Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

C43 AMG Sedan

* * * * - 7 votes
  • Please log in to reply
2280 replies to this topic

#955
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Respectul Mercedes ro la cote înalte.
I told u so :)

Setia 1? Iei la sotie un x4 ma, mai cheleanu la bani da cu de toate :)))


#956
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012

View Postfigo1988, on 11 ianuarie 2018 - 01:46, said:

Tot ce voi spune este ca, la 3 luni de la comanda rotilor din "aplicatia mercedes", si dupa o luna de intarziere initiala, solutia gasita impreuna cu autoklass a fost sa-mi fie returnat avansul. E destul de SF ce s-a intamplat si cum se poate sa existe asemenea probleme la nivelul asta...  Practic, atunci cand in final a ajuns un set era pe 17", ulterior a ajuns si cel pe 18" comandat, doar pentru a descoperi ca nu se potriveste... Asa ca o sa imi cumpar "de pe net", la aproape jumatate din pretul la care am fost cotat in final.

Pun si o poza pe care am apucat sa o fac pe fuga, dupa ce ne-am pus standul in picioare. Desi o sa fie 4 zile destul de aglomerate (+10h pe zi la stand), sper sa apuc sa ma si plimb prin expozitie. Nivelul la care sunt oamenii astia e pur si simplu incredibil. Eu nu reusesc sa comand niste roti amarate in Romania, iar aici sunt hectare intregi de expozitie, cu cele mai complexe si mai avansate produse legate de domeniul auto.

PS: Am acum un Seria 1 automat ca rental. M-a intrebat la Sixt, avem A-classe si Seria 1, pe care-l vreti? Seria 1 am raspuns, instant. Misto masina, are sistemul de sunet Harman Kardon, poate apuc sa-l ascult mai bine luni, cand duc masina la aeroport. Ceva sugestii de modalitati de a-l testa? Avand la dispozitie doar un telefon,  bluetooth si cablu USB. In rest, super-misto masina  (118d, cheluta) si m-am adaptat surprinzator de repede condusului pe partea gresita.

Attachment 20180110_210739.jpg
CE roti pe 18 ti-ai comandat de nu s-au potrivit? Ti-am zis ca s-ar putea sa ai surprize d-astea din cauza franelor.

Despre ce expozitie vorbesti?

#957
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View PostMembruAnonim, on 11 ianuarie 2018 - 05:56, said:

Respectul Mercedes ro la cote înalte.
I told u so Posted Image

Setia 1? Iei la sotie un x4 ma, mai cheleanu la bani da cu de toate Posted Image))

Nu ma, Seria 1 mi-au inchiriat astia de la Sixt cat sunt in Anglia. Asta de la rental sunt oricum chele in general, cel putin astea pe care le-am inchiriat in ultima perioada, si A3 si Seria 1 m-am bucurat ca au volan si pedale, in rest chele complet.

View Postemil_sv, on 11 ianuarie 2018 - 07:18, said:

CE roti pe 18 ti-ai comandat de nu s-au potrivit? Ti-am zis ca s-ar putea sa ai surprize d-astea din cauza franelor.

Despre ce expozitie vorbesti?

Pe astea le comandasem, recomandate de aplicatia celor de la Autoklass https://www.kunzmann...malaya-gray.htm , dar cu cauciucuri de iarna.

http://www.autosportinternational.com/

#958
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am inteles mai cu seria 1 de la sixt. Ziceam si eu ce tre sa iei...

Lucreaza si tu cu hertz ca sunt mai profi si de obicei au masini f dotate la clasele astea entry. De ex te duci direct la ei la parcare si semnezi o hartie si atat. Nu pierzi deloc timpul iar preturile sunt f bune. Eu nu mai prezint nimic, data trecuta nici buletin, nimic. Cred ca ma avea scanata aia... Sigur ma are

Stii ca mașina mea e de la sixt? I-au pus mmi cou touch si quattto da nu i-au pus un amarat de buton de Autohold :)

Edited by MembruAnonim, 11 January 2018 - 09:57.


#959
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014

View Postfigo1988, on 11 ianuarie 2018 - 01:46, said:

.... m-am adaptat surprinzator de repede condusului pe partea gresita.
Esti tare, eu am condus 2 concedii in 2 insule unde circulatia este muuuult sub UK si chiar daca n-am avut probleme, la mama lor nu m-as incumeta.

#960
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View PostMembruAnonim, on 11 ianuarie 2018 - 09:55, said:

Am inteles mai cu seria 1 de la sixt. Ziceam si eu ce tre sa iei...

Lucreaza si tu cu hertz ca sunt mai profi si de obicei au masini f dotate la clasele astea entry. De ex te duci direct la ei la parcare si semnezi o hartie si atat. Nu pierzi deloc timpul iar preturile sunt f bune. Eu nu mai prezint nimic, data trecuta nici buletin, nimic. Cred ca ma avea scanata aia... Sigur ma are

Stii ca mașina mea e de la sixt? I-au pus mmi cou touch si quattto da nu i-au pus un amarat de buton de Autohold Posted Image

M-am uitat in cont si cica masina pe care o am valoreaza 29k. Trebuie sa fii baut mult gaz ca sa dai atatia bani pe un 118d chel. :)  Nici cu astia de la Sixt nu am avut vreodata probleme, sau sa pierd timp inutil la inchiriere, dar o sa arunc un ochi si la Hertz data viitoare.

View Postmufasa, on 11 ianuarie 2018 - 22:48, said:

Esti tare, eu am condus 2 concedii in 2 insule unde circulatia este muuuult sub UK si chiar daca n-am avut probleme, la mama lor nu m-as incumeta.

Asa ma gandeam si eu, dar circulatia e extrem de civilizata si te obisnuiesti repede, nu prea se baga aiurea, nu conduc agresiv in general si ai timp suficient sa iti planuiesti miscarile. Plus ca la ei in trenuri se sta la gramada si cu preturi porcos de mari, mai ales la orele de varf, deci am fost oarecum fortat sa inchiriez.

Altfel, mi-am comandat intr-un final rotile, de pe ebay. Astea sunt

[ https://assets.mbusa.com/vcm/MB/DigitalAssets/Vehicles/Models/2018/C-Sedans/All/Features/2018-C-C43-AMG-SEDAN-008-MCFO.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#961
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Ah, am uitat, 118d asta nu e chel-chel, are sistem de sunet harman kardon. Tot nu pot sa fac diferenta la sunet :lol:

O sa ma joc un pic cu el mâine, pe drumul de întoarcere, poate pot sa descarc ceva și sa pun prin USB

#962
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012
Multe masini interesante la autosport. Dar nu e un salon auto efectiv e mai degraba un salon al industriei conexe, nu? Ceva interesant pe acolo, iesit din comun/original altceva decat masini evident?

#963
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postfigo1988, on 14 ianuarie 2018 - 09:41, said:

Ah, am uitat, 118d asta nu e chel-chel, are sistem de sunet harman kardon. Tot nu pot sa fac diferenta la sunet :lol:

O sa ma joc un pic cu el mâine, pe drumul de întoarcere, poate pot sa descarc ceva și sa pun prin USB

Ia du-te la orl poate ai dopuri in urechi... :)))

Cum fu mașina? Ai bagat si tu putin piciorul in ea?

#964
f1gio

f1gio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 28.02.2011
A-ti spus Ceva de un salón auto??
Poze calde de acum cateva ore. Sper SA va placa.

Sper SA nu se supere initiatorul. Attached File  IMG_20180114_121838.jpg   81.43K   77 downloadsAttached File  IMG_20180114_122236.jpg   71.69K   69 downloads

#965
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,010
  • Înscris: 01.11.2005
Astea is de la Bruxelles,unde se conduce pe dreapta :)

#966
f1gio

f1gio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 28.02.2011

View Postbolo, on 14 ianuarie 2018 - 21:04, said:

Astea is de la Bruxelles,unde se conduce pe dreapta :)
Corect Bruxelles, (auto-salon 12-21-01/18 PTR amatorii durata acestui eveniment).Attached File  IMG_20180114_114831.jpg   68.21K   25 downloads

#967
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View Postemil_sv, on 14 ianuarie 2018 - 19:54, said:

Multe masini interesante la autosport. Dar nu e un salon auto efectiv e mai degraba un salon al industriei conexe, nu? Ceva interesant pe acolo, iesit din comun/original altceva decat masini evident?

E salon destinat in general motorsportului. Erau aproape toate masinile de F1 din sezonul 2017, masina de LMP1 a Porsche (pe langa Porsche Motorsport cu competitiile lor), Ligier, Ginetta, plus toti furnizorii importanti din industrie. Destul de multe lucruri interesante si cu multe reduceri bune. Noi am fost ca expozanti, deci nu am apucat sa ma uit foarte in detaliu la tot.

https://www.motoring...-2018-pictures/

View PostMembruAnonim, on 14 ianuarie 2018 - 20:13, said:

Ia du-te la orl poate ai dopuri in urechi... Posted Image))

Cum fu mașina? Ai bagat si tu putin piciorul in ea?

Am luat azi si C43-ul, chiar nu pot spune ca simt diferenta intre sistemul harman kardon de pe BMW si cel standard de pe C-class, pe care il am eu. :D

Am bagat la intoarcere, dar era moarta si ingropata. Sincer, decat asa ceva, mai bine un Golf/altceva din clasa respectiva, dar dotat decent. Cine ia 118d-ul dotat asa, il ia doar pentru emblema.

PS: Care-i faza cu scaunele cu reglaj manual la BMW? Daca nu te ridici de pe el, nu ai cum sa-l faci sa se ridice? Ca l-am lasat prea mult in jos si, pana nu m-am ridicat de pe el, nu a vrut sa se ridice la loc.

#968
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,463
  • Înscris: 15.06.2007

View Postbobalex18, on 03 ianuarie 2018 - 21:35, said:

eu i-am zis că se va maturiza și va trece la cerculețe...am făcut un calcul pt retrofituri, mă costă sub 1000 de lei piesele pentru a se parca singură. mă gândesc dacă să pun și pachetul de lumini....
Si faci sa ai beculete de alta culoare in cabina? Ca mie minse face rau cand vad 30000 de luminite prin masina aia. Ce dracu' ca nu-i havion.  Macar sa lumineze verde, sau alb dar cu putere scazuta.  Rosul este obositor.

#969
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Super-tare tehnologia cu turbo hibrid: https://www.autoblog...-detroit-43062/

Quote

like the non-AMG version, the engine is turbocharged and has an electric auxiliary compressor that eliminates turbo lag. And its mild hybrid system's EQ Boost starter-alternator can throw in an additional 21 hp and 184 lb-ft of torque momentarily.


#970
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
partea trista e ca Audi a pus deja asta pe noul SQ7 V8 diesel :). Interesante abordarile oricum. Audi si Mercedes compresor electric si sistem de 48V, Volvo pompa/compresor ce baga aer in turbo suplimentar ca sa reduca turbolagul :) pe motoare mici si benzina introduc si turbina variabila (gen 1.5 tsi)... se dezvolta mult lucrurile, daca mai adaugam si motorul pe care vrea sa il introduca Mazda pe benzina cu autoaprindere si mai era parca ceva de la Nissan cu ceva variabil la axul cu came (sau in alta parte de schimba raportul de compresie in timp real parca) se anunta schimbari importante.

#971
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012
http://www.autoexpre...ld-kill-diesels

The variable compression petrol engine will arrive in an Infiniti QX50 and its efficiency gains could make diesel redundant

Asta e interesant de vazut ce poate. Daca il mai si hibridizezi reduci dramatic emisiile etc sii ii dai si un boost de putere considerabil.

Edited by emil_sv, 17 January 2018 - 15:34.


#972
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Am pus rotile de iarna, ceva mai confortabile decat cele de vara (18" vs 19"), dar am o problema cu senzorii de presiune in roti. O sa dau o fuga pe la Autosoft sa-i reseteze si pe urma am inteles ca trebuie sa conduc 20-30km, constant, ca sa-i preia masina.

Nu pot sa nu observ diferenta de profesionalism. Sambata noapte ma conversam cu neamtul pe ebay, luni le-a trimis, ieri au ajuns. S-au potrivit la fix.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate