Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Xiaomi Mi Pad 3

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015
Despre Xiaomi Mi Pad 3 se discută de o bună perioadă de timp, dar uite că în cele din urmă avem și debutul oficial. Este o tabletă de tip best-buy ce pot să spun de la bun început că atrage prin raportul preț / specificații.
Specificații Xiaomi Mi Pad 3;
•display de 7.9 inch cu rezoluție de 2048×1536 pixeli, 326 ppi și raport display / corp de 71.8%;
•procesor MediaTek MT8176 de tip hexa-core cu 3 x ARM Cortex-A72 la 2.1 GHz și 3 x ARM Cortex-A53 la 1.7 GHz, PowerVR GX6250 GPU, 4 GB RAM, 64 GB spațiu de stocare, fără slot pentru cardurile microSD;
•Android cu MIUI 8;
•Wi-Fi ac, dual-band, Wi-Fi direct, hotspot, bluetooth 4.1, USB type-C, jack de 3.5 mm, A-GPS;
•13 Megapixeli cu f/2.2 și cameră frontală de 5 Megapixeli cu f/2.0;
•baterie de 6600 mAh, 328 gr. și 7 mm grosime.

[ https://www.gadget.ro/wp-content/uploads/2017/04/Xiaomi-Mi-Pad-3-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Prețurile din magazinele online chinezești?

Xiaomi Mi Pad 3 – aprox. 220 dolari / 936 lei.

Observați că nu există o continuitate la nivel de ansamblu hardware. Prima generație Mi Pad folosea NVIDIA Tegra K1, Mi Pad 2 aducea Intel Atom X5-Z8500, iar la a treia generație au trecut pe procesor MediaTek.
Cred că este prima dată când descopăr acest CPU – MediaTek MT8176 de tip hexa-core. Qualcomm are procesoare hexa-core în portofoliu, dar grupate pe 2 nuclee performante + 4 nuclee mai slabe, la MediaTek au mizat pe 3 cu 3, atipic.
Nu sunt prea multe de adăugat, tabletă Android cu preț decent. În magazinele online românești nu-i găsiți concurent în aceeași gamă de preț lui Xiaomi Mi Pad 3. Nu mai avem și o versiune cu Windows, dar cine știe. S-ar putea să vedem un Mi Pad 3 Pro cu Windows 10, deși recunosc că șansele sunt mici. Dacă vânzările lui Mi Pad cu Windows erau bune, anunțau de mult și a 2-a generație.

Sursa gadget.ro

#2
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
Pacat ca au renuntat la cea pe Win 10, aia era un best buy, cel putin la nivel de rumors

#3
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
Interesanta tableta... ma bate gandul la ceva in genul acesteia (~8", 3-4GB RAM, USB-C).
Din pacate n-o vad la vanzare cam pe nicaieri.

#4
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015

View PostTS030, on 08 iunie 2017 - 12:10, said:

Interesanta tableta... ma bate gandul la ceva in genul acesteia (~8", 3-4GB RAM, USB-C).
Din pacate n-o vad la vanzare cam pe nicaieri.
Cu placere
http://www.geekbuying . com/item/Xiaomi-Mi-Pad-3-64GB-Tablet-PC---Gold-375116.html

#5
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
Deci doar din China? :(

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate