Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Întrebare ITP

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
ionica9559

ionica9559

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.04.2017
Salut, am fost plecat in alta țara și acum trebuia sa fac inspecția tehnica periodica problema este caroseria are urme de lovituri pe ia am dovada de la poliție ca urmele nu sunt din nici un eveniment rutier sau de orice alta natura, pot face itp-ul cu dovada de la poliție dacă este expirata. Loviturile nu afectează cu nimic sistemul de semnalizare sau funcționarea mașini.

#2
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Da, poti.

#3
turbocompresor

turbocompresor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 17.06.2013
poate sa te pice itp-u pentru orice, de obicei la noi nu se practica treaba asta, majoritatea inspectorilor itp is de treaba si mai mult vor sa te ajute decat sa te incurce. Bineinteles, sa nu mergi cu rable care mai nu le cad rotile

#4
ionica9559

ionica9559

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.04.2017
Am înțeles. Nu pot sa m-a duc la poliție sa iau alta dovada ?

#5
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
La noi se face ITP si fara sa vada masina de aproape.
Iti spun ca am trecut prin asta Posted Image
Am parcat in fata, m-am dus am platit, s-a uitat din pragul usii la masina din parcare, a vazut ca e model nou si probabil a spus ca nu are rost sa se uite la ea.

Edited by rumlegok, 07 April 2017 - 22:25.


#6
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
problema nu e daca ai tu vreo hartie de la politie cu privire la lovituri, ci ca ai elemente ale caroseriei avariate.
treci pe la o statie ITP si intreaba, dar sunt sanse maricele sa nu poti trece ITP-ul pana nu rezolvi problemele.

#7
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Din experienta, ina ceste cazuri ITP se face sambata, cand inspectorii RAR nu au program de teren :D

#8
ionica9559

ionica9559

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.04.2017
Am înțeles. Multumesc

Am înțeles. Multumesc

#9
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006

View PostAdm, on 07 aprilie 2017 - 22:43, said:

Din experienta, ina ceste cazuri ITP se face sambata, cand inspectorii RAR nu au program de teren Posted Image
eu am avut ghinion sa-mi blocheze masina sambata si a trebuit sa astept o ora sa vina de la rar, eram in valcea la nurvil...deci nimic nu e imposibil

#10
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010

View PostAdm, on 07 aprilie 2017 - 22:43, said:

Din experienta, ina ceste cazuri ITP se face sambata, cand inspectorii RAR nu au program de teren Posted Image
Te contrazic !
Se face dupa orele 17:00
Atunci nu le mai blocheaza !
Eu am facut itp la un Logan care avea motor de solenza si initiatorul  se plange ca are cateva urme de lovituri Posted Image

#11
flomelomanul

flomelomanul

    Opera lover

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,718
  • Înscris: 12.07.2011
La mine in oras a fost anul trecut in iunie o grindina cu gheata de marimea unor mingi de tenis de camp. Sunt sute de masini "bombardate" care circula bine-mersi in zona (inclusiv a mea are vreo 30 de indoituri superficiale, fara alte efecte, nici macar vopseaua n-a sarit la locurile de impact). Am cunostinte care s-au dus la ITP cu masinile bombardate si n-au avut nicio treaba, din moment ce restul functioneaza bine. Eu mai am pana-mi vine randul la ITP (feb. 2018), dar nu-mi fac niciun fel de griji. Am si dovada de la politie (am stat cca. 5 ore la coada ca s-o iau, ca erau sute de soferi ce aveau nevioe de ea), dar oricum e expirata.

#12
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,847
  • Înscris: 25.01.2007

View PostAdm, on 07 aprilie 2017 - 22:43, said:

Din experienta, ina ceste cazuri ITP se face sambata, cand inspectorii RAR nu au program de teren Posted Image
acum rar lucreaza si sambata, e prea mare omorul la inmatriculari

#13
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006

View Postrumlegok, on 07 aprilie 2017 - 22:24, said:


Am parcat in fata, m-am dus am platit, s-a uitat din pragul usii la masina din parcare, a vazut ca e model nou si probabil a spus ca nu are rost sa se uite la ea.

Ultima oara eu am facut ITP-ul fara sa am masina.Caz concret Posted Image Posted Image Posted Image

#14
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Pai are si logica... cum era sa ai masina daca aveai ITP expirat... doar nu deveneai infractor sa circuli cu ea sa o vada aia, o lasi in parcare acasa si te duci pe jos sa ii faci ITP :D

#15
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Se face fotografie la masină nu are cum să iti facă fără să bagi masina acolo .nu mai mintiti..

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate