Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Doar canale analogic/analog...

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
CristinaPlohod

CristinaPlohod

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.04.2017
Buna ziua.Am cumparat recent un tv Orion Piff 22 dled,cica full hd. Am bagat cablul(rds) si am dat sa caute canale. A gasit doar cele analogice.Ce nu fac bine?Am selectat sa caute si digitale si analogice,dar doar cele analogice se salveaza 66 la numar.Am dat sa caute doar digitale,nu gaseste nici unul.Mai am un Samsung Led Hd,la acesta a gasit din prima toate canalele .Stiti cumva daca trebuie sa selectez alta tara in loc de Romania?Multumesc anticipat.

#2
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,157
  • Înscris: 22.02.2017
Pui frecventa 322.000 Mhz, Simbol Rate 6900, modulatia 64 Qam. Cautare automata sa fie.

#3
razvanbaciu

razvanbaciu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.04.2017
dai cautare  si selecteza cautare prin CABLU, nu ANTENA,  si dai cautare avansata. si daca ai posibilitatea sau dai cautare canale digitale + analog, la tv. mai noi poti sa faci asta
multa bafta

#4
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Ai CI-ul băgat în el sau ai băgat doar cablul și gata?

#5
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,454
  • Înscris: 12.07.2010
Are tuner DVB-C (cablu TV)? M-am uitat la caracteristici si scrie numai de DVB-T (antena - terestru). Dacă are DVB-C nu-i nevoie să dai cautare neapărat pe România, poate fi „altele” sau Finlanda, Danemarca...

#6
robert90bh

robert90bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 17.02.2008
este posibil ca tv-ul sa nu aiva tuner digital pentru cablu (DVB-C) ci doar terestru (DVB-T)! in conditiile astea nu o sa receptionezi canale digitale prin cablu tv ci doar cu antena terestra! intereseaza-te ce fel de tunere are modelul tv-ului!

#7
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,806
  • Înscris: 07.07.2009
Nu are DVB-C deci va funcționa numai cu un mediabox http://www.emag.ro/t...d/pd/EJS1NBBBM/

#8
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,309
  • Înscris: 08.02.2011
Din comentarii toti spun ca are tuner DVB-C si prinde o gramada de posturi digitale pe RDS, dar trebuie setat pe Polonia.

#9
CristinaPlohod

CristinaPlohod

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.04.2017

 Kalman2007, on 08 aprilie 2017 - 15:21, said:

Nu are DVB-C deci va funcționa numai cu un mediabox http://www.emag.ro/t...d/pd/EJS1NBBBM/
Pe cutie scrie ca are si DVB-T si DVB-C

 robert90bh, on 08 aprilie 2017 - 15:20, said:

este posibil ca tv-ul sa nu aiva tuner digital pentru cablu (DVB-C) ci doar terestru (DVB-T)! in conditiile astea nu o sa receptionezi canale digitale prin cablu tv ci doar cu antena terestra! intereseaza-te ce fel de tunere are modelul tv-ului!
Are ambele

#10
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,806
  • Înscris: 07.07.2009
Atunci încearcă cum au zis colegii. :D

#11
CristinaPlohod

CristinaPlohod

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.04.2017

 KyKyKyKy, on 08 aprilie 2017 - 15:15, said:

Ai CI-ul băgat ĂŽn el sau ai băgat doar cablul și gata?
Doar cablu si gata

 Kalman2007, on 08 aprilie 2017 - 15:45, said:

Atunci ĂŽncearcă cum au zis colegii. :D
Esti dragut, acum incerc toate variantele. Mulțumesc pt răspuns

#12
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Dacă e HD nu înseamnă că trebuie să prindă toate posturile.
HD e doar un format pentru posturi.


Și imagine.

#13
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

 Kalman2007, on 08 aprilie 2017 - 15:45, said:

Atunci încearcă cum au zis colegii. Posted Image
Are Dvb -C , reiese chiar din primul  rewiew de pe site . Trebuie insa setat pe alta tara la cautare .Posted Image

#14
CristinaPlohod

CristinaPlohod

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.04.2017

 KyKyKyKy, on 08 aprilie 2017 - 15:48, said:

Dacă e HD nu înseamnă că trebuie să prindă toate posturile.
HD e doar un format pentru posturi.


Și imagine.
Poi nu găsește nici macar un post hd, doar cele analogice.

 GingisHan2015, on 08 aprilie 2017 - 15:49, said:


Are Dvb -C , reiese chiar din primul  rewiew de pe site . Trebuie insa setat pe alta tara la cautare .Posted Image
Pe Samsung a mers Estonia din prima, a prins toate canalele si digitale si analogice. La asta nu-i place Estonia

 razvanbaciu, on 08 aprilie 2017 - 15:04, said:

dai cautare  si selecteza cautare prin CABLU, nu ANTENA,  si dai cautare avansata. si daca ai posibilitatea sau dai cautare canale digitale + analog, la tv. mai noi poti sa faci asta
multa bafta
Mulțumesc

#15
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,454
  • Înscris: 12.07.2010
Dacă TV-ul e OK nu faci ceva cum trebuie. Căutare completă/cablu/digital/ţară ...Îl laşi să scaneze până la 100%? Am avut surpriza să constat că un prieten care se plângea că nu prinde nimic digital îl lăsa să scaneze până pe la 50% după care văzând că sunt „0” canale găsite se plictisea, considerând că nu recepţionează nimic.

#16
CristinaPlohod

CristinaPlohod

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.04.2017

 Sidorin, on 08 aprilie 2017 - 16:02, said:

Dacă TV-ul e OK nu faci ceva cum trebuie. Căutare completă/cablu/digital/ţară ...ĂŽl laşi să scaneze până la 100%? Am avut surpriza să constat că un prieten care se plângea că nu prinde nimic digital ĂŽl lăsa să scaneze până pe la 50% după care văzând că sunt „0” canale găsite se plictisea, considerând că nu recepţionează nimic.
Clar ceva nu fac cum trebuie, dar nu stiu unde greșesc. Daca tot nu-mi iese chem echipa Rds sa puna CI si sa seteze ei.

#17
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,157
  • Înscris: 22.02.2017
Cei de la RCS sunt mult mai incompetenti decat noi astia de pe forum, iar CI+ nu te ajuta cu nimic atata timp cat nu te ajuta nimic de pe aici.

Incearca sa setezi tara Polonia, da.i scanare manuala si introduce frecventa 322.000 Mhz, 64 QAM, 6900 Symbol Rate, daca are semnal sa scrii aici.

Edited by ronuquet, 08 April 2017 - 16:31.


#18
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017
Daca-i modelu acesta ti-ai luat teapa... in afara de analogic n-ai sa prinzi digital pe cablu in vecii vecilor... tot ce-ti mai ramane este sa iei un STB HD de la firma ta de cablu. Daca l-ai luat recent du-te si inlocuieste-l cu un alt TV  care sa aibe in el DVB-C si eventual DVB-T2

http://www.emag.ro/t...d/pd/EJS1NBBBM/

Edited by bogdan181180, 08 April 2017 - 16:46.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate