Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Sfat alegere bicicleta

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Xme

Xme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 16.12.2006
Salutare,

Biciclesc de cand ma stiu, dar in ultimii 10-15 ani am avut o singura mandra intre picioare.

E timpul sa iau alta noua .. intrebarea pe care? Am gasit doua insa poate ma ajutati voi cu un sfat care e mai buna ..


canondale Trail 6 29er GRN 2017
https://www.bikexcs....2017-15168.html

sau

CUBE AIM PRO Flashorange Grey 2017
http://www.bikexpert...nge-grey-2017_2

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Asta o fi mai buna ca este Klingoniana ?


"Cadru: Diavolul în detaliu. Pentru inceput, 6061 tuburile de sus din aluminiu și în jos sunt extrem de mulțumită de lumină și rigid, procesul nostru mecanic de formare. atingeri Standout includ dirijate pe plan intern cabluri și un foarte elegant, IS disc de montare între scaun și montanții de lanț. ocheți face o transformare dropout în navetiști zilnic ușor. Agile Ride Geometrie este inspirat de experiența noastră de biciclete de curse, oferind o manipulare agil și plin de viață, care este încă ușor de controlat: perfect pentru distracție pistă și pe plimbari mai lungi."

Edited by pasilla, 06 April 2017 - 20:58.


#3
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Traducerea sigur e klingoniana.

#4
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008

 Xme, on 06 aprilie 2017 - 20:43, said:

Salutare,

Biciclesc de cand ma stiu, dar in ultimii 10-15 ani am avut o singura mandra intre picioare.

E timpul sa iau alta noua .. intrebarea pe care? Am gasit doua insa poate ma ajutati voi cu un sfat care e mai buna ..


canondale Trail 6 29er GRN 2017
https://www.bikexcs....2017-15168.html

sau

CUBE AIM PRO Flashorange Grey 2017
http://www.bikexpert...nge-grey-2017_2
  prima marca consacrata.important foarte important sa o iei in functie de inaltimea ta.

#5
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Ambele se vand la suprapret. La modelele astea nivelul de echipare a scazut pe masura ce au trecut anii. In 2013 un amic si-a luat Trail 6 si eu AIM Disc. Pe vremea aia discutam de frane Shimano m395, transmisii Alivio sau Acera si furci XCM/XCR. Acum modelele similare au angrenaje Tourney si Sunrace, frane Promax si furci XCT. Uita de "brand consacrat" in zona ta de buget si arunca un ochi la Drag, Kross, Cross, Devron, BTwin.

Asta ar fi o oferta buna, peste ce ai gasit tu: http://www.marosbike...astru-gri-.html


#6
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,989
  • Înscris: 06.09.2008
La ce zice Dan aș adăuga faptul că dacă mergi prin oraș există biciclete mai potrivite vs mtb..

#7
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Daca nu ai oras cu sute de km de pista de biciclete, un MTB cu cauciucuri de oras e excelent. Am incercat cursiera sau roti inguste si in Bucuresti cel putin e oribil din cauza soselelor proaste. MTB e mult mai ok.

#8
Xme

Xme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 16.12.2006
Intr-adevar in Bucuresti strazile sunt groaznice. Nu caut ceva pentru nevoi, ci pentru miscare si fun. Se poate intampla sa ma duc si la munca cu ea, dar in general mai un concurs (m-am inscris la prima evadare), mai un parc, mai niste gropi .. toate la nivel de amator desigur.

Imi place idea ta danX, dar nu merita sa dau asa mult pe dansa pentru ca nu am timp sa pedalez atat de mult pe cat mi-as dori...

Multumesc pentru idei

#9
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Cross-ul costa fix cat canondale cu componente semnificativ mai calitative.
Daca vrei sa dai maxim 2000 RON pe Cube-ul ala, mai bine te duci la Decathlon si iti iei un Rockrider 540 si mai ramai si cu bani.
E mai bicicleta decat AIM-ul ala, macar are furca cu lock-out, piese mai andurante si angrenaj 3 x 9.

Shimano Tourney e echipare de Rich Bike sau alte ciudatenii de maxim 600 RON de la supermarket, nu de bicicleta de 2000 RON.

Edited by danX, 07 April 2017 - 10:59.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate