Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Huawei P9 Lite 2017

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1076 replies to this topic

#829
bustanv

bustanv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 31.10.2016
Update B210.

Edited by bustanv, 21 May 2018 - 21:00.


#830
doru-_

doru-_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 25.03.2014
Nu-i da update daca esti in beta

#831
deejayscottish

deejayscottish

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 26.06.2017
Securitatea pe mai, functie de screenshot cu glisarea a 3 degete pe ecran, optimizare (cica) la "Manager telefon", dar eu n-am simtit-o.

#832
ask1967

ask1967

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 10.05.2010
Ba se simte o alta fluienta -de 210 vorbesc-....si managerul parca e altceva...e mai friendly ca si interfata.

#833
bustanv

bustanv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 31.10.2016
Managerul e de vreo două ori mai rapid și telefonul parcă se "îneacă" mai puțin.


#834
deejayscottish

deejayscottish

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 26.06.2017
Pentru faptul ca se incarca mai rapid la 100% nu inseamna ca-i mai fluent. Procesul de optimizare, din punctul meu de vedere, dureaza mai mult.

#835
doru-_

doru-_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 25.03.2014
Procesul de optimizare dureaza mai mult. Am facut comparatie cu un p8 lite.

#836
samsung26

samsung26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 31.03.2009
pe un p 9 lite 2017 achizitionat de la vodafone in decurs de o saptamana am avut 2 actualizari, b159 iar azi am primit b163 , se pare ca in ritmul asta ajungem si noi pe cei de orange sau telekom care sunt la b210.sper sa nu fie on -toppic dar pe un samsung a5 2017  pe orange al sotiei oreo a fost instalat saptamana trecuta , speram ca in iunie sa vina si randul nostru.

#837
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Am mai cautat pe forum... dar nu am gasit niciun raspuns. Eu am telefonul din luna decembrie. Nu joc jocuri sa il fac sa friga... l-am cumparat mai mult sa folosesc waze prin orasele necunoscute din Romania. Pana la urma, nici waze-ul nu l-am folosit prea des, insa, de o luna mi-a aparut o pata galbena, elipsoidala, pe partea stanga, cam pe la jumatatea ecranului.

A mai intampinat cineva o asemenea problema? Am inteles ca la un amic ( a lucrat printr-un service unde se reparau si telefoanele huawei ) ca multe tipuri veneau cu probleme la ecrane: pede si dungi galbene pe ecran.

#838
doru-_

doru-_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 25.03.2014
Am avut aceeasi problema cu un p8 lite. Pata galbena iti apare in momentul in care una sau mai multe componente de pe placa de baza se supraincalzesc. Trimite-l in service si cere inlocuirea dispozitivului daca e in garantie. Conform legii, o solutie pentru garantia unui produs este inlocuirea acestuia. Eu l-am trimis de 3 ori in service pana am cerut inlocuirea lui. Succes!

Legea 449/2003
Art. 10. -
În cazul lipsei conformității, consumatorul are dreptul să i se aducă produsele la conformitate, fără plată, prin reparare sau înlocuire, în funcție de opțiunea consumatorului, conform art. 11, sau să beneficieze de reducerea corespunzătoare a prețului ori de rezoluțiunea contractului privind acele produse, în condițiile art. 13 și 14.
Art. 11. -
(1) În cazul lipsei conformității, consumatorul are dreptul de a solicita vânzătorului, ca măsură reparatorie, înlocuirea sau repararea produsului în funcție de opțiunea sa, în fiecare caz fără plată, cu excepția situației în care această solicitare este imposibilă sau disproporționată.

#839
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Este cumparat in luna decembrie, am garantie la el si o sa cer schimbarea ecranului. Intrebam ca poate mai sunt colegii pe forum care intampina o astfel de problema cu telefonul.

#840
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 26.02.2010
E problema veche la Huawei, un prieten a înlocuit doua ecrane la Ascend P6.

#841
doru-_

doru-_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 25.03.2014

View Postgozmyn, on 26 mai 2018 - 08:49, said:

Este cumparat in luna decembrie, am garantie la el si o sa cer schimbarea ecranului. Intrebam ca poate mai sunt colegii pe forum care intampina o astfel de problema cu telefonul.
Problema nu cred că este ecranul. Ecranul nu prea are cum să se încălzească atâta de tare. Problema e cu placa de bază sau unele componente de pe placa de bază. Sfatul meu e să ceri înlocuirea telefonului (asta dacă nu vrei să îl trimiți in service în mod frecvent)

View Postgozmyn, on 26 mai 2018 - 08:49, said:

Este cumparat in luna decembrie, am garantie la el si o sa cer schimbarea ecranului. Intrebam ca poate mai sunt colegii pe forum care intampina o astfel de problema cu telefonul.
Problema nu cred că este ecranul. Ecranul nu prea are cum să se încălzească atâta de tare. Problema e cu placa de bază sau unele componente de pe placa de bază. Sfatul meu e să ceri înlocuirea telefonului (asta dacă nu vrei să îl trimiți in service în mod frecvent)

#842
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Tocmai de asta imi era teama... problema nu cred ca tine de ecran si de componentele de pe placa. Daca il inlocuiesc.... nu cred ca imi garanteaza nimeni ca pe urmatorul nu va aparea misterioasa pata galbena. Pot cere inlocuirea lui fiind la prima trimitere in service? Stiu ca pot cere unul nou dupa 2 sau 3 probleme tehnice, insa la prima ?

#843
doru-_

doru-_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 25.03.2014

View Postgozmyn, on 28 mai 2018 - 21:35, said:

Tocmai de asta imi era teama... problema nu cred ca tine de ecran si de componentele de pe placa. Daca il inlocuiesc.... nu cred ca imi garanteaza nimeni ca pe urmatorul nu va aparea misterioasa pata galbena. Pot cere inlocuirea lui fiind la prima trimitere in service? Stiu ca pot cere unul nou dupa 2 sau 3 probleme tehnice, insa la prima ?
In lege nu se specifica faptul ca nu poti cere inlocuirea produsului numai dupa 2-3 vizite la service. Cei de la Huawei mi-au spus ca se supraincalzesc anumite componente de pe placa de baza si asta prajeste ecranul. La p8 lite pata aparea in dreptul tastelor de volum. Dupa inlocuirea ecranului, pata a aparut in acelasi loc. In ecran, nu are ce sa se incalzeasca.

#844
deejayscottish

deejayscottish

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 26.06.2017
A mai observat cineva o usoara incalzire mai rapida a telefonului in urma actualizarii la B210? Si-o durata a bateriei mai mica, as putea spune.

#845
genuinelux

genuinelux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 07.12.2015
Eu la fel, ma dispera trebuie sa îl încarc de 2 ori pe zi :/

#846
deejayscottish

deejayscottish

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 26.06.2017
Poate chiar de 2 ori pe zi nu, dar o scadere a duratei bateriei tot am simtit.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate