Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Happy End - joc android

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#37
dobrocry

dobrocry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.12.2006
O verific si pe asta maine.

#38
dobrocry

dobrocry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.12.2006
Am lansat un update. Inca nu este disponibil. Sper sa il publice Google pana dimineata.
- Am reusit sa rezolv crashul de la inceputul jocului
- Am rarit reclamele
- Am corectat greselile de traducere
- Am adaugat detalii privind costurile repararii satului
Si mai raman de rezolvat cateva probleme semnalate de voi, dar raman pentru urmatorul update. Acum am rezolvat ce cred eu ca era urgent.

#39
dobrocry

dobrocry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.12.2006
Va multumesc pentru raspunsurile voastre. Am fost atent la ele si am incercat sa imi repar greselile. Pe langa modificarile de la ultimul update revin cu unele noi:
- Am modificat fizica jocului, incercand astfel sa ridic in mod pozitiv gameplay-ul jocului.
- Am facut playerul mult mai usor de controlat marind gravitatia, acceleratia, viteza si manevrabilitatea lui.
- Am adaugat scurte informatii folositoare si atentionari la inceputul fiecarui nivel.
- Am imbunatatit unele elemente de grafica.
- Am marit numarul de monede pe care il da boss-ul final, astfel incat, pentru a termina jocul, nu este necesar sa terminati toate nivelele cu numarul maxim de stelute.
- Am scos complet timpul de asteptare si reclamele video care blocau jocul dupa nivelele 5 si 10.
Sper ca am facut bine. Astept sfaturi si idei noi. Dupa cum vedeti, tin cont de ele.
Un Paste fericit alaturi de cei dragi voua!

#40
EMP83

EMP83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 04.12.2014
Joi îmi ajunge telefonul cu android și o să-ți încerc și eu joculețel. Felicitări pentru munca depusa.

#41
dobrocry

dobrocry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.12.2006
Multumesc EMP83. Astept cu interes parerea ta despre joc. Incerc sa il imbunatesc constant, astfel ca revin mereu cu update-uri.

#42
EMP83

EMP83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 04.12.2014
Am instalat și eu azi joculețelul. Seamănă un pic din câte îmi dau seama asa după primele minute de joc cu Leo's Fortune. Îmi place, deși nu sunt un gamer pe telefon din când în când merge. Voi mai reveni cu impresii după ce mai avansez și tot atunci voi pune și steluțele în Google Play.
Felicitări pentru munca depusă. 👍

#43
dobrocry

dobrocry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.12.2006
Mersi Emp83. Intr-adevar e in genul Leo`s Fortune sau Red Ball, dar sunt constient ca nu se ridica la nivelul lor. Intre timp m-am gandit la alt nume care cred ca i se potriveste mai bine "Hero Ball" :) Vreau sa il schimb cand termin si filmuletul de prezentare. Astept si impresiile.

#44
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008
...am jucat cateva nivele in BlueStacks si observ ca sunetul (muzica) intre nivele este cumva amplificat si se aude prost (se aud tot felul zgomote de parca as avea castile cu membrana sparta) ,in nivele se aude muzica bine. Cat despre joc ce pot sa spun: ca este interesant ! iti pune mintea la contributie !  dar daca stau sa ma uit mai mult la capul ala cum se misca (si expresiile fetei ) este oarecum sadic fara corp :)  Ai putea sa inlocui personajul principal cu un animalut (pangolin), la inceputul fiecarui nivel sa se faca rotund , ceva de genul acesta

#45
dobrocry

dobrocry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.12.2006
Multumesc ca ai incercat jocul stlk. In timpul nivelelor muzica este trecuta in background, pentru a nu perturba sunetele jocului. Intre nivele muzica revine la nivelul normal. Probabil este distorsionata de BlueStacks pentru ca pe mobil se aude ok. Cred ca alegerea personajului principal a fost cel mai greu si mi-a luat cel mai mult timp in jocul asta. Am mai bine de 100 de variante pe calculator si cred ca am ales varianta cea mai reusita din ce am eu. Ideea ta este f buna si m-am gandit si eu la asa ceva. Chiar daca este ceva mai greu de pus in practica, as incerca daca as gasi o varianta decenta cu licenta ieftina sau gratuita, chiar daca ar mai trebui modificata in Photoshop.

#46
EMP83

EMP83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 04.12.2014
In seară asta m-am mai jucat câteva nivele. Am avut ceva probleme să lansez aplicatia în sensul ca aplicația se inchidea subit. Nu-mi dădea force close sau ceva, doar se inchidea singura când vroiam să apăs pe Play. Nu știu daca are vreo legătură însă de fiecare data când s-a închis am lansat aplicatia din poziția landscape a telefonului. Dupa câteva încercări am schimbat telefonul în poziția portraite și a mers. Acum poate are legătură și cu softul telefonului ca nu este matur ținând cont care telefonul doar ce a fost lansat (S8).

Edited by EMP83, 25 April 2017 - 20:05.


#47
dobrocry

dobrocry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.12.2006
Tinand cont de ce mi-ai descris, am facut un update la sdk android si in curand am sa lansez un nou update. Dar nu am posibilitatea sa probez jocul pe un asemenea telefon :) Sper doar ca update-ul sa rezolve problema. Dar mai dureaza putin, pt ca mai am cateva modificari de facut. Mersi EMP83.

#48
Captainclaw

Captainclaw

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.05.2017
Felicitari pentru joc, tocmai ce l-am terminat. Am avut probleme cu nivelul 13 cu acel bolovan, era bine daca era altfel creata aceea situatie. Am mai intampinat unele probleme, iesea din joc singur si primeam black screen. Probabil ca daca nu stiam ca jocul este creat de un roman din aceasta comunitate nu i-as fi dat sanse tinand cont acele probleme de black screen.
Jocul este frumos, o grafica buna si niveluri frumos gandite care te tin in priza. Inca o data felicitari si bafta in continuare !

#49
dobrocry

dobrocry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.12.2006
Multumesc frumos Captainclaw. Intr-adevar jocul mai are ceva probleme, in special din cauza reclamelor de la Google. Nu inteleg de ce, dar am observat ca cele mai mari probleme cu black screen le au telefoanele Xperia. Sper in iunie sa revin cu un update major care sa rezolve majoritatea problemelor, inclusiv cu o grafic noua, mai reusita (parerea mea). Am sa mai introduc niste mesaje de ajutor pe parcursul jocului, pentru ca jucatorul sa nu se mai loveasca de genul ala de probleme cu care te-ai confruntat tu la nivelul 13. De cand am lansat jocul, am avut parte de o critica constructiva din partea voastra (pe care speram sa o am) si care m-a ajutat sa-l imbunatatesc.

#50
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 18.05.2017
ma bucur ca romanii fac si jocuri. o sa il iau si eu pe telefonul meu si revin cu impresii

#51
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 18.05.2017
revin cu un review
e misto jocul chiar imi place. merge perfect pe telefonul meu. m-am blocat la nivelul 3 ala cu butonul , nu stiu ce sa fac.
i-ai putea pune si niste arme sau ceva ca la mario. ce imi place e controlerul, butoanele de miscare, sunt funny.
ai putea pune si niste cutii care sa se deschida sau ceva. sau sa le spargi.
nu stiu cum e la stagiile urmatoare insa ar fi bine sa bagi din ce in ce mai multe chestii gen butoane, chestii care lovesc , arme , trambuline etc etc

#52
dobrocry

dobrocry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.12.2006
Multumesc high_energy. Ma bucur ca iti place jocul si ca ai postat parerile si ideile tale. Invat mereu cate ceva nou si tin cont ce trebuie sa mai modific. La nivelul 3 apesi butonul, ca sa se deschida bariera, dupa care te intorci si impingi cutia.
Chiar ma bucur ca sunt romani care isi sustin oamenii din comunitate :)

#53
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 18.05.2017
pai stai am impins cutia , cade pe bariera, si de acolo?
am apasat iar pe buton cu cutia cazuta pe pamantul ala de langa bariera, se intoarce bariera si pana la urma se blocheaza in bariera cand vreau  sa duc bariera pana la capat. si daca nu imping cu bariera imping eu cutia si cade in golul ala al butonului si se sparge.
ce fac?

#54
dobrocry

dobrocry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.12.2006
După ce cade bariera, te întorci si împingi cu viteza cutia pe bariera si in continuare pe pământ, până ajungi în capăt. Cutia se strică numai când ajunge în locuri greșite. Succes :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate