nu?  In afara momentelor cand pozeaza arata destul de natural. Vad ca forteaza tare in timpul executiei cand se antreneaza. Merg pana la epuizare totala..

#123
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,658
  • Înscris: 24.10.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MaYOK1Bf1X4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ochelaristul spune ca e natural 100% si e cel mai mare fan al lui Arnold. Ii copie programele intocmai, doar bratele le lucreaz cate doua ore.

Cica se antreneaza de doua ori pe zi si mananc doar natural, carne din vanat si peste salbatic. Nici macar suplimente nu ia cu exceptia creatinei.

#124
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,852
  • Înscris: 06.10.2008

View Postvinciun, on 20 octombrie 2019 - 16:10, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FDBOIW3ld6c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ce ziceti  de indivizii acestea doi?

Pe la min 15:20 pozeaza. Inteleg rau engleza, mai mult potrivesc. As spune ca-i posibil, nu?  In afara momentelor cand pozeaza arata destul de natural. Vad ca forteaza tare in timpul executiei cand se antreneaza. Merg pana la epuizare totala..

Albul, In tricou, la rece, fara sa se incordeze as zice ca arata normal ca unul care face sala de ceva ani, e si mic de inaltime.
Negrul are genetic, e mai inalt, daca te gandesti ca e cel mai "tare" natural da, e posibil chiar sa fie.
As fi curios ce dimensiuni are negrul la brate, coapse etc nu pare imens.
Pe de alta parte, oamenii traiesc in California, patria culturismului, nu vad motive sa fii natural acolo, sa astepti 5-10-15ani ca sa mergi si tu  la un concurs . Nu ca nu se poate dar nu vad motive pentru asta.

In cel de-al 2lea clip, nu cred ca ochelaristul e 100% natural, cred ca undeva pe traseu a strecurat si niste anaboale. Am si eu amici care acum se dau naturali cu 50 in brat, dar uita cand luau asa, de mentinere, una alta. Sunt multi mincinosi si nici nu ai interes sa spui adevarul, e contraproductiv, ai de pierdut.
Ochelaristul e cam "mare" si treaba aia cu 2x antrenamente/zi nu prea are sustinere daca esti natural.

#125
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,852
  • Înscris: 06.10.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iHtyQyggexc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Marius Mitrache ne prezinta un campion in devenire. Ca e bun la sportul lui nu contesta nimeni. Dar oare e 100% natural asa cum sugereaza? In ultima vreme(pe youtube) cam multi sportivi sunt "naturali" si vegani unii dintre ei, cam ciudat nu credeti?

#126
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,658
  • Înscris: 24.10.2015
O fi ciudat dar nu avem cum sa stim daca nu e natural. Eu unu nu pot spune nimic din ce am vazut. Doar am remarcat ca Mitrache e cam mic in bicepsi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate