Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Natural sau nu

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1219 replies to this topic

#1063
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,843
  • Înscris: 06.10.2008
S-ar putea sa nu ajunga niciodata langa culturisti de top. Trebuia sa-l intrebi daca a primit cardul iFBB Pro. El s-ar putea sa fie la nivelul la care concureaza la Olympia Amatori pentru a castiga acel card. Daca il castiga sau il are deja, trebuie sa participe la concursuri de calificare in diverse tari, un fel de GP-uri. Aba apoi se poate prezenta pe marea scena de la Olympia. Dar si aici depinde de categorie.

#1064
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,608
  • Înscris: 24.10.2015
Habar nu am, cred ca s-a interesat el. Se antreneaza cu antrenori si tot ce trebuie. Acum ce fel de olimpia nu stiu, nici nu stiam ca exista mai multe categorii acolo.

#1065
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,843
  • Înscris: 06.10.2008
Viorel Marasoiu IFBB Pro a cam intrat la apa. Nici n-am stiut, ca de vreo 2 ani nu m-am mai uitat la noutati despre el. Acum e preocupat de sanatate(nu cunosc motivul sau motivatia) si e personal training, culmea ca antreneaza mai mult de astia care sunt cu dopingul.

Eu nu le inteleg retorica asta, la astia care s-au lasat de doping/concursuri. La Marasoiu numai poze cu vegetarieni, cu oameni fericiti, cu frlori, pisicute, familii cu neveste si copii, protejarea naturii, drepturile lesbienelor, etc  Spunea ca a renuntat la TRT pentru ca i-a revenit testosteronul cat de cat.

In rest arata bine, dar daca te gandesti de la ce nivel a "picat"....Nu pricep cum s-a micsorat pieptanul ala imens. Coapsele au ramas ok.

Si nu inteleg faza asta cu grija actuala pentru sanatate(nu ca ar fi ceva rau), de parca pana acum a trait in padure si nu stia ca bodybuildingul profesionist e nesanatos, culmea toti isi dau seama dupa ce se lasa  plictisiti de atata bodybuilding.

Attached Files


Edited by sandu222, 05 April 2023 - 18:00.


#1066
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,608
  • Înscris: 24.10.2015

View Postsandu222, on 05 aprilie 2023 - 17:55, said:

Nu pricep cum s-a micsorat pieptanul ala imens.

Pieptul nu e mic nici acum insa din cauza ca multi se dopeaza avem noi asteptari prea mari.

#1067
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,843
  • Înscris: 06.10.2008

View Postvinciun, on 05 aprilie 2023 - 18:56, said:

Pieptul nu e mic nici acum insa din cauza ca multi se dopeaza avem noi asteptari prea mari.

Nu-i mic dar e plat in poza 1.

#1068
pele

pele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 16.03.2006
Asta nu e ala cu filmuletul in care sparge un pepene cu coapsele?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5IpkmKpn6PU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ce ma mai amuzam cu videoclipul asta.

Edited by pele, 07 April 2023 - 17:49.


#1069
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,843
  • Înscris: 06.10.2008
A disparut Xulito.

#1070
pele

pele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 16.03.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1wPsx38Mbwc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu prea cred ca e natural.

#1071
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,843
  • Înscris: 06.10.2008
Vrajeala , nu-i natural ala. Ai vazut in poza de cand era tanar 16-17ani era schija, 185m si 60kg.
Era o serie de clipuri cu africani "dotati" care se antrenau intr-o curte afara. Si am pus si eu niste intrebari pe acolo si mi-au zis aia din tara respectiva ca noi (restul lumii, europeni, americani etc) avem o parere gresita despre africani, ca au si ei conditii in orase, ca au venituri cat de cat si mai ales ca se gasesc si la ei "bombonele". Deci nu-i chiar asa ce se sugereaza din acele clipuri. Nu trebuie sa confundam Africa cu Bolivia, Peru, Guyana Franceza, Nepal, Sri Lanka etc.

#1072
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,704
  • Înscris: 03.02.2009
Foarte dubios antrenamentul lui, daca era natural ar fi fost foarte avansat in exercitii/greutati, nu se maimutarea cu exercitiile alea ..aerobice. Plus ca zice si fraza "si daca as fi luat, nu tot trebuia sa depun efortul?" Adica un fel de pregatire de terent pt cand ar fi prins. Si ar mai fi si argumentul lipsei lui de grasime. Chiar asa? Asa tare esti de pui atatia muschi pe tine fara bulking zdravan? Nu cred.
Si in mod miraculos pregateste terenul pt a face bani, sugerand ca faci la tine acasa cu gantere de 5 kile si poti arata ca mine, natural (trebuie doar sa apelezi la mine sa te indrum).

Edited by bursucelu_viesel, 09 May 2023 - 18:13.


#1073
Xulito

Xulito

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 13.03.2021

 sandu222, pe 07 mai 2023 - 18:30, a scris:

A disparut Xulito.

Haha. Nu nu. Am lasat o mai moale in ultima perioada cu dieta. E greu ca sa bagi atata mancare zi de zi, luni de zile, mai ales cand nu faci bani si nici advertising din asa ceva.
Am 89kg si fac mentinere. Din iunie o sa reincep in forta + un ciclu ok, fara abuz.

#1074
Xulito

Xulito

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 13.03.2021
Am ajuns in ro pt 2-3 luni. Vreau sa bag un nou ciclu. Nu stiu ce exact. Vreau ceva pt mai lean muscle. 5 6kg si bune decat 15... hahah

Voi ce ziceti?

#1075
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,843
  • Înscris: 06.10.2008

View PostXulito, on 24 iunie 2023 - 02:01, said:

Vreau sa bag un nou ciclu.

Te-ai bagat la borcanu cu miere?
La sfaturi de genul asta nu ma bag pt. ca fiecare e diferit si reactioneaza diferit.

#1076
Xulito

Xulito

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 13.03.2021

View Postsandu222, on 08 iulie 2023 - 19:20, said:



Te-ai bagat la borcanu cu miere?
La sfaturi de genul asta nu ma bag pt. ca fiecare e diferit si reactioneaza diferit.

Inca nu. Very soon

#1077
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,704
  • Înscris: 03.02.2009
Ian Barseagle. Are cum sa fie natural asta? Ca mie nu-mi vine sa cred, e un pic prea perfect sa fie adevarat.
link1
link2
link3
link4

Si apropo, tot zice ca are "6 foot 2", adica 188cm, ceea ce iarasi, eu as fi zis un 184cm, hai 185cm maxim, adica nici "6 foot 1". Dar in fine Aici Vinciun poate stie mai bine ce incalceala e, ca are nume de englez, e nascut in Moldova, si e ..rus..

Edited by bursucelu_viesel, 05 August 2023 - 11:52.


#1078
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 13.03.2007
Eu zic ca e natural , calitatea musculara exceptionala. Un dopat nu isi pierde timpul cu calistenics , e cumva la egal cu Remus Boroiu de la noi, dar parca asta arata ceva mai bine.

#1079
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,704
  • Înscris: 03.02.2009
link 5
link 6 E uite aici fra-su e natural dar el e "prea cusut cu ata alba".

Ba da-l in ma-sa ca nu-l cred deloc ca-i natural. Nici n-apucasem sa vad linkul 4 cand am postat. Pai ala face biceps si cu gantera de 40kg  daca se chinuie.
Boroiu am crezut ca-i natural dupa aspect, dar mi-a scapat din vedere ca era "baietas" (smecher). Ian Seagle asta sau cum l-o chema, ca nici numele nu cred ca-i adevarat, nici inaltimea, nici ca-i natural, pai asta e si "baietas" si nici n-arata a natural (in ochii mei). Deci eu zic ca nici vorba sa fie natural. Mai ales ca cica la un moment dat s-a dus la alti baietasi in Rusia si l-au ajutat cu un "program" si s-a umflat.
Plus motivatia - "mobilul crimei" adica sa faca bani ca influencer calisthenics pe Yt.

Edited by bursucelu_viesel, 06 August 2023 - 12:01.


#1080
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 13.03.2007
Ce ti se pare in neregula de spui ca nu crezi ca e natural? Cum judeci un sportiv ca sa poti afirma daca e natural sau nu? Crezi ca oricine arata impecabil dintr-un anumit punct de vedere nu mai e natural? Baiatu asta are niste insertii musculare de zici ca sunt puse cu micrometrul si un bf +-10% , repet eu la el vad doar un genetic de exceptie si multa munca. Pe de-asupra este si proportional dezvoltat...

Edited by Dodo03, 06 August 2023 - 12:46.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate