Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Montare AC cu alpinist/schela

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
mentor

mentor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 17.11.2003
Salutare,

A montat cineva aer conditionat cu ajutorul unui alpinist sau prin montarea unei schele?
Vreau sa schimb unitatile de la aerul conditionat pe care il am acum. Aerul era deja montat cand m-am mutat, si e pus ciudat, in dreapta geamului, nu ai acces la el din casa. Apartamenul se afla la etajul 8, in Bucuresti.

Edited by mentor, 08 April 2017 - 15:54.


#2
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Daca e in dreptul geamului cum nu e accesibil?
Doar nu ai geamuri ce nu se deschid la apartament.

Daca nu ai geam ce se deschide solutia cea mai simpla e sa scoti ramele de la termopan si scoti geamul temporar cat lucreaza, apoi il pui la loc.

#3
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 09.08.2005
Schelă pînă la etajul 8 - posibil, dar te va costa cît nu face. Închiriat schela, montat, ancorat, pus AC, demontat schela, reparat fațada blocului.
Alpinist - nu știu cît cer dar sigur e mai ieftin decît schela.
Aș zice să suni la o firmă de AC - s-ar putea să ai o surpriză plăcută și să se descurce prin metodele tradiționale...
http://fs65.trilulil...08c7610c66f.jpg

#4
mentor

mentor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 17.11.2003

View Postrumlegok, on 08 aprilie 2017 - 18:39, said:

Daca e in dreptul geamului cum nu e accesibil?
Doar nu ai geamuri ce nu se deschid la apartament.

Daca nu ai geam ce se deschide solutia cea mai simpla e sa scoti ramele de la termopan si scoti geamul temporar cat lucreaza, apoi il pui la loc.
Ca sa fiu mai exact e in dreapta geamului cam la 2 m in lateral. Cred ca a fost mutat acolo cand a fost reabilitat blocul.

Edited by mentor, 08 April 2017 - 20:45.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate