Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Huawei P9 Lite 2017

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1076 replies to this topic

#919
have_dreams

have_dreams

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 01.06.2010
Tot urmaresc topicul asta, dar eu n-am primit update-ul inca...
Sunt pe B210, Huawei P9 Lite 2017, deblocat, de la eMag.
Vreo idee?

#920
oxygenlios

oxygenlios

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 20.04.2016
@have_dreams
   Astepti...o sa vina si la tine. Update-ul vine in functie de IMEI.

Pentru toti ce care sunt interesati de VoLTE / VoWIFI si functii legate de Oreo pe P9 Lite 2017 (PRA-LX1C432), va invit sa faceti parte din grupul de pe
Facebook.    (https://www.facebook...04267529991481/)

Edited by oxygenlios, 17 July 2018 - 08:00.


#921
Radub87

Radub87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.05.2018
Acum am primit și eu update-ul. Pachetul l-am descărcat din Roaming. :)

#922
arhip

arhip

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 30.08.2007
Salut,astazi la  pranz am primit si eu update-ul.Ca o curiozitate ,dupa ce s-a terminat instalarea aveam mai mult spatiu liber decat inainte.
Eu am abonament Digi.Cum pot beneficia de volte???va rog daca stie cineva.Multumesc.

#923
bustanv

bustanv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 31.10.2016
Tot ca o curiozitate, după 3 zile cu Oreo spațiul disponibil a început să scadă alarmant, mai cu seamă că nici o curățare nu are efectul scontat. După instalare aveam 4 GB liberi. Acum am mai rămas cu 2,5 GB liberi, imediat după curățare. Cu Nougat aveam relativ constant în jur de 3 GB liberi, având exact aceleași aplicații instalate ca și acum. Am dat și Wipe Cache, degeaba. Spațiul disponibil scade. Lent, dar sigur.

Edited by bustanv, 17 July 2018 - 15:40.


#924
arhip

arhip

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 30.08.2007
Multumesc,o sa revin dupa cateva zile in cazul in care o sa constat acelasi lucru.

#925
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010
Aplicațiile sunt mai mari și ocupa spațiu mai mult.

#926
bustanv

bustanv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 31.10.2016
M-am uitat, dimensiunea aplicațiilor e aceeași. Cache-ul curățat. Cu toate astea spațiul e mai mic cu 2 GB decât imediat după instalare (cu exact aceleași aplicații) și cu aproximativ 1 GB decât acum 2 zile. Deci în 2 zile s-a "umplut" cu 1Gb, fără să instalez nimic. A, am șters și cache-ul din Chrome. Am șters tot ce era inutil.

#927
ask1967

ask1967

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 10.05.2010
Luat de la portocalii...folosit in Digi...aceeasi chestie...spatiu mult dupa update care se micsoreaza repede ..recomand curatare din cand in cand si cate un restart...
Update va primi fiecare..deja unii vor downgrade si pe bune...nu-i inteleg !
Tipau sa vina sa vina up....pfff! Posted Image

#928
dd80

dd80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 28.07.2012
Dati un restart. Eu am 4.5 Gb liberi dupa update, insa ce-i drept mai am ceva aplicatii de instalat.

Edited by dd80, 18 July 2018 - 23:12.


#929
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Si-a facut update tel fiului meu azi noapte. A aparut sus VoLTE.

#930
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
In afara de setari care au fost organizate altfel si economisirea bateriei care m-a lasat masca pentru ca nu mai inteleg nimic (lansare secundara!!??!?), ce naiba aduce nou android 8? Nevasta-mea e pe Voda deci nu exista VoLTE sau VoWiFi.

#931
oxygenlios

oxygenlios

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 20.04.2016
Mai nimic...VoLTE si VoWIFI doar pe Orange....pe DIGI, slabe sanse. Poate, in mod paradoxal, o sa vina vreun update care sa contina setarile pentru Digi (226 - 05)  pentru VoLTE & VoWIFI, ori, sa gasim o metoda sa le introducem noi personal..nu stiu..
VoLTE, momentan este cam inutil pentru ca nu toti au terminale compatibile 4G VoLTE...in schimb, VoWIFI este foarte bun in zonele fara semnal, ceea ce reprezinta un avantaj (parerea mea)..
Ce mi se pare mie cel mai ciudat lucru posibil, este ca pe P9 Lite Mini 2017, DIGI a implementat setarile de VoLTE (poate in viitor si VoWIFI), iar pe varianta Lite 2017 (Normal), nu.
(https://www.mobilissimo.ro/comparatii/huawei-p9-lite-2017-vs-huawei-p9-lite-mini-vs-huawei-p8-lite-2017-vs-huawei-p8-lite)...este complet inferior...numai ca Mini are Snapdragon, iar al nostru are Kirin 655...

Edited by oxygenlios, 23 July 2018 - 14:07.


#932
Mundoo

Mundoo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 19.02.2016

View Postoxygenlios, on 23 iulie 2018 - 13:55, said:

Mai nimic...VoLTE si VoWIFI doar pe Orange....pe DIGI, slabe sanse. Poate, in mod paradoxal, o sa vina vreun update care sa contina setarile pentru Digi (226 - 05)  pentru VoLTE & VoWIFI, ori, sa gasim o metoda sa le introducem noi personal..nu stiu..
VoLTE, momentan este cam inutil pentru ca nu toti au terminale compatibile 4G VoLTE...in schimb, VoWIFI este foarte bun in zonele fara semnal, ceea ce reprezinta un avantaj (parerea mea)..
Ce mi se pare mie cel mai ciudat lucru posibil, este ca pe P9 Lite Mini 2017, DIGI a implementat setarile de VoLTE (poate in viitor si VoWIFI), iar pe varianta Lite 2017 (Normal), nu.
(https://www.mobiliss...-huawei-p8-lite)...este complet inferior...numai ca Mini are Snapdragon, iar al nostru are Kirin 655...
Acel SnapDragon ofera o performanta net inferioara.

Au adaugat VoLTE pe acel terminal deoarece se vinde.

#933
oxygenlios

oxygenlios

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 20.04.2016

View PostMundoo, on 23 iulie 2018 - 16:40, said:


Acel SnapDragon ofera o performanta net inferioara.

Au adaugat VoLTE pe acel terminal deoarece se vinde.
Nu prea cred că P9 Lite Mini 2017 a fost mai vândut ca P9 Lite 2017 normal...ăla e Quad-Core, iar Kirin este Octa-Core.. totuși..
Eu sper totuși, că va găsii cineva vreo metodă să facă să meargă si pe P9 Lite 2017.... ține doar de setările Digi, să fie găsite si o metodă prin care să le putem integra...
Nu prea mi se pare corect din moment ce alții cu telefoane gen Xiaomi-uri, Le-Eco si alte branduri să meargă VoLTE si VOWIFI pe ele, ținând cont doar de faptul că SIM-ul trebuie aprovizionat cu VoLTE Ă®n Digicare...de ce nu este si la noi așa?!
ĂŽntreb si eu..

Edited by oxygenlios, 24 July 2018 - 00:52.


#934
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010
Pana nu pune Huawei setările de Volte în telefon, serviciile nu or sa funcționeze.

#935
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
Cica ar fi aparut B369. L-a pus cineva?

#936
oxygenlios

oxygenlios

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 20.04.2016
Poate pe Firmware Finder...pe OTA în niciun caz..

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate